Ölüm Tuzağı Eve Dallas Serisi 8

8,5/10  (10 Oy) · 
42 okunma  · 
8 beğeni  · 
760 gösterim
Nora Roberts'tan Eve Dallas Polisiyeleri dizisinin sekizinci kitabı Ölüm Tuzağı, heyecanlı ve macera dolu bir polisiyenin yanı sıra Eve ve Roarke'un tutku dolu aşkını anlatmaya da devam ediyor.

Epsilon Yayınevi'nin sevilen polisiye yazarı Nora Roberts Ölüm Tuzağı'nda okurlarına yine heyecandan ellerinden bırakamayacakları bir macera sözü veriyor.

Bir seri katil ve çaresizlik içerisinde olan, savunmasız kurbanlar. Masum ve hasta insanların canını bir başka insan neden alır ki? Bunu ne için yapıyor olabilir? Büyük bir yetenekle, hem de kimsenin canını acıtmadan bir cerrah yeteneği sayesinde.

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2008
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9789944821124
 • Orijinal Adı:
  Conspiracy İn Death
 • Çeviri:
  Sibel Eraltan
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Librarian 
11 Eki 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Eveeet Eve Dallas serisinin 8.kitabını da bitirmiş bulunmaktayım. Serinin okuduğum bazı kitaplarına yorum yapmadım çünkü geri dönüşlü olarak olumlu yönde topluca değerlendirmeler yapmak niyetindeyim. Ama bu romanda özellikle değinmek istediğim birkaç nokta vardı ve yazmak istedim.
Eve Dallas serisine ilişkin genel bir değerlendirmeyi daha önce yapmıştım; Teğmen Dallas'ın emniyet teşkilatında görevli bir dedektif olduğu, karmaşık cinayet olaylarını ekibiyle birlikte çözdüğü ve hayatında kendisini kendisinden daha iyi tanıyan ve delicesine bir incelik ve tutkuyla seven eşi Roarke ile ortak yaşamlarını sürdürmelerine ilişkin verdikleri mücadeleyi... Seride en çok yazarın telaşsız bir şekilde kahramanını ve kahramanının hayatındaki diğer kişileri yapılandırış sürecine bayıldığımı belirtmek istiyorum. Evet, fiziksel tanımlamalar seri içinde yeri geldikçe tazelenmiş ve kişiliklerine ilişkin keskin hatla da öyle. Ama bunun dışında yaşananların etkisiyle evrimleşmeleri hiç acele edilmeden ele alınmış.
Bu romanda değinmek istediğim en önemli unsur da bu bahsettiğimle ilgili. Eve Dallas'ın yürüttüğü soruşturma paralelinde karşı karşıya kaldığı insanlar onu ekarte edebilmek adına bir komploya kurban gitmesi için ellerinden geleni yaparlar ve sonuç olarak Dallas, prosedür gereği rozetinden olur. Eve Dallas'ı o yapan en temel yapı taşı olan mesleğinin elinden alınışı ise onu tarumar eder. İşte bu noktada yazar bence kalemini çok iyi kullanmıştı. Onun yaşadığı alt üst oluşu ve çaresizliği, başta onu gözünden sakınan eşinin ve sevdiklerinin Dallas'ın bu süreci atlatması için verdiği mücadele çok iyi anlatılmıştı. Roberts'ın cinayet kurgularını da her romanda çok başarılı bulduğumu belirtmeden geçemeyeceğim. Seri su gibi akıyor. Tek rahatsızlığım, Dallas'ın eşi Roarke'a olan aşkını kabullenip, aşkına karşılık kendince taviz olarak gördüğü minik imtiyazları ona sağlamamaktaki inatçılığı. Çok dik kafalı bu kız çoook;)

Ümran 
11 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Şu ana kadar serinin, okuduğum diğer kitaplarina göre bu kitap biraz sönük kalmış ve çevirisi berbattı okuduğumu anlayabilmek için tekrar tekrar okumam gerekti. Ve sonunun daha farklı olmasını beklerdim ilk defa bi eve dallas kitabının sonu beni tatmin etmedi. Kitabın en sevdiğim yerleri ise Roarke'ın Eve'e olan aşkı ve sonsuz desteğiydi... Roarke ve Eve aşkına bayılıyorum çoğu aşk kitabında yok böyle bir aşk.

Tuğba Erdoğan 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Eve Dallas serisinin tesadüf eseri okuduğum ilk kitabıydı. Polisiye olay örgüsü iyi bir kitap. Ayrıca içinde barındırdığı aşkta güzeldi.

Kitaptan 2 Alıntı

Seher 
29 Ağu 2015 · Kitabı okuyor · Beğendi

''Tüm insanlar, kendileri dışındaki herkesin ölümlü olduğuna inanırlar.''

Ölüm Tuzağı, Nora Roberts (Sayfa 5 - ölüm tuzağı)Ölüm Tuzağı, Nora Roberts (Sayfa 5 - ölüm tuzağı)
Seher 
29 Ağu 2015 · Kitabı okuyor · Beğendi

Onları kent öldürmüştü; ama hiç kimse bunu cinayet olarak betimlemiyordu.

Ölüm Tuzağı, Nora Roberts (Sayfa 10 - ÖLÜM TUZAĞI)Ölüm Tuzağı, Nora Roberts (Sayfa 10 - ÖLÜM TUZAĞI)