Ölümle Randevu Sherlock Holmes

8,1/10  (51 Oy) · 
221 okunma  · 
46 beğeni  · 
1.496 gösterim
Sir Arthur Conan eşsiz detektif Sherlock Holmes'u dünyayla tanıştırdı ve bunun üzerinden yıllar geçmesine rağmen popülaritesini hiç yitirmedi. Böylece Sherlock Holmes zaman testine dayanmış oldu.

Ölümle Randevu elinizden bırakamayacağınız, hayretler içerisinde okuyacağınız, sayfaları çevirdikçe heyecan dozu artan bir Sir Arthur Conan başyapıtı.

Hayat, insan aklının düşünebileceğinden çok daha gariptir. İnsan, gerçekte sıradan denen şeyleri çoğu zaman hayal bile edemez. Apaçık bir gerçek kadar yakalaması zor bir şey yoktur.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786054308729
 • Çeviri:
  Fisun Dikmen
 • Yayınevi:
  Tutku Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bugün kitaplığımı temizleme günümm... Bu nedenle de kitabı uzun zaman önce okumama rağmen o sırada yaptığım post-it halinde üzerine yapıştırılmış yorumumu buldumm. Bu kızda da ne hafıza varmış, nerden hatırlıyor bunları demeyin yanii :) Yayınevini pek sevmedim. Özensiz bir iş çıkarmışlar. Basım hataları, çeviride sıkıntılar... Hikayeler de karışık yerleştirilmiş, zaman sıralaması yok. Bu da diğer hikayeleri okurken sıkıntı yaratıyor bazen... Herkese iyi okumalar ;)

gökhan biçer 
16 Haz 01:26 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

gerçekten çok zekice yazılmış bir kitap oldukça sürükleyici bir hikayesi var sıradışı bir dedektifin ve yazarın hayalgücü inanılmaz kitabın içindeki alıntılar mükemmel ötesi

Kitaptan 4 Alıntı

Duygu 
 01 May 2016 · Kitabı okudu

Sherlock Holmes
"Genelde" dedi Holmes, "bir şey ne kadar garip görünüyorsa, o denli az gizemlidir"

Ölümle Randevu, Arthur Conan Doyle (Sayfa 48 - Tutku Yayınevi)Ölümle Randevu, Arthur Conan Doyle (Sayfa 48 - Tutku Yayınevi)
Duygu 
 02 May 2016 · Kitabı okudu

Sherlock Holmes
Bir kadının hayalini yıkmak, bir kaplanın yavrusunu elinden almaya benzer.

Ölümle Randevu, Arthur Conan Doyle (Sayfa 86 - Tutku Yayınevi)Ölümle Randevu, Arthur Conan Doyle (Sayfa 86 - Tutku Yayınevi)

''Hayat, insan aklının düşünebileceğinden çok daha gariptir. İnsan, gerçekte sıradan denen şeyleri çoğu zaman hayal bile edemez. Apaçık bir gerçek kadar yakalaması zor bir şey yoktur.''

Ölümle Randevu, Arthur Conan DoyleÖlümle Randevu, Arthur Conan Doyle
MONSTER 
30 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bu bir oyun ve hiç kimse kazanamayacak.
Kazanamayacaksa hiç kimse nasıl bir oyun bu?

Ölümle Randevu, Arthur Conan DoyleÖlümle Randevu, Arthur Conan Doyle