Ölüm Meleği

8,0/10  (21 Oy) · 
83 okunma  · 
13 beğeni  · 
921 gösterim
Jane Marple hiç beklemediği birinden bir mektup alır. Yolculuklarının birinde tanıştığı Bay Rafiel'den gelen mektup yaşlı kadını şaşırtır.

Kısa bir süre önce ölen adam, onun adalet duygusuna güvendiğinden söz ederek bir cinayet olayının ortaya çıkarılmasını istemektedir.

Ama tüm b u isteklerin dışında cevaplanmamış sorular vardır:

Bir; sözü edilen cinayeti kim işlemiştir?

İki; cinayet nerede ve ne zaman gerçekleşmiştir?

Tüm bu soruları cevaplandıracak olan yaşlı Marple, kalan zamanı ve düşmanını bilemeden hızla yol almak zorundadır...
-Agatha Christie-
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2003
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9789752103252
 • Orijinal Adı:
  Nemesis
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
EZGİ AYKUT 
08 Şub 12:07 · Kitabı okudu · 20 günde · Beğendi · 10/10 puan

Jane Marple hiç beklemediği birinden bir mektup alır. Yolculuklarının birinde tanıştığı Bay Rafiel'den gelen mektup yaşlı kadını şaşırtır. Kısa bir süre önce ölen adam, onun adalet duygusuna güvendiğinden söz ederek bir cinayet olayının ortaya çıkarılmasını istemektedir. Ama tüm bu isteklerin dışında cevaplanmamış sorular vardır: Bir; sözü edilen cinayeti kim işlemiştir? İki; cinayet nerede ve ne zaman gerçekleşmiştir?

Görkem Sayar 
28 Nis 19:32 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kesinlikle mükemmeldi. Agatha Christie'yi ilk kez okudum ve peşini bırakmayacağımı söyleyebilirim. Jane Marple'ın zekası beni şaşırttı. Katil hakkında şüphelerim bambaşkaydı fakat her polisiye kitabinda olduğu gibi yine katili tahmin edemedim.

Döngüsel 
17 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Ölüm Meleği, Nemesis idi yanlış hatırlamıyorsam. Agatha Christie'nin okuduğum ilk kitabı. Yaşlı, zeki ve şirin Miss Marple. Aklımda hep tonton, gözlüklü bir nine olarak kalacak.:)

nejla güldalı 
07 Eki 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Miss Jane Marple Mr. Rafiel'in güvenini boşa çıkarmadı ve cinayetleri gayet zekice çözdü. Açıkça katilden sonuna kadar hiç şüphelenmedim.

Serdar Poirot 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir Jane Marple polisiyesi. Marple'ın Karayip Adalarında beraber bir cinayeti çözdüğü Bay Rafiel ölür ve vasiyetine bir madde koyar. Geçmişte yaşanan bir olayı aydınlatırsa Marple'a 20000 sterlin verecektir. Bu işe Jane gönüllü olarak talip olur. Ancak önü karanlıktır. İzler onu bir konağa götürür. Burada Verity Hunt ve Nora Broad adında iki genç kız kaybolmuştur. Ve Rafiel'in oğlu da bu sebeple hapse girmiştir. Ama acaba gerçekten katil midir? Lavinia, Anthea ve Clothilde'e misafir olan Marple, tur arkadaşı Elizabeth Temple'ın kafasına bir kaya yuvarlandığını duyar. Bu bir kaza mıdır yoksa cinayet mi? Katil beklenmedik biridir ve cinayet sebebi de çok farklıdır. Soluksuz okunan bir roman.

Ahmed Yasir Orman 
27 May 2016 · Kitabı okudu · 22 günde · 5/10 puan

Basit bir Agatha Christie kitabı daha. Şablon belli. Mekan ve karakter isimleri değişiyor. İlk başta katil olmayan birine yoğunlaşıp ardından hiç beklenilmeyen(!) bir karakteri katil yapılıyor faan filan. Okunması halinde hiç bir şeyin kazanılmayacağı bu eseri okumasanız hiçbir şey kaybetmezsiniz.(Bu nasıl cümle yahu!) Tabi, ben bu tarz kitapları dedektiflik oyunları gibi görüyorum o yüzden ipuçlarından yola çıkarak katili bulmayı seviyorum diyorsanız, bir nebze okuyabilirsiniz. Eğer bu sınıfa girmiyorsanız okumayın.
Agatha Teyze ne yaptın yaşlılıkta para bitince 3-5 kuruş daha kazanayım diye mi yazdın bu kitabı? Eğer öyleyse keşke diyeydin aramızda toplardık 3-5 bir şey

Kitaptan 2 Alıntı

ozge 
03 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gençliği azap ve ölüme karşı kim koruyacaktı? Gençlik kendisini koruyamıyordu. Koruyamazdı. Bunun sebebi pek az şey bilmelerimiydi? Yoksa haddinden fazla şey bilmelerimiydi? Ve bu yüzden bilmedikleri hiç bir şey olmadığını mı düşünmekteydiler?

Ölüm Meleği, Agatha Christie (Sayfa 76 - altın yayınevi 1972 basımı)Ölüm Meleği, Agatha Christie (Sayfa 76 - altın yayınevi 1972 basımı)