Ölüm İlanı Yazarı

8,2/10  (5 Oy) · 
10 okunma  · 
3 beğeni  · 
374 gösterim
Ölüm İlanı Yazarı, farklı kuşaktan iki kadının, beklenmedik bir şekilde kesişen yazgılarını anlatıyor. Örnek eş rolünden, benimsemeye zorlandığı ev kadınlığının yavan dünyasından bunalan Claire, zamanla evlilik dışı bir ilişkiye sürüklenir. Gelgelelim hamile kalması ve gerçeklerin ortaya çıkmasıyla çöküntünün eşiğine gelen Claire, sevdiği adam ile kocası arasında, hayati bir seçim yapmaya zorlanacaktır.

O tarihten yaklaşık yarım asır önce, kadınların özgürleşmeye başladığı, kendi hayatlarında söz sahibi olmak için mücadele verdiği bir dönemde uçarı, hayat dolu, kabına sığmayan Vivien, âşık olduğu adamı talihsiz bir kaza sonucu kaybeder. Derin bir kederle sarsılan Vivien, ölenlerin yakınları için gazetelere şiirsel ilanlar yazmayı iş edinerek teselli bulmaya çalışır.

Toplumun dayattığı kalıplara sığmakta zorlanan, isteseler de sıradanlığı seçemeyen Claire ve Vivien; biri genç bir anne, diğeriyse yaşı ilerlemiş ve çok şey yaşamış bir kadın olarak karşılaşacak ve özellikle Claire'in hayatı, geri dönülmezcesine değişecektir.

Evlilik kurumu, aile bağları, kayıplar, doğumlar ve önü alınamayan tutkular... Ölüm İlanı Yazarı, tarihin farklı dönemlerinde yaşamış iki kadının aşklarını, acılarını ve karşılaştıkları zorlukları incelikle işleyen, "bir hayatı hayat yapan" meseleler üzerine, sarsıcı ve alabildiğine sürükleyici bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9789750718908
 • Çeviri:
  Sibel Sakacı
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Güler Bilkay Aygün 
26 Haz 22:52 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Son derece sıradan bir hayatı olan, en büyük sıkıntısı masasının üzerindeki toz veya akşam yemeğinde pişirdiği etin sert olması olan ev kadını olan roman kahramanı bir gün hiç yapmaması gereken bir şey yapar. Bir başka erkekle yasak aşk yaşamaya başlar. Okunabilir, vasat bir kitap.

İrem Nur 
29 Haz 10:29 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Klasik polisiye kitabıydı. Çocuk kaçırılır çözülmeye çalışılır. Sarmadı kısaca. İnsan farklı şeyler arıyor. Nerede o Holmes? İnsanın tekrar tekrar okuyası geliyorö

Ebru Ince 
28 Oca 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

5 tl kampanyasından almıştım...hızlıca okundu bitti..iz bıraktımı hayır..kötümüydü hayır..belki kitap benden hoşlanmadı ..vedalaştık gitti..kütüphanemde kalmadı

Kitaptan 1 Alıntı

'' Üzüntü tuhaf bir şey. Tekrarı yok. Hep orada, hep duruyor. Bitecek gibi geliyor ama yeniden başlıyor. Aslında hiçbir zaman geçmiyor. ''

Ölüm İlanı Yazarı, Ann HoodÖlüm İlanı Yazarı, Ann Hood