Ölüm Yarışı Phoenix Island Serisi 2

8,0/10  (7 Oy) · 
9 okunma  · 
5 beğeni  · 
223 gösterim
ACI YOK. MERHAMET YOK. UMUT YOK. KURTULUŞ YOK.
ÖLÜM YARIŞI'NA
HOŞ GELDİNİZ.

Bir zamanlar kendisi gibi çocuk suçlularla birlikte Ölüm Adası'nın bir tutsağı olan on altı yaşındaki Carl Freeman vücuduna yerleştirilen mikroçiplerle birlikte artık bir Feniks Gücü askeri olmuştur. O artık Ölüm Adası'nın tutsağı değil bir parçasıdır. Ya da o öyle zannetmelerini istiyordur. Kısa sürede herkesin korkup saygı duyduğu bir asker olan Carl, Komutan Stark tarafından iki takım arkadaşı ile birlikte Feniks Gücü’nü temsil etmek üzere Cenaze Oyunları adı verilen gizli bir dövüş turnuvasına gönderilir. Şeytan Çukuru adındaki bir adada düzenlenen bu kanlı turnuvayı Ölüm Adası'ndan kurtulmak için bir fırsat olarak gören Carl'ı burada bir sürpriz beklemektedir. Zira Stark'tan intikam almak için fırsat kollayan sürpriz bir isim daha turnuvadaki yerini almıştır: Carl'ın adadan kendi elleriyle uğurladığı Octavia. İkisi de artık bambaşka insanlar olsa da bir kez daha birlikte hareket etmeleri gerekecektir çünkü kana susamış bir avuç seçkin tarafından organize edilen bu Ölüm Yarışı bir spor müsabakasından çok daha fazlasıdır.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2017
 • Sayfa Sayısı:
  447
 • ISBN:
  9786051881904
 • Orijinal Adı:
  Devil's Pocket
 • Çeviri:
  Zehra Uzun
 • Yayınevi:
  GO! Kitap
 • Kitabın Türü:
zeynep ozturk 
 04 Oca 17:41 · Kitabı okudu · 5 günde · 5/10 puan

İlk kitap daha güzeldi ,şahsen ben begenmedim.Starkin neden carli olum adasına yolladığıda meçhul ,sadakatini ölçmek mi yoksa ölümüne yollayıp kurtulmak mi ...
3cü kitap çıkar konu yarim kaldı ancak okurmuyum orası meçhul

Hayalperestinkitapligi 
 18 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ölüm adasında Carl Octovia'nın güvenliği için kendi özgürlüğünden vazgeçmişti. Birbirlerinden ayrılmışlardı. Bu kitapta Carl Stark'tan intikam almak için Stark'ın huyuna gider kendini onun yanındaymış gibi gösterir. Octovia ise burada bambaşka karakterle görüyoruz eski Octovia'yla alakası yok. Dış görüşü, hareketleri ve konumu. Olaylar öllüm adasında geçmiyor kurgu birazcık değişmiş önceki kitaptaki yerler ve kişiler farklı. Burada cenaze oyunları düzenleniyor bu oyunun nasıl olduğunu, kimlerin düzenlediğini ve baştan sona kadar okuyoruz. Bu oyuna Feniks adası gibi yerlerden gelen seçilmiş 45 kişi cenaze oyunlarına katıyorlar. 3 grup şeklinde katılım var; ağır sıklet, orta sıklet, hafif sıklet. Carl orta sıklet grubunda katılıyor. Oyunlar volkanı arenaya çevrilmiş bir yerde düzenleniyor. Volkan dediğime bakmayın her şey son teknolojiye göre düzenlenmiş. Kapaktaki lavları biraz saçma bulmuştum meğersem buradan geliyormuş. Kapakta gördüğünüz her detay anlamlı bir şekilde düzenlenmiş. Cenaze oyunlarınında her şey serbest kemikleriniz kırma, göze çıkarma ve ölene kadar dövüşmek bile. Oyuna karara bağlamak için ise rakibini ya pes ettireceksin yada nakavt yaparak kazanıyorsun. Burada olay raunt değil kararla kazanmak yok diyebilirim. Herzaman ki gibi burada da sırlar var. Sırların çözümü cenaze oyunun sonucu nasıl olcak merakı ile çabucak bitiyor. Sürekleyici konusunda hiç düşünmeyin. Kitapta tek üzüldüğüm şey serinin son kitabı olmasıydı. Devam etseydi çok iyi olurdu. Tek beğenmediğim yer ise sonuydu. Tam bir final olmadı. Alel acele bitirildi. Devam kitabı varmış gibi her konuda son nokta koyulmadı diyebilirim. Ama kitap genel olarak ilk kitaba göre müthişti. Kapak tasarımı, olaylar, sürükleyiciliği her açıdan bir tık daha öndeydi. Daha acımasiz olaylar ve şok yaşayacağınız olaylar var. Ölmeden okuyun dediğim kitaplardan biri. Kesinlikle bir an önce okumalısınız

Sadık Kocak 
22 Ara 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Spoiler !!

Margarita Carbajal yani bizim Octavia ile kitaba girdik. Diğer taraftan da FEW adlı grubun oluşturduğu Cenaze Oyunları için Stark, Carl'ı görevlendiriyor.
Carl'ın yolculuğa Tex ve Agbeko ile çıkması, özellikle Agbeko ile dostluğunun - Carl'ın onun hayatını kurtarması, sonra onu bayıltana kadar dövmesi, Agbeko'nun Carl'ı tüfekle vurması gibi- tuhaf ilişkiye dayanmasına çok gülmüştüm.
Bu arada Carl'a şu geçen de takılan çipin adı Sigma Çipi olarak verilmiş. Stark ve FEW arasındaki ilişki de kitaba tat katmış.
Cenaze oyunları sonrası onun da oyun içinde oyun olduğunun anlaşılması ve ölenlerin gerçekte ölmeyip bir beden değişikliği yapıldığı konusu kitaba eklenince açıkçası o eski tattan biraz uzaklaşır gibi oldum. Olumsuz tarafını da belirtmesem olmazdı tabiki..

sude aydemir 
14 Oca 15:30 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

İlk kitapta da dediğim gibi bu seri çok güzel değil ama çok kötü de değil. İlk kitaptan daha güzeldi bence. Biraz daha fazla sürüklüyordu. Sanırım ben biraz yarış ve rekabet seviyorum. Bu kitapta ilk kitaptaki karakterlerin neredeyse hepsi değişmişti. Ama iyi yönden. Eğer birazcık eğlenmek için kitap okumak istiyorsanız bu seriye başlayabilirsiniz.

Serdar Poirot 
31 Oca 15:49 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Feniks Adası serisinin oldukça güzel ikinci romanı. Carl, Stark'ın çırağı olarak çalışırken Tex Dubois adlı bir çaylağı yola getirir ve Stark onu ilk görevine gönderecektir. Few adlı bir organizasyonun düzenlediği Cenaze Oyunlarına katılacak ve kazanacaktır. Agbeko ve Tex ile yola çıkan Carl'ın sıhhiyecisi ise eski düşmanı yeni dostu olan Davis'tir. Bu arada S13'e çalışmaya başlayan Margarita, Few ve ekibinin kimliklerini deşifre etmek için Julio ile yarışa katılır. Margarita ve Carl kendilerine takılan çiplerden dolayı özel güçlere sahip olmuşlardır. Zurkistan'ın lideri olan Baca ve 47 numaralı savaşçı sürekli Carl'ı tahrik eder ama oyuna gelmez. Margarita'nın Octavia olduğu anlaşılır. Carl ve Octavia, hem Stark'tan intikam almak hem de özgürlük için plan yaparlar. Acaba başarılı olabilecek midir? Decker olduğu anlaşılan 47 numara ile Carl arasında ne geçecektir? Agbeko'ya ne olacaktır? Tex gerçekte kimdir ve Octavia'yı bulabilecek midir? S13 bu süreçte neler yapacaktır? Carl ve Octavia arasındaki ilişki nasıl gelişecektir? Soluksuz okunan bir roman.

Erdal Hellaçoğlu 
05 Oca 20:23 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitap ilki gibi harika akıcı ve macera doluydu. Sonuna kadar nefes nefese okudum. Ancak sonu biraz zayıf geldi bana... Okunur mu okunur. Sevdim mi Çok sevdim...

Kitaptan 1 Alıntı

Sadık Kocak 
20 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Bizden melek olmaz," dedi Davis, "ama bu, şeytan olacağımız anlamına da gelmiyor."

Ölüm Yarışı, John Dixon (Sayfa 235)Ölüm Yarışı, John Dixon (Sayfa 235)