Ölüm Son Değildir 1

8,0/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
3 beğeni  · 
236 gösterim
Kimi yazarlar aşkı, kimileri de savaşı yazarlar. Önemsedikleri bir konu bir ömür boyunca edebiyat dünyalarını doldurur. Selim Gündüzalp de "ölüm'ün, bu ebedi konunun yazarı oldu.
Birgün çıktı ortaya ve edebiyat hayatına bir ana başlık attı: Ölüm son değildir! Kendi adına da, tüm insanlar adına da hep ölümü düşündü, hatırladı ve yazdı. Bize ölümle yüzleşmeyi öğretti. Onu sevdirdi. Kalbimizi ümitlerle doldurdu. Korkulardan, kaygılardan kurtardı. Gönlümüzü ölümden sonra diriliş çiçekleriyle güldürdü.
İnanıyorum, bu kitabı okuyunca ölüm hakkındaki düşünceleriniz büsbütün değişecek.
Ölümü seveceksiniz.
Kabulleneceksiniz!
Ve diyeceksiniz:
"Olgun bir meyve gibi düşmek istiyorum toprağa!"
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2001
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9789756836095
 • Yayınevi:
  Zafer Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kitap okumak 
14 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bir çoğumuzun hatırlamamaya çalıştığı, fakat bir gün mutlaka yüzleşmek zorunda kalacağımız ´´Ölüm´´ hakkında bir çok alıntılarla desteklenmiş , konunun iticiliğine rağmen akıcı bir dille okura kendini okutmayı başaran bir kitap ortaya çıkmış.

Kitaptan 2 Alıntı

Kitap okumak 
14 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Aslında ölümü kendimize biz düşman yapıyoruz. Zamana ve mekâna sığmayan arzularımızı, duygu ve düşüncelerimizi kırk-elli yıllık dar bir şeride sığdırma gayretimiz, bizim için ölümü tatsız kılıyor. Sonsuzluğu isteyen akıl ve kalbimizi, bir gün işlemez olacak vücudumuzun emrine verdiğimiz; kabirden öteye geçemeyecek sevdaların, ancak kabre kadar sürecek dostlukların ağına kendimizi hapsettiğimiz an, iç dünyamızda bir bocalamadır başlıyor. Her şeye endişeyle baktıran, hayatın tadını kaçıran bir bocalama.

Ebediyet arzusu; yaratılış toprağımıza ekilen en kudretli tohum bu olsa gerek. Gelip geçici şeyler bize huzur vermiyor. Her ayrılık bizi acıya boğuyor. asırlardır ebedî bir hayatın formülünü arıyoruz.

Ölüm Son Değildir 1, Selim Gündüzalp (Zafer Yayınları)Ölüm Son Değildir 1, Selim Gündüzalp (Zafer Yayınları)
Kitap okumak 
14 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Her mevsim yaşanan hadiseler gösteriyor ki, ölüm yeni bir hayatın başlangıcıdır ve o hayata ulaşabilmek için geçirilmesi gereken bir arınma hareketidir. Diğer bir ifadeyle ağırlıklardan kurtulma faaliyetidir. Sonbaharda çürüyen, kuruyan ve kendisinde hayattan eser kalmayan kökler, dallar ve tohumlar, ilkbaharın o her yerden hayat fışkıran bayramına hazırlanır ve vakti geldiğinde yeni bir hayata kavuşurlar.

İşte birgün bizler de, o tohumlar gibi toprağa düşeceğiz. Her ne kadar bir müddet için toprağa karışsak bile, bizim de ebedî bir baharımız vardır ve gelecektir.

Ölüm Son Değildir 1, Selim Gündüzalp (Zafer Yayınları)Ölüm Son Değildir 1, Selim Gündüzalp (Zafer Yayınları)