Ölüm Defteri 4

9,1/10  (34 Oy) · 
109 okunma  · 
25 beğeni  · 
645 gösterim
Japon çizgi romanlarına verilen isim olan Manga, dünyada bir çılgınlık halini almıştır. Death Note (Ölüm Defteri) yayınladığı bütün ülkelerde satış rekorları kıran ve geniş bir hayran kitlesine sahip en önemli manga serilerinden biridir.

Bu deftere adı yazılanlar ölür… Ölüm Tanrısı Şinigami Ryuk'un insanoğlu dünyasına düşürdüğü defter: DEATH NOTE (ÖLÜM DEFTERİ). Bu doğaüstü defteri bulan ve dünyadaki cani suçluları ortadan kaldırmak için kullanmaya karar veren Light Yagami (nam-ı diğer Kira) ile kimsenin çözemediği olaylarda polise yardım eden L adlı gizemli detektif arasındaki muhteşem mücadele böyle başlar.

İkinci Kira'nın ortaya çıkışıyla birlikte, bir şeyler yapabilmek için çırpınan operasyon merkezi L'in önerisi üzerine Light'ı da operasyona dahil etmeye karar verir. Light'ın Kira olabileceği yönündeki şüpheleri hâlâ tamamen ortadan kalkmamış olan L ile Light arasında operasyon merkezinde strateji mücadelesi tüm hızıyla devam eder. Bu arada Light sahte Kira'nın gönderdiği mesajdaki şifreyi fark eder. Bunun üzerine ikinci Kira'ya ulaşmak için yollar aramaya başlar.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9786055381059
 • Orijinal Adı:
  Death Note 4
 • Çeviri:
  Can Erkin
 • Yayınevi:
  Akılçelen Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
03 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Bu sayının nasıl geçtiğini anlamadım, çok hızlı bitti, yorumu yazmakta geciktim ancak elime almam ve bitirmem arasında çok az bir zaman vardı. Seriye yeni katılan Misa olayların farklı bir boyuta taşınmasını sağladı, Misa'ya henüz çok ısınamasam da hoş bir değişiklik oldu ve ilerleyen bölümde olayları nasıl etkileyecek merak ediyorum. L'in telefonla ilgili yaptığı hamlede oldukça uç ve rahatsız edici gelse de, serideki en sevdiğim sayı şimdilik 4 oldu diyebilirim.

Uğurcan Sakar 
 10 Nis 20:47 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 10/10 puan

Nasıl kitap okuyoruz bu sitede newim yeni katıldım yardım edermisiniz pliz
Yardım etmek isteyen varsa yorumumun altına yorum birakabilir
1 2 3. serilerini okudum 4.sü kaldı yardım

ŞUAYİP 
21 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Konusu kurgusu ve bir çok manga da gözükmeyen 2 başrol karakteri ile her zaman ilk olarak kalacak kısa sürmesine rağmen yüksek okur kitlesine ulaşan mükemmel bir seri bu eser için emek veren herkese minnet duyulmalı.