Ölüm Sessiz Geldi

8,3/10  (14 Oy) · 
65 okunma  · 
11 beğeni  · 
907 gösterim
Styles St. Mary köyündeki Styles Köşkü'nde son zamanlarda garip olaylar meydana gelmektedir. Sonunda bir gün, köşkteki yaşlı Bayan Inglethorp'un sağ kolu olan Evelyn, "Zavallı Emily... Hepsi, ama hepsi köpekbalığından farksızlar," diye mırıldanarak evden dışarı fırlar. Varlığıyla Bayan Inglethorp için bir güvence oluşturan Evelyn'in gidişi, köşkün havasını tümüyle değiştirir. Artık koca evde sonsuz bir kuşku ve ürkütücü bir kötülük havası esmeye başlar... Kırık bir kahve fincanı, bir damla mum yağı, Begonya tarhı...

Dedektif Poirot, efsanevi zekâsını kullanarak bu ipuçları sayesinde olayı aydınlatacaktır...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2008
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9789752110281
 • Orijinal Adı:
  The Affair In Styles
 • Çeviri:
  Çiğdem Öztekin
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
tuba artan onat 
29 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

katil kim tabi ki uşak değil. son ana kadar katil bu hayır değil ikilemiyle akıcılığını ve sürükleyiciliğini yitirmeden okunuyor. Agatha Christie polisiyede ne kadar başarılı olacağını bu ilk kitabıyla göstermiş. iyi ki #kitapagaciagathachristie klubü ile tüm kitaplarını yazılma sırasıyla okuma serüvenine katılmışım.

Mustafa Aydın 
19 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Tek kelimeyle harika. Kurgusu,okura sunulan ipuçları,son sayfalarda gizemin parça parça çözülmesi.... Sadece okuma esnasında okuru adeta kandırmış ama benim için sorun değil :)

Ayşenur 
05 Kas 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Hercule Poirot'un ilk ortaya çıkışı bu kitapla olmuş. Küçük gri hücreleri ile hafızalara kazınan bu dedektif iyi ki de ortaya çıkmış. Yine akıcı ve heyecanlı bir Agatha Christie klasiği olan bu kitabı polisiye severlere tavsiye ederim.

Serdar Poirot 
07 Mar 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir diğer adı Styles'daki Esrarengiz Vaka olan, Hercule Poirot ile ilk kez karşılaştığımız Christie romanı.
Poirot'nun can dostu olan Arthur Hastings, savaştan sonra ne yapacağını bilemez bir haldeyken eski arkadaşı John Cavendish ile karşılaşır ve onun Styles Köşküne olan davetini kabul eder.
Ancak köşkte sonradan olan olaylar üzerine birdenbire kendini bir zehirleme vakasının içinde bulur.
Poirot, gri hücrelerini kullanarak olaya dahil olur ve olaylar gelişir.
Polisiye roman seven bir insanın Agatha'yı beğenmemesi düşünülemez ve Hercule Poirot sevenler varsa ilk olarak bu kitaptan başlamalı

Kitaptan 2 Alıntı

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız