Ölümden Daha Derin Ölümden Daha Derin Serisi 1

8,4/10  (23 Oy) · 
55 okunma  · 
16 beğeni  · 
807 gösterim
1985, California. Üç çocuk okullarının arkasındaki parkta koşarken, toprağa kısmen gömülmüş bir kadın cesedi bulurlar. Cesedin gözleri ve ağzı tamamen yapıştırılmıştır. Öğrencilerine son derece yakın olan öğretmenleri Anne Navarre yaşadıklarının çocukların masumiyetini yok edişini büyük bir endişeyle izlemektedir. Ama bunun, seri katil cinayetlerini işlerken ailelerin, dostların sırlarının birer birer ortaya dökülmesiyle tüm toplumun masumiyetini bir şekilde sarsacağını henüz fark etmemiştir.

Washington'dan soruşturmanın yürütülmesine yardımcı olmak amacıyla ünlü FBI ajanı Vince Leone gizlice çağrılır. Vince bir yandan yeni teknikler, katil profili oluşturma yöntemleri, cinayetlerle ilgili kuramlar geliştirirken diğer yandan da cesedi bulan üç çocuğun yaşamının derinliklerine doğru çekildiğini hisseder. Olaylarla yakından ilgilenen genç öğretmeneyse kişisel olarak ilgi duymaya başlamıştır.

Yeni kurbanlar bulunurken medya soruşturmanın gidişatını artık anbean takip etmektedir. Bu sırada Anne'yle Vince acaba en büyük acıyı bu kurbanlar mı yoksa acımasız bir psikopatla iç içe yaşadıklarından habersiz olduklarından, katilin ailesi ve dostları mı çekiyor diye düşünmektedirler.

"Tami Hoag okumak her zaman cesaret ister." -Kirkus Reviews-

"Hoag muhteşem bir polisiye yazarı. Gizemi başarıyla kuran yazar, okurunu son satırına dek saran merak duygusunu ustaca kullanıyor. Psikopat katillerle ilgili çok fazla hikaye okumuş olabilirsiniz ama Hoag karakterlerini öyle güzel donatiyor ki onalara kızacağınıza mı yoksa acıyacağınıza mı karar veremiyorsunuz."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2010
 • Sayfa Sayısı:
  488
 • ISBN:
  9786054188475
 • Çeviri:
  Ender Nail
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Uzun süre etkisinde kaldığım bir kitaptı.Üç arkadaş parkta oynarken bir ceset bulmuş ve şahit olduklar bu olay karşısında korkunun ne olduğu ile yüzleşmek zorunda kalmışlardı.Ailelerinin yaşadığı korku ve Dedektif Vince'nin soruları ile baş etmeye çalışan Wendy,Tommy,Dennis'in anlattıkları seri katili yakalanmasına ne kadar yardımcı olacak....

Rogojin 
 14 Şub 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tami Hoag kitaplarını okumaya devam.

Ölümden Daha Derin, Kovac ve Liska serisinden ayrı bir seriye ait ve serinin ilk kitabı. Okuduğum diğer Tami Hoag kitaplarına kıyasla anlatımı, konusunu hikâyeleştirmesi, karakterleri ile dört dörtlük bir polisiye roman. Elbette Hoag'un romantizmi de polisiyeye yedirmek istemesi sonucunda tek kitaplık aşk ilişkileri burada da karşımıza çıkıyor, ancak kitap özellikle çok fazla sayıdaki karakteri ve hepsinin romana dahil edilişiyle ve yine diğer Tami Hoag kitaplarında gördüğümüz üzere diyaloglarının başarısıyla dikkat çekiyor. Okuduğum dört Hoag romanı içinde kesinlikle bir numaraya koyabilirim.

Kitapta, yazarın son romanındaki ergen psikolojisini anlatışı ya da bunu tam anlamıyla romana yedirememesi gibi bir sorununun burada çok rahat üstesinden gelindiğini görüyoruz. Çocuk karakterler aynen yetişkin karakterler gibi önemli bir role sahip romanda, ve yine her birisinin içi dolduruluyor, gerçeklik hissi verilebiliyor, yazar gerçekten bu kadar çok sayıda karaktere gerçeklik hissi vermeyi becererek yeteneğini ortaya koyuyor.

Polisiye okumalarıma yine Tami Hoag'la devam edeceğim. Yazarın popüler tarzının benim açımdan çok güzel bir tadı var ve bu tattan henüz sıkılmadım.


Ölümden Daha Derin'i herkese öneriyorum.

Ali Ünal 
27 Oca 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · 8/10 puan

Tami Hoag ortalama üstü olup fakat bir noktayı da tam anlamı ile geçemeyen hissi uyandırır bende. Bu kitapta öyle, kötü mü değil, harika mı değil. Okunur mu, kesinlikle. Özellikle bir kadın yazar için fazla vahşet içeren kurguları var, Sonuçta karma dövüş sanatları hayranı olarak belirten biri kendini. Polisiye türünün başarılı kadın yazarlarından. Kitap müthiş şaşırtmalar veya sürpriz sonların en iyilerinden değil ama saygıyı hak eden bir örneği.

Kitaptan 1 Alıntı

Nurhan Işkın 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Tommy'nin her tarafı ağrıyordu.Bir gözü mosmor olmuş,Dennis itince yere çarptığı başının arkası zonkluyordu.

Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 225)Ölümden Daha Derin, Tami Hoag (Sayfa 225)