Ölüm Hükmü

8,7/10  (7 Oy) · 
17 okunma  · 
5 beğeni  · 
292 gösterim
Azerbaycan’ın tanınmış yazarlarından Elçin, Türk okuyucusu için artık bizden bir isim olmuştur. Okuyucularımız onu Şuşa Dağlarını Duman Bürüdü, Sarı Gelin isimli hikâye kitaplarıyla, Akdeve, Mahmut ile Meryem, Gümüş Beyazı Karavan adlı romanlarıyla tanımışlardı.

Şimdi de yazarımızın yeniden Türkiye Türkçesine aktarılan Ölüm Hükmü romanının yeni basımını sunuyoruz. Bu roman, Sovyet devrine siyasî, iktisadî ve sosyal bakımdan ışık tutan çok yönlü bir eserdir. Azerbaycan’daki 70 yıllık Sovyet rejiminin zulümle, adaletsizlikle, ahlaksızlıkla dolu uygulamalarını bütün somutluğuyla gözler önüne sermektedir. Elçin bu eserinde ayrıca zengin şuuraltına sahip kahramanlarıyla psikolojik olguları da gayet güzel şekilde aksettirmekte, felsefî düşüncelere de yer vermektedir.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  536
 • ISBN:
  9789754376425
 • Orijinal Adı:
  Ölüm Hökmü
 • Yayınevi:
  Ötüken Neşriyat
 • Kitabın Türü:
Cosmos_tutkunu 
06 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dersimize giren Prof . Bize şunu söyledi bunca zaman size Rusya'yı anlattim birisi Sovyetler ile ilgili ne öğrendiniz diye sorarsa , Sovyetlerin yalancı ve iki yüzlü bir devlet olduğunu öğrendim deyin , demişti Ölüm Hükmü kitabı Sovyet gopeklerinin devrini katlettikleri onca alimi yaptıkları zulümu , rüşvet vs en iyi anlatan kitaplardan birisi , kitap bir sokak köpeği üzerinden başlıyor anlatmaya insanoğlunu , daha sonraları bir sürü adam kayirmalar vs ahlaksız unsurlar ele alınıp işleniyor çok çok dikkatli okunulmasi ve dusunulmesi gereken bir kitap sevgili dostlar.