Ölüm Falı Ölüm Oyunları Serisi 1

8,6/10  (16 Oy) · 
30 okunma  · 
15 beğeni  · 
811 gösterim
Katil, önündeki savunmasız kadının karnına oturdu, elinde bir gül vardı. Gülün güzel parfümü, kanın metalik kokusuna karışıp etrafa tuhaf bir esinti gibi yayılıyordu. Gövdeden bir diken kopardı. "Beni öldürecek." Bir tane daha kopardı. "Beni öldürmeyecek."

Her dikeni koparıp tek tek kan bulaşmış karnına düşürdükçe çocukluk tekerlemesinin hastalıklı uyarlamasını sürdürdü. Tek diken kaldığında, siyah pis gözleri parladı. Zalim dudakları keyifle gülümsedi. Katil aramızda bir yerde...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786056403439
 • Orijinal Adı:
  He Kills Me, He Kills Me Not
 • Çeviri:
  Cem Yurttaş
 • Yayınevi:
  Eksik Parça Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aristokrat 
08 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Bence yazılış tarzı historical romanlar gibiydi. Duygular, korkular yansıtılamamış.Cinayet stili farklı ve güzel bir konu olabilecekken saçma, çirkin bir aşk hikayesi moduna girmesi kitabı ucuzlaştırmaktan öteye gidememiş. Bir kadının bu tarz bir olay yaşayıp da böyle hissiz olması, önüne gelen ilk yakışıklı adamı hiçbir neden olmadan sevmesi olacak şey değil. Katilin baştan itibaren belli olması da ayrı bir konu... oraya hiç değinmiyorum bile...

fisun 
07 Şub 11:01 · Kitabı okudu · 7 günde · 8/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabı.Serinin de ilki olan kitapta bir seri katilin peşine düşen polis şefi ve katilin elinden kutulan tek kişinin olayı çözme çabaları anlatılıyor İçine romantizm ayrıntılarının da eklendiği, akıcı, insanı yormayan, keyifle okunacak bir kitap.

Cemile Üstün 
23 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitaba başladığım andan itibaren neredeyse tüm karakterlere katil damgası vurdum. Her geçen sayfada birilerini aklasam da şüphelerim devam etti. Yazarın anlatımı başdöndürücüydü, tek nefeste okudum diyebilirim ancak son kısımdaki duygu yoğunluğu beni rahatsız etti.

arzu amaç 
27 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Lena Diaz, polisiye okumayı seven bayan okurlar için birebir : aşk, ihtiras, cinayet... Serinin ilk kitabında yazar okurlarını diğer hikayelerde de görmeye devam edecekleri karakterlerle tanıştırıyor. Bu ilk hikayesinde yazar, daha iyi hikayeler çıkarabileceğini vaat ediyor. Zaman kaybı olmayacak bir hikaye.

CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ 
29 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

Polisiye romanları özellikle aşkla bir araya geldiğin de daha çok seviyorum. Lena Diaz da ölüm falı kitabın da bu özellikleri bir araya getirmiş.
Kitabı elimden bırakamadım çok akıcı bir hikayesi var. Anlatım diliyle sizi kolayca hikayenin içerisine alıyor, satırların arasında kaybolup gidiyorsunuz.
Zaman zaman heyecan öyle tavan yaptı ki sayfaları sabırsızlıkla çevirdim. Amanda'nın yaşadığı korkuyu, Logan'ın pişmanlıklarını hissediyorsunuz. Bu da Lena Diaz'ın başarısı. Hayatla bağımı kopartıp hikayenin içine çekti beni.
Şimdi sırada Logan'ın kardeşi Madison ve FBI ajanı Pierce Buchanan'ın hikayesi var.

Gece 
 23 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Lena Diaz ın yazdığı serinin ilk kitabı ölüm falı romantizmin ve polisiyeyi bir arada çok güzel harmanlamış .Logan ve Amanda nın engellerle dolu aşk hikayesiydi okurken kendimi kitaptan alamadım katil cinayeti yarıda bıraktığı için eski kurbanı Amandanın peşine düşer tabi yakışıklı polisimiz Loganda ,Amandayı korumaya çalışır .Bu dava onları muhteşem bir aşka kapı aralar . Polisiye kitap seviyorsanız okuyun bencebence hatta bu kitabı kaçırmayın.

çağla aksoy 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

tek nefeste okuduğum başdöndürücü muhteşem bir kitap. AMA son sayfalardaki duygu selinden pek hoşlanmadım. yazar akıcı bir dil kullanırken aynı zamanda merakınızı ve heyecanınızı her sayfada taze tutmuş.

Kitaptan 2 Alıntı

Gürkan TOKTAŞ 
15 Oca 21:51 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Katil, önündeki savunmasız kadının karnına oturdu, elinde bir gül vardı. Gülün güzel parfümü, kanın metalik kokusuna karışıp etrafa tuhaf bir esinti gibi yayılıyordu. Gövdeden bir diken kopardı. "Beni öldürecek," Bir tane daha kopardı. "Beni öldürmeyecek."

Her dikeni koparıp tek tek kan bulaşmış karnına düşürdükçe çocukluk tekerlemesinin hastalıklı uyarlamasını sürdürdü. Tek diken kaldığında, siyah pis gözleri parladı. Zalim dudakları keyifle gülümsedi.

Ölüm Falı, Lena DiazÖlüm Falı, Lena Diaz
Ertap ALTUNKAYNAK 
29 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Büyük olasılıkla sabah Logan'ı yatakta yanı başında görünce öfkeden deliye dönecekti ama eğer Logan o kanını donduran çığlıklardan bir tanesini daha duyarsa kendisi kabus görmeye başlayacaktı. Amanda kalçalarını Logan'ın kasıklarında oynatınca, Logan dişlerini sıktı. Uzun bir gece olacaktı.

Ölüm Falı, Lena Diaz (Sayfa 158)Ölüm Falı, Lena Diaz (Sayfa 158)