Ölümden Daha Derin Ölümden Daha Derin Serisi 1

8,5/10  (30 Oy) · 
81 okunma  · 
21 beğeni  · 
878 gösterim
1985, California. Üç çocuk okullarının arkasındaki parkta koşarken, toprağa kısmen gömülmüş bir kadın cesedi bulurlar. Cesedin gözleri ve ağzı tamamen yapıştırılmıştır. Öğrencilerine son derece yakın olan öğretmenleri Anne Navarre yaşadıklarının çocukların masumiyetini yok edişini büyük bir endişeyle izlemektedir. Ama bunun, seri katil cinayetlerini işlerken ailelerin, dostların sırlarının birer birer ortaya dökülmesiyle tüm toplumun masumiyetini bir şekilde sarsacağını henüz fark etmemiştir.

Washington'dan soruşturmanın yürütülmesine yardımcı olmak amacıyla ünlü FBI ajanı Vince Leone gizlice çağrılır. Vince bir yandan yeni teknikler, katil profili oluşturma yöntemleri, cinayetlerle ilgili kuramlar geliştirirken diğer yandan da cesedi bulan üç çocuğun yaşamının derinliklerine doğru çekildiğini hisseder. Olaylarla yakından ilgilenen genç öğretmeneyse kişisel olarak ilgi duymaya başlamıştır.

Yeni kurbanlar bulunurken medya soruşturmanın gidişatını artık anbean takip etmektedir. Bu sırada Anne'yle Vince acaba en büyük acıyı bu kurbanlar mı yoksa acımasız bir psikopatla iç içe yaşadıklarından habersiz olduklarından, katilin ailesi ve dostları mı çekiyor diye düşünmektedirler.

"Tami Hoag okumak her zaman cesaret ister." -Kirkus Reviews-

"Hoag muhteşem bir polisiye yazarı. Gizemi başarıyla kuran yazar, okurunu son satırına dek saran merak duygusunu ustaca kullanıyor. Psikopat katillerle ilgili çok fazla hikaye okumuş olabilirsiniz ama Hoag karakterlerini öyle güzel donatiyor ki onalara kızacağınıza mı yoksa acıyacağınıza mı karar veremiyorsunuz."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2010
 • Sayfa Sayısı:
  488
 • ISBN:
  9786054188475
 • Çeviri:
  Ender Nail
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Uzun süre etkisinde kaldığım bir kitaptı.Üç arkadaş parkta oynarken bir ceset bulmuş ve şahit olduklar bu olay karşısında korkunun ne olduğu ile yüzleşmek zorunda kalmışlardı.Ailelerinin yaşadığı korku ve Dedektif Vince'nin soruları ile baş etmeye çalışan Wendy,Tommy,Dennis'in anlattıkları seri katili yakalanmasına ne kadar yardımcı olacak....

Nasrettin 
 05 May 18:09 · Kitabı okudu · 10 günde · 8/10 puan

Okuduğum ilk polisiye romanı, mükemmel bir kurgu ve sürükleyici bir senaryo. Her şey dört çocuğun parkta buldukları, başı dışarda kalacak şekilde gömülmüş bir cesetle başlıyor. Ve romanın sonuna kadar katilin kim olduğu hakkında kesin bir bilgi verilmiyor. Bu kitaptan sonra polisiyeye daha bir ilgi duydum açıkçası. Ama sonu hiç beklediğim gibi bitmedi sanki devamı olacakmış gibi yarım bırakılmış hissi oluşturdu.

Bana göre, Okunacak kitaplardan...

(^-^) İyi okumalar (^-^)

Özlem Ekici 
21 Mar 15:10 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Tami Hoag'ın diğer kitaplarına oranla daha başarılı bulduğum bir kitaptı. Ergen psikolojini kitapta çok güzel bir şekilde anlatıyor. Kitapta üç arkadaşın parkta oynarken bir ceset bulmasıyla olaylar başlıyor. Bu üç arkadaşın psikolojini bu kitapta daha iyi bir şekilde anlatmış zira diğer kitaplarında pek da iyi oturtamamıştı bana göre. Uzun süre etkisinde kaldım ve bana ergen psikoloji hakkında araştırma yaptıracak kadar bir merak uyandırdı. Kadın bir yazar için fazla vahşet verici hikayeler olduğunu söylemeden geçmeyeyim. Sırf bunun için bile bu kitap okunur.

Rogojin 
 14 Şub 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tami Hoag kitaplarını okumaya devam.

Ölümden Daha Derin, Kovac ve Liska serisinden ayrı bir seriye ait ve serinin ilk kitabı. Okuduğum diğer Tami Hoag kitaplarına kıyasla anlatımı, konusunu hikâyeleştirmesi, karakterleri ile dört dörtlük bir polisiye roman. Elbette Hoag'un romantizmi de polisiyeye yedirmek istemesi sonucunda tek kitaplık aşk ilişkileri burada da karşımıza çıkıyor, ancak kitap özellikle çok fazla sayıdaki karakteri ve hepsinin romana dahil edilişiyle ve yine diğer Tami Hoag kitaplarında gördüğümüz üzere diyaloglarının başarısıyla dikkat çekiyor. Okuduğum dört Hoag romanı içinde kesinlikle bir numaraya koyabilirim.

Kitapta, yazarın son romanındaki ergen psikolojisini anlatışı ya da bunu tam anlamıyla romana yedirememesi gibi bir sorununun burada çok rahat üstesinden gelindiğini görüyoruz. Çocuk karakterler aynen yetişkin karakterler gibi önemli bir role sahip romanda, ve yine her birisinin içi dolduruluyor, gerçeklik hissi verilebiliyor, yazar gerçekten bu kadar çok sayıda karaktere gerçeklik hissi vermeyi becererek yeteneğini ortaya koyuyor.

Polisiye okumalarıma yine Tami Hoag'la devam edeceğim. Yazarın popüler tarzının benim açımdan çok güzel bir tadı var ve bu tattan henüz sıkılmadım.


Ölümden Daha Derin'i herkese öneriyorum.

Ali Ünal 
27 Oca 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · 8/10 puan

Tami Hoag ortalama üstü olup fakat bir noktayı da tam anlamı ile geçemeyen hissi uyandırır bende. Bu kitapta öyle, kötü mü değil, harika mı değil. Okunur mu, kesinlikle. Özellikle bir kadın yazar için fazla vahşet içeren kurguları var, Sonuçta karma dövüş sanatları hayranı olarak belirten biri kendini. Polisiye türünün başarılı kadın yazarlarından. Kitap müthiş şaşırtmalar veya sürpriz sonların en iyilerinden değil ama saygıyı hak eden bir örneği.

Öznur Yılmaz 
02 Ağu 23:08 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Katilin kim olduğunun bence çok belirgin olduğu bir kitaptı ya da ben çok fazla Tami Hoag okuduğum için hemen bulmuş olabilirim. Olay kurgusu, sırası yine polisiyenin kraliçesi olduğunu kanıtlar nitelikte yazılmış. Çok beğendim. Her kitabı ayrı bi heyecanlı ayrı bir güzel. Kitabın ikinci kitabı Sır ve üçüncü kitabı Sakın Aşağı Bakma'yi da her ne kadar basimları tükenmiş olsa da bulup okumanızı tavsiye ederim.

Kitaptan 38 Alıntı

Nasrettin 
04 May 16:21 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Yetişkinler şu uyku konusuna kafayı takmışlar diye düşündü Tommy. Sanki herkes biraz daha uyursa dünya çok daha iyi bir yer olacakmış gibi.

Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 230 - 1. Baskı: Koridor yayıncılık, İstanbul 2010)Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 230 - 1. Baskı: Koridor yayıncılık, İstanbul 2010)
Nasrettin 
 05 May 07:25 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Büyükler çocuklarının olup bitenleri duymayacaklarını sanırlar. Sanki aynı evde yaşamıyorlarmış, sanki çevrelerinde olup bitenler hakkında en ufak bir fikirleri olamazmış gibi.

Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 270 - 1. Baskı: Koridor yayıncılık, İstanbul 2010)Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 270 - 1. Baskı: Koridor yayıncılık, İstanbul 2010)
Nurhan Işkın 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Tommy'nin her tarafı ağrıyordu.Bir gözü mosmor olmuş,Dennis itince yere çarptığı başının arkası zonkluyordu.

Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 225)Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 225)
Nasrettin 
03 May 15:43 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Egonu evde bırak ve çevrendeki herkesle iletişim kurmanın bir yolunu bul.

Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 154 - 1. Baskı: Koridor yayıncılık, İstanbul 2010)Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 154 - 1. Baskı: Koridor yayıncılık, İstanbul 2010)
Nasrettin 
05 May 07:41 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Babası dönüp sahnede bir Shakespeare eseri sergileyen aktör misali poz alıp, "evlat nankörlüğü bir zehirli yılan dişinden bile daha keskindir," dedi. Sir Richard bilmem ne.

Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 284 - 1. Baskı: Koridor yayıncılık, İstanbul 2010)Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 284 - 1. Baskı: Koridor yayıncılık, İstanbul 2010)
Metin Özdemir 
29 Mar 11:39 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"Hayat genelde bizim planlarımızı dikkate almaz," dedi Vince.

Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 298)Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 298)
Katre-i Matem 
11 May 23:28 · Kitabı okudu · 10/10 puan

En kötü şey de buydu. İzole edilmek. Kendi bedeninin, kendi zihninin içine hapsolmak. Saldırganın bir sonraki gelişinde kendisini öldürmesi için dua etmeye koyuldu.

Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 125 - Koridor Yayınları)Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 125 - Koridor Yayınları)
Katre-i Matem 
11 May 23:32 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Şiddet kadınlarla ilgili bir konu değildir Dedektif. Şiddet tüm aileleri etkiler. Ve aile denince de yalnızca kadınlar girmiyor işin içine."

Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 167)Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 167)
Katre-i Matem 
11 May 23:35 · Kitabı okudu · 10/10 puan

... Bu onun için son derece anlamsız bir durumdu. Biriyle onu sevdiğin için evlenirsin. Sonra başka biriyle ilişki yaşamanın ne gereği var? Televizyonda gördüğü insanların sürekli ilişkiler peşinde koştuğu durumlar ona hiç de anlaşılır ve mantıklı davranışlar olarak gelmezdi zaten.

Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 271)Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 271)
4 /