Ölüm Ve Ötesi (Ahiret Günü)

·
Okunma
·
Beğeni
·
190
Gösterim
Adı:
Ölüm Ve Ötesi
Alt başlık:
Ahiret Günü
Sayfa sayısı:
80
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kılıç Kitapevi
Herkes illa ki düşünüyordur bence o anı. O karanlığı, yalnızlığı, kimsesizliği, hele o yok oluşu.. Bu dünya da her ne kadar yalnızız, kimsesiziz desekte o sonsuzluk, çaresizlik kadar olamaz heralde. Kaybetmedikçe, değer verip sıkı sıkı sarılmıyoruz kolay kolay maalesef. Tabi iş işten geçmiş oluyor çoğu zaman.. Acaba sizinde aklınıza gece yatağınıza girdiğinizde, "ya gecenin, karanlığı kabrimin karanlığı olsaydı.." sözü geliyor mu? Kendileri hiç unutturmuyorlar bana o anı. En çok merak ettiğim konudur 'Ölüm.!' hep "Keşke yaşayan birilerine sorma fırsatım olsaydı." derdim, ne kadar imkansız olsada. Her ne kadar korkunç olup cesaret istese de herkesin asıl varış noktasıdır ölüm...

Kitaba, gelince;
Kitap ilk olarak ölümden kısa bir söz edip, daha sonra ahiretten bahsetmektedir.Kabir zamanı hakkında bilgi verdikten sonra küçük kıyametlerden başlayıp son hadiseyi ayrıntısına kadar Kur'an'dan hadis ve ayetlerle açıklamaktadır. O dehşet, olağan üstü yaşanacak gelecekten söz ettikten sonra mahşerden, hesap anından, amel defterimizden örnekleriyle bilgi verir. Son olarak cehennem anını (insanı sarsacak şekilde) konu aldıktan sonra cennet ile kitabı sonlandırmaktadır.
Bence o, anı yaşamadan okunması gereken kitaplardandı diye düşünüyorum. Yazar 'kardeşim' diye hitap ederek samimi bir dille ve akıcı bir şekilde ölümü konu edinmiş. Keyifli okumalar:))
(Yazım hatalarından dolayi kusrum af ola:))
Bizim evde ucuz olduğu için mi yoksa almisken dini kitap mi aliyim diyorlardi bilmiyorum evde hep dini kitap bulunurdu. Bunu da küçükken merak ettiğim için okumuştum. Ve cocuklugumdan mi bilmiyorum korktugumu hatırlıyorum bunu okuyunca. Bence din korkulacak bir şeymis gibi anlatilmamali insanlara. Korkumuz Allah rızasını kazanamama olmalıdır. İslam sevgi dinidir. Ve İslam kolaylik dinidir.
Nasıl olmasın ki o, göğün dürüldüğü, yerin sarsıldığı, dağların parçalandığı ve yıldızların döküldüğü gündür.
"Ölümü çokça anın; zira o, günahları siler, insanı dünyaya rağbet etmez hale getirir." Başka bir hadiste de: "Zevkleri kıran ölümü çokça anın" demiştir.
Bir şair de şöyle demiştir:
Ey dünyası ile meşgul olan, hülyalar seni aldatmıştır.
Ölüm insana ansızın gelir, kabir ise amel sandığıdır.
O gün o sarsıntı sarar, onu ikincisi takip eder. İşte o gün kalpler korkmuş, sahiplerinin gözleri yere dikilmiştir.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ölüm Ve Ötesi
Alt başlık:
Ahiret Günü
Sayfa sayısı:
80
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kılıç Kitapevi

Kitabı okuyanlar 4 okur

  • Kaan Ç.
  • Oblomov İlya İlyiç
  • zeynep kurt
  • Ayfer Kadife (AYIŞIĞI)

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%50 (1)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%50 (1)
2
%0
1
%0