Ölümsüz Aile

7,8/10  (46 Oy) · 
97 okunma  · 
27 beğeni  · 
1.866 gösterim
Issız bir ormanın ortasında, suyundan içene ölümsüzlük vaat eden bir pınar... Bu pınarın suyundan içerek ölümsüzlüğe kavuşan, ama nedense ölümsüz olmaktan pek hoşnut olmayan bir aile...

Gün gelir pınarın başına bir genç kız gelir. Ölümsüz Aile, yani Tuck'lar, bu güzel kızın, pınarın suyundan içmesine engel olmak; akıp giden dünyanın, sürekli değişen bir doğanın parçası olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu kanıtlamak zorundadır.

Ölümsüz Aile geçtiğimiz yirmi yıl içinde milyonlarca çocuğa ulaştı; birçok dile çevrildi, hem Amerika'da hem de Avrupa'da okullarda okutuldu. Çocuk edebiyatının bu unutulmaz klasiği, nihayet Türk çocuklarının beğenisine sunuluyor.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  139
 • ISBN:
  9789754583496
 • Orijinal Adı:
  Tuck Everlasting
 • Çeviri:
  Bülent O. Doğan
 • Yayınevi:
  İş Bankası Kültür Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meyrem KARADENİZ 
24 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Siz de içinizdeki çocuğu, var olan endişeler nedeniyle ihmal ettiğinizi düşünmekte iseniz, en güzel hediye kitap olacaktır kendinize ve yaşatmanız gereken içinizdeki çocuğa. :) Çocuk kitabı olduğuna bakılıp da hafife alınmayacak kadar başarılı bir anlatım, kurgu ve betimlemeler yer almakta. Henüz okumaya başladığım halde 10 yaşındaki Winnie'nin macerasının içinde buldum kendimi. Beğeniyle ve bana hissettirdiği sıcacık duygularla okumaktayım. Kitaplarla kalınız...

Kitap okumak 
01 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Çocuk kitapları serisinde çıkan ancak her yaştan, herkesin okuması gerektiğini düşündüğümüz sıcacık bir öykü. Ölüm ve yaşam gerçeği incitmeden ve korkutmadan bu kadar güzel ve akıcı bir üslupla anlatılabilirdi.

Elif Zeynep Öztürk 
21 Mar 18:03 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Bence çok güzel. Macera, tutku, heyecan isteyenlere bu kitabı tavsiye ediyorum. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. Tak ailesi bir pınardan su içiyor ve ölümsüz oluyorlar.

eda güneş 
08 Nis 11:00 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çocukluğumun en güzel kitap serisiydi. Tüm seriyi heyecanla okumuştum. Bir genç kızın çocukluğundaki heyecanlardan kadın oluşuna kadar ki süreci anlatan keyifli bir kitaptı.

Selman Ç. 
20 Mar 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Keyifle okuyacağınız, eminim hiç sıkılmayacağınız bir kitap. Bir çocugun hayatın gerçeklerini sadece kurallarla değil yaşayarak, görerek, hissederek öğrenmesi gerektiğini çok iyi anlıyorsunuz. Tabi bu sadece çocuklar için geçerli değil hepimiz için aynı.

OpuS 
 27 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bir masal okudum, çok da keyif aldım.. Akıcı anlatımı olan kısacık bir öykü, birkaç saat içinde bitiyor.. Sonu biraz buruk bitse de çok keyifli bir kitap.. Herkesin okumasını tavsiye ederim..

Umut Mahfuz 
31 Mar 14:47 · Kitabı okudu · 10/10 puan

evet.. her ne kadar çocuk kitabı da olsa ıpku kucuk prens küçük karabalık gibi her yaştan okuyucu için bir hikaye... farklı bir bakış açısı kazandıran güzel bir kitap...

KeMâL 
 21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

O kadar övünülüp çok satılacak bir roman değil ama şunu da söyleyeyim elimden bırakmadan hızlı bir şekilde bitirdim. Sonu biraz acıklıydı ama yine de güzel bitmedi.

Kitaptan 9 Alıntı

Meyrem KARADENİZ 
25 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Eğer insanlar bu dünyada bir yer kaplıyorsa faydalı bir şeyler yapmaları gerektiğini düşünüyorum.

Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 66 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 66 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
şeyma özaslan 
27 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aslında biraz düşünürseniz, bir toprak parçasının sahibinin olması tuhaf bir şeydir. Kaç metre derine kadar sahip olabilirsiniz ki? Eğer bir toprak parçasının sahibiyseniz, aşağıya doğru daralıp dünyanın merkezine ulaşıncaya kadar olan kısım sizin mi olur? Yoksa bir toprak parçasına izinsiz girmenin ne demek olduğundan habersiz solucanların yaşadığı kısmın üzerindeki incecik tabakaya mı sahip olabilirsiniz?

Ölümsüz Aile, Natalie BabbittÖlümsüz Aile, Natalie Babbitt
şeyma özaslan 
29 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tek başına olmaktan, önemli işler yapmaktan bahsetmek başka bir şeydir, önüne fırsat çıktığında hemen değerlendirmeye bakmak başka bir şey.

Ölümsüz Aile, Natalie BabbittÖlümsüz Aile, Natalie Babbitt
Meyrem KARADENİZ 
24 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Ölmek de çarkın bir parçasıdır, doğmak da.Bir parçayı alıp geri kalanını görmezden gelemezsin. Bütünün bir parçası olmak Tanrı'nın bir lütfudur.

Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 48 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 48 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)

''Tekrar büyümek isterdim.'' dedi boğulur gibi ''ve yaşlanmak isterdim. Eğer bunun sonunda ölüm varsa onu da isterdim."

Ölümsüz Aile, Natalie BabbittÖlümsüz Aile, Natalie Babbitt
KeMâL 
21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Güneş bir kısmını okyanustan emer ve yeniden bulutların içine katar, sonra yağmur yağar, yağmur dereye düşer ve dere suyu yeniden göle getirir. Bu bir çarktır, Winnie. Her şey bu çarkın bir parçasıdır; çark hiç durmadan döner. Kurbağalar, böcekler, balıklar bu çarkın bir parçasıdır, ardıç kuşları da öyle. Hatta insanlar da bu çarkın parçasıdır. Ama aynı insanlar değil. Sürekli yenileri gelir, daima büyürler, değişirler, hiç durmadan hareket ederler. İşte böyle olması gerekir. İşte hayat böyle devam eder.

Ölümsüz Aile, Natalie BabbittÖlümsüz Aile, Natalie Babbitt
Kitap okumak 
01 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Hareket eden, büyüyen, gelişen, bir dakika bile değişmeden duramayan hayat.
Her sabah baktığın bu gölün suyu hep aynı görünür, ama değildir.
Gece boyunca hareket eder, batıdaki şu dereden sürekli su gelir ve doğudaki şu dereden gider, daima sessiz, daima yeni, hiç durmadan hareket eder.
Ama göl hep buradadır, su her zaman hareket eder ve önünde sonunda bir gün okyanusa ulaşır.

Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 47)Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 47)
Kitap okumak 
01 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Ölmek de çarkın bir parçasıdır, doğmak da. Bir parçayı alıp geri kalanın görmezden gelemezsin. Bütününün bir parçası olmak Tanrının bir lütfudur. Eğer ölüm yoksa yaşamın ne anlamı var ki? O zaman yaşam olarak adlandıramazsın bile."

Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 48)Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 48)
Kitap okumak 
01 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Uzun mu kısa mı olduğuna bakmadan hayatı sevmeli insan...
...Sadece kendi zevkini düşünmenin de iyi bir şey olduğunu sanmıyorum.
Eğer insanlar bu dünyada bir yer kaplıyorlarsa faydalı bir şeyler yapmaları
gerektiğini düşünüyorum.

Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 66)Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 66)