Ölüm Falı Ölüm Oyunları Serisi 1

8,6/10  (20 Oy) · 
44 okunma  · 
16 beğeni  · 
897 gösterim
Katil, önündeki savunmasız kadının karnına oturdu, elinde bir gül vardı. Gülün güzel parfümü, kanın metalik kokusuna karışıp etrafa tuhaf bir esinti gibi yayılıyordu. Gövdeden bir diken kopardı. "Beni öldürecek." Bir tane daha kopardı. "Beni öldürmeyecek."

Her dikeni koparıp tek tek kan bulaşmış karnına düşürdükçe çocukluk tekerlemesinin hastalıklı uyarlamasını sürdürdü. Tek diken kaldığında, siyah pis gözleri parladı. Zalim dudakları keyifle gülümsedi. Katil aramızda bir yerde...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786056403439
 • Orijinal Adı:
  He Kills Me, He Kills Me Not
 • Çeviri:
  Cem Yurttaş
 • Yayınevi:
  Eksik Parça Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aristokrat 
08 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Bence yazılış tarzı historical romanlar gibiydi. Duygular, korkular yansıtılamamış.Cinayet stili farklı ve güzel bir konu olabilecekken saçma, çirkin bir aşk hikayesi moduna girmesi kitabı ucuzlaştırmaktan öteye gidememiş. Bir kadının bu tarz bir olay yaşayıp da böyle hissiz olması, önüne gelen ilk yakışıklı adamı hiçbir neden olmadan sevmesi olacak şey değil. Katilin baştan itibaren belli olması da ayrı bir konu... oraya hiç değinmiyorum bile...

fisun 
07 Şub 11:01 · Kitabı okudu · 7 günde · 8/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabı.Serinin de ilki olan kitapta bir seri katilin peşine düşen polis şefi ve katilin elinden kutulan tek kişinin olayı çözme çabaları anlatılıyor İçine romantizm ayrıntılarının da eklendiği, akıcı, insanı yormayan, keyifle okunacak bir kitap.

Cemile Üstün 
23 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitaba başladığım andan itibaren neredeyse tüm karakterlere katil damgası vurdum. Her geçen sayfada birilerini aklasam da şüphelerim devam etti. Yazarın anlatımı başdöndürücüydü, tek nefeste okudum diyebilirim ancak son kısımdaki duygu yoğunluğu beni rahatsız etti.

Güneş İbret 
07 Haz 15:44 · Kitabı okudu · 6 günde · 7/10 puan

Kitabın konusu çok ilgi çekici daha doğrusu katilin öldürme şekli. Katilimiz, bizim papatyaların yapraklarını"Seviyor,sevmiyor"diye tek tek koparıp aşk falına baktığımız gibi o da gülün dikenlerini"Beni öldürecek,beni öldürmeyecek"şeklinde koparıp kurbanın kaderini belirliyor. Davadan sorumlu polis şefi Logan ise en son öldürülen kurbandan sonra bu seri katilin elinden kurtulmuş tek kız olan Amanda ile görüşmeye başlıyor. Olayın iki kahramanı Logan ve Amanda. Bu zamana kadar hiç romantik ve polisiyeyi aynı anda okumamıştım. Tahmin edersiniz ki;bu polis şefi ile kurban arasında bir aşk yaşanıyor. Katilin hedefi kahverengi saçlı,mavi gözlü olan kızlar. Evet,katilimiz geçmişinde Kate adlı bir kızla yaşadığı trajediden sonra ona benzeyen kızları avlıyor ve hepsine Kate diyor hatta bir kadını öldürdükten sonra ona benzeyen başka birini görünce Kate geri döndü diyerekten onuda öldürüyor. Kısacası katilin sorunu bu. Baktığımızda katilin sorunuyla ilgili bir problem yok ama böyle biri benim aklımda direk psikolojisi bozuk,dengesiz biri olarak canlanıyor.Ama sonunda öğrendiğimiz katil çok başka biriydi. İki karakterde geçmişinde yaptığı hatalardan dolayı vicdan azabı çeken karakterler. Hikayede Amanda'nın katilin elinden nasıl kaçtığı bir türlü açıklanmadı ve ben bunun olmayışını eksik buldum açıkcası. Ayrıca sanki katil belliydi gibi ama yinede bu kitabın tadını kaçırmadı çünkü sayfalar ilerledikçe yeni birinden süpheleniyorsunuz. İlgi çekme ve meraklandırma yönünden eksik bir kitap değildi. Ben sadece romantizmin bazı kısımlarda fazla dahil olduğunu düşünüyorum yani Amanda sadece bir tanık gibi bir şeyken birden o da araştırmaya dahil oldu polislerle birlikte dosyaları gözden geçirip olası şüpheli katilleri bulmak için bilgisayar programı,algoritma bile yazdı. Yani bu normal şartlar altında ne kadar normal bilmiyorum. Her ne kadar her an aksiyon olmasada bence akıcıydı,sıkmadan okutturdu kendini. Zaten nabız son sayfalarda yükseliyor.Belkide ilk kez polisiyenin içinde romantizm okuduğum için bana yoğun geldi. Ama genel olarak beğendiğim bir kitap oldu.

arzu amaç 
27 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Lena Diaz, polisiye okumayı seven bayan okurlar için birebir : aşk, ihtiras, cinayet... Serinin ilk kitabında yazar okurlarını diğer hikayelerde de görmeye devam edecekleri karakterlerle tanıştırıyor. Bu ilk hikayesinde yazar, daha iyi hikayeler çıkarabileceğini vaat ediyor. Zaman kaybı olmayacak bir hikaye.

CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ 
29 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

Polisiye romanları özellikle aşkla bir araya geldiğin de daha çok seviyorum. Lena Diaz da ölüm falı kitabın da bu özellikleri bir araya getirmiş.
Kitabı elimden bırakamadım çok akıcı bir hikayesi var. Anlatım diliyle sizi kolayca hikayenin içerisine alıyor, satırların arasında kaybolup gidiyorsunuz.
Zaman zaman heyecan öyle tavan yaptı ki sayfaları sabırsızlıkla çevirdim. Amanda'nın yaşadığı korkuyu, Logan'ın pişmanlıklarını hissediyorsunuz. Bu da Lena Diaz'ın başarısı. Hayatla bağımı kopartıp hikayenin içine çekti beni.
Şimdi sırada Logan'ın kardeşi Madison ve FBI ajanı Pierce Buchanan'ın hikayesi var.

Gece 
 23 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Lena Diaz ın yazdığı serinin ilk kitabı ölüm falı romantizmin ve polisiyeyi bir arada çok güzel harmanlamış .Logan ve Amanda nın engellerle dolu aşk hikayesiydi okurken kendimi kitaptan alamadım katil cinayeti yarıda bıraktığı için eski kurbanı Amandanın peşine düşer tabi yakışıklı polisimiz Loganda ,Amandayı korumaya çalışır .Bu dava onları muhteşem bir aşka kapı aralar . Polisiye kitap seviyorsanız okuyun bencebence hatta bu kitabı kaçırmayın.

..d 
23 Haz 03:26 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şöyle bir söz okumuştum bir keresinde "Herkesin okuduğu kitapları okursan, herkes gibi düşünürsün.'' olmalıydı sanırım.
Pek bilindik bir kitap olduğunu düşünmüyorum. Tam olarak nerden ve nasıl elime aldığımı da hatırlamıyorum.
Kitabın iyi olup kötü olması tartışılır tabi ki ama ben her kitabın bir deneyim olduğuna inanırım. Neticede her yazarın kalemi farklıdır.

çağla aksoy 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

tek nefeste okuduğum başdöndürücü muhteşem bir kitap. AMA son sayfalardaki duygu selinden pek hoşlanmadım. yazar akıcı bir dil kullanırken aynı zamanda merakınızı ve heyecanınızı her sayfada taze tutmuş.

ÖNDER SEZGİN 
17 Eyl 04:48 · Kitabı okudu · 12 günde · 9/10 puan

Bence çok keyifle okuduğum bir kitaptı.Bir tarafta aşk diğer tarafta cinayet.Herkesi suçlu olarak görüyorsunuz fakat ufak bir detayı yazar söyleyene kadar bulamıyorsunuz.Kafanız karışıyor detaylar ortaya çıktıkça daha da şaşırıyorsunuz.Okuyacaklara tavsiye ederim.Bir an için sizi şehir stresinden kurtarıp kitaba odaklanıyorsunuz.

2 /

Kitaptan 2 Alıntı

Gürkan TOKTAŞ 
15 Oca 21:51 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Katil, önündeki savunmasız kadının karnına oturdu, elinde bir gül vardı. Gülün güzel parfümü, kanın metalik kokusuna karışıp etrafa tuhaf bir esinti gibi yayılıyordu. Gövdeden bir diken kopardı. "Beni öldürecek," Bir tane daha kopardı. "Beni öldürmeyecek."

Her dikeni koparıp tek tek kan bulaşmış karnına düşürdükçe çocukluk tekerlemesinin hastalıklı uyarlamasını sürdürdü. Tek diken kaldığında, siyah pis gözleri parladı. Zalim dudakları keyifle gülümsedi.

Ölüm Falı, Lena DiazÖlüm Falı, Lena Diaz
Ertap ALTUNKAYNAK 
29 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Büyük olasılıkla sabah Logan'ı yatakta yanı başında görünce öfkeden deliye dönecekti ama eğer Logan o kanını donduran çığlıklardan bir tanesini daha duyarsa kendisi kabus görmeye başlayacaktı. Amanda kalçalarını Logan'ın kasıklarında oynatınca, Logan dişlerini sıktı. Uzun bir gece olacaktı.

Ölüm Falı, Lena Diaz (Sayfa 158)Ölüm Falı, Lena Diaz (Sayfa 158)