Ölüm Defteri 6

9,2/10  (28 Oy) · 
110 okunma  · 
23 beğeni  · 
588 gösterim
Japon çizgi romanlarına verilen isim olan Manga, dünyada bir çılgınlık halini almıştır. Death Note (Ölüm Defteri) yayınladığı bütün ülkelerde satış rekorları kıran ve geniş bir hayran kitlesine sahip en önemli manga serilerinden biridir.

Bu deftere adı yazılanlar ölür… Ölüm Tanrısı Şinigami Ryuk'un insanoğlu dünyasına düşürdüğü defter: DEATH NOTE (ÖLÜM DEFTERİ). Bu doğaüstü defteri bulan ve dünyadaki cani suçluları ortadan kaldırmak için kullanmaya karar veren Light Yagami (nam-ı diğer Kira) ile kimsenin çözemediği olaylarda polise yardım eden L adlı gizemli detektif arasındaki muhteşem mücadele böyle başlar.

Yotsuba'daki yedi çalışanın yeni Kira ile bağlantılı olduğu yönünde pek çok kanıt elde etmiş olsalar da Light, L ve diğer ekip üyeleri Death Note'a gerçekte hangisinin sahip olduğunu henüz keşfedemezler. Bunun üzerine çaresiz kalan L, bu yeni Kira'yı açığa çıkarabilmek için Misa'yı devreye sokarak onun şirkete sızmasını sağlar. Misa'ya şirket çalışanlarından ilk kim yaklaşacak? Peki, bu durumda L'in yeni hamlesi ne olacak?
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786055381127
 • Orijinal Adı:
  Death Note 6
 • Çeviri:
  Can Erkin
 • Yayınevi:
  Akılçelen Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
16 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Oldukça hareketli ve akıcı bir cilt okdu, sonuna nasıl geldiğimi anlamadım. Sayfalar aktı geçti. Serinin temposu en yüksek cildi bu oldu sanırım ve süperdi gerçekten, sonu oldukça meraklandırıcı bir şekilde bitti. Olaylar nasıl gelişecek merak ediyorum.

Ömer Levent 
30 Eki 2017 · Kitabı okudu · 15 günde · 7/10 puan

Light'ın çevirdiği mükemmel oyundan sonra süper geri dönüşünü gösteren kitap.Şirket çalışanlarının dahil olmasıyla hikaye yine biraz saçmalasa da oldukça heyecanlıydı kirayı bulmak.

Ölüm Defteri 6 benzeri kitaplar

ŞUAYİP 
21 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Konusu kurgusu ve bir çok manga da gözükmeyen 2 başrol karakteri ile her zaman ilk olarak kalacak kısa sürmesine rağmen yüksek okur kitlesine ulaşan mükemmel bir seri bu eser için emek veren herkese minnet duyulmalı.

angelsbooks 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Serinin şimdiye kadarki en heyecanlı cildiydi. Çok hareketliydi, koşturmaca doluydu. Özellikle yarıdan sonra son sayfaya nasıl geldiğimi anlamadım!