Ölüm ve Sonrası

8,1/10  (13 Oy) · 
55 okunma  · 
13 beğeni  · 
1.361 gösterim
Unutmamalı, "Allah hanginizin güzel ameller işleyeceğini sınamak için hayatı ve ölümü yarattı" (Mülk, 67/2). Okuyucularımız, hayatın ve ölümün hakikatini, ne için yaratıldığını, nasıl hazırlanmak gerektiğini, İhyâü Ulûmi'd-Dîn'in bir bölümünden oluşan Ölüm ve Sonrası adlı bu eserde bulacaklar.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  975-6333-40-5
 • Yayınevi:
  Semerkand Yayınları
 • Kitabın Türü:
Fazilet AYSU 
07 Ara 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 10/10 puan

Emellerden, Ölüm anından, azrailden, kabirden, kiyametten, ahiretten, cennetin nimetlerinden ve cehennemin dehşetlerinden gerçekçi bir uslüpla bahsetmiş. Okudukça imanın kuvvetleniyor. Duymak istemediğimiz acı GERÇEKLER...

Ahmet Mutlu 
06 Şub 01:05 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Arkadaşlar bu kitap o kadar muazzam ki İhlas samimiyetle ve düşündüğü yazdığı her şeyi Aşkla yaşayarak yazdığı için İmam gazali hzleri bize inanılmaz tesir ediyor.İmam Ğazali İslami olarak büyük bir Alim ama aynı zamanda Oxfordda kitapları okutulan bir bilgedir bir çok Dalda en üstün seviyeye ulaşmıştır bunuda söylemeden geçmeyelim.Bu kitabı okuduktan sonra 1 hafta ne zaman öleceğim diye dolaşmıştım inanılmaz tesirli bir eser.Ğafleti silip atar kalplere Ölüm korkusunu nakşeder.İmam Ğazali ye rahmet hürmet sevgi selam olsun ks:)

Kitaptan 3 Alıntı

Hz. Peygamber (s.a.v) şöyle buyurmuştur:
"Müminin dünyadaki misali, ceninin anne karnındaki durumu gibidir. Çocuk annesinin karnından çıkınca ağlamaya başlar. İşığı görüp anne sütü emmeye başladığında ise bir daha o mekana dönmek istemez. Mümin de böyledir ; ölümden korkar. Fakat rabbine kavuştuğu zaman bir daha dünyaya dönmeyi İstemez, ceninin annesinin karnina dönmeyi istemediği gibi..."

Ölüm ve Sonrası, İmam Gazali (Sayfa 136)Ölüm ve Sonrası, İmam Gazali (Sayfa 136)
Kemal EFE 
23 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Uzak olan şey, gelmeyecek olan şeydir. Gelecek olan her şey, esasında uzak olsa bile yakındır.

Ölüm ve Sonrası, İmam Gazali (Sayfa 8)Ölüm ve Sonrası, İmam Gazali (Sayfa 8)
Fazilet AYSU 
06 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Rasulullah (s.a.v) cehennem ateşinin sıfatını açıkça belirterek buyurmuştur:"Allahu Teala, cehennemin bin sene yanmasını emir buyurdu. Ateş kıpkırmızı kesildi. Sonra bin sene de daha yakıldı. Ateş bembeyaz kesildi.. Sonra bin sene daha yakıldı. Ateş simsiyah kesildi. Binaenaleyh cehennem simsiyah ve karanlıktır."

Ölüm ve Sonrası, İmam Gazali (Sayfa 241 - vural yayınevi)Ölüm ve Sonrası, İmam Gazali (Sayfa 241 - vural yayınevi)