Ölümsüz Aile

7,9/10  (58 Oy) · 
132 okunma  · 
38 beğeni  · 
2.072 gösterim
Issız bir ormanın ortasında, suyundan içene ölümsüzlük vaat eden bir pınar... Bu pınarın suyundan içerek ölümsüzlüğe kavuşan, ama nedense ölümsüz olmaktan pek hoşnut olmayan bir aile...

Gün gelir pınarın başına bir genç kız gelir. Ölümsüz Aile, yani Tuck'lar, bu güzel kızın, pınarın suyundan içmesine engel olmak; akıp giden dünyanın, sürekli değişen bir doğanın parçası olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu kanıtlamak zorundadır.

Ölümsüz Aile geçtiğimiz yirmi yıl içinde milyonlarca çocuğa ulaştı; birçok dile çevrildi, hem Amerika'da hem de Avrupa'da okullarda okutuldu. Çocuk edebiyatının bu unutulmaz klasiği, nihayet Türk çocuklarının beğenisine sunuluyor.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  139
 • ISBN:
  9789754583496
 • Orijinal Adı:
  Tuck Everlasting
 • Çeviri:
  Bülent O. Doğan
 • Yayınevi:
  İş Bankası Kültür Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mehmet Kesdal 
 31 May 22:58 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Bana göre kitap dediğin, okurken herhangi bir cümle başında ve veya ortasında gözlerinizi kapattığınızda, hayalinizde okumaya devam edebildiğin ya da hikayeyi bir filim seyreder gibi canlandırabildiğindir.Bu standartta bir kitap sanatın kendisidir ve böyle bir kitabı coşkuyla okur,nasıl sonuna geldiğinizi anlamazsınız. Bittiğinde ise, vay be dersiniz.Ne yazık ki "Ölümsüz Aile" öyle kitap değil.

Şevval Kübra 
06 Ağu 11:28 · Kitabı okudu · Puan vermedi

On iki, on üç yaşlarındayken arkadaşımla birlikte, her sayfasını heyecanla çevirerek okuduğumuz bir kitaptı. Elbette bir çocuğun kitaplara yüklediği anlamlar daha bir başkadır, o zamanlar çok sevmiş, çok benimsemiş ve bitince çok üzülmüştüm.
Kitabın adından da anlaşılacağı üzere ölümsüz bir aileyi konu alıyor kitabımız. Winnie adındaki karakterimizin yolu da bir gün bu ölümsüz aileyle kesişiyor. Ve bakın sizce Winnie de onlar gibi ölümsüz olmayı mı seçiyor, yoksa ölmeyi mi?
Elbette bu, yazarımızın kendi kafasında kurgulamış olduğu gerçek dışı bir olay. Bu yüzden mantıklı şeyler beklemek yersiz olacaktır. Yazarımız bize vermek istediği mesajı öyküleştirerek anlatmak istemiş. Bize vermek istediği mesaj ise şu:
"Ölüm de hayatın bir parçasıdır."
Aslında içeriği tahmin edilebilir olan bir kitap, bu yüzden beklentimizi çok fazla yüksek tutmayalım derim. Ama hem akıcı anlatımıyla, hem de ilgi çekici içeriğiyle sürükleyici bir çocuk klasiği. Almasını bilene güzel mesajlar veriyor. Özellikle
çocuklarımızın ufkunu genişleteceğini düşünüyorum. Okunmalı ve çocuklarımıza da okutulmalı diye düşünüyorum.

Meyrem KARADENİZ 
24 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Siz de içinizdeki çocuğu, var olan endişeler nedeniyle ihmal ettiğinizi düşünmekte iseniz, en güzel hediye kitap olacaktır kendinize ve yaşatmanız gereken içinizdeki çocuğa. :) Çocuk kitabı olduğuna bakılıp da hafife alınmayacak kadar başarılı bir anlatım, kurgu ve betimlemeler yer almakta. Henüz okumaya başladığım halde 10 yaşındaki Winnie'nin macerasının içinde buldum kendimi. Beğeniyle ve bana hissettirdiği sıcacık duygularla okumaktayım. Kitaplarla kalınız...

Bengisu AKDOĞAN 
23 Ağu 20:41 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bence gayet iyi bir kitap. Öneririm. Winnie adındaki bir kızın yaşadığı yerden yani korudan ayrılıp kaçması, karşısına çıkan "ölümsüz aileyle" yaşadığı serüvenleri anlatıyor.

Sultan ulu 
21 Tem 23:43 · Kitabı okudu · 25 günde · 4/10 puan

Ben bu kitabı başlığı ilgi çekici olduğu için aldım. Ama kitabın konusu başlığı kadar iyi olsaydı keşke .bir çocuğun ölümsüz bir aile karşılaşması. Ve yaşadığı olayları anlatıyor . Ben pek beğenmedim.(Herkesin düşüncesi farklıdır bunu unutmayın)

Kitap okumak 
01 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Çocuk kitapları serisinde çıkan ancak her yaştan, herkesin okuması gerektiğini düşündüğümüz sıcacık bir öykü. Ölüm ve yaşam gerçeği incitmeden ve korkutmadan bu kadar güzel ve akıcı bir üslupla anlatılabilirdi.

Elif Zeynep Öztürk 
21 Mar 18:03 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Bence çok güzel. Macera, tutku, heyecan isteyenlere bu kitabı tavsiye ediyorum. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. Tak ailesi bir pınardan su içiyor ve ölümsüz oluyorlar.

Sena/सेना 
12 Eyl 20:41 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Winnie adlı küçük kızın evden çıktıktan sonra "Tuck Ailesi" ile(Ölümsüz Aile) tanışması ve yaşadıkları olayları konu ediyor ... Bence gayet başarılı bi kitaptı.

Livanur Çelik 
08 Haz 13:10 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ne yalan söyleyeyim kitabın başında hiçbir şey anlamamıştım ve okumadan bırakmıştım. Zaten kitabı da okuldaki bir yarışma için almıştım. Ama sonra dedim tekrar bir başlayayım ve iyi ki de başlamışım. :) Çok güzel bir kitap. Sürükleyici. Winnie suyu içecek mi, içmeyecek mi derken kitap bitti... Kesinlikle okumalısınız :))

eda güneş 
08 Nis 11:00 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çocukluğumun en güzel kitap serisiydi. Tüm seriyi heyecanla okumuştum. Bir genç kızın çocukluğundaki heyecanlardan kadın oluşuna kadar ki süreci anlatan keyifli bir kitaptı.

2 /

Kitaptan 14 Alıntı

Meyrem KARADENİZ 
25 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Eğer insanlar bu dünyada bir yer kaplıyorsa faydalı bir şeyler yapmaları gerektiğini düşünüyorum.

Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 66 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 66 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)

Aslında biraz düşünürseniz, bir toprak parçasının sahibinin olması tuhaf bir şeydir. Kaç metre derine kadar sahip olabilirsiniz ki? Eğer bir toprak parçasının sahibiyseniz, aşağıya doğru daralıp dünyanın merkezine ulaşıncaya kadar olan kısım sizin mi olur? Yoksa bir toprak parçasına izinsiz girmenin ne demek olduğundan habersiz solucanların yaşadığı kısmın üzerindeki incecik tabakaya mı sahip olabilirsiniz?

Ölümsüz Aile, Natalie BabbittÖlümsüz Aile, Natalie Babbitt

Tek başına olmaktan, önemli işler yapmaktan bahsetmek başka bir şeydir, önüne fırsat çıktığında hemen değerlendirmeye bakmak başka bir şey.

Ölümsüz Aile, Natalie BabbittÖlümsüz Aile, Natalie Babbitt
Sena/सेना 
08 Eyl 18:20 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

çünkü inanmak zorundaydı ve inanç,bir kez daha en gerçek,en güvenilir dostu olmuştu.

Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 17)Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 17)
Meyrem KARADENİZ 
24 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Ölmek de çarkın bir parçasıdır, doğmak da.Bir parçayı alıp geri kalanını görmezden gelemezsin. Bütünün bir parçası olmak Tanrı'nın bir lütfudur.

Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 48 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 48 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
Beyza Nur Bağrıaçık 
03 Eyl 21:13 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Uzun mu kısa mı olduğuna bakmadan hayatı sevmeli insan.

Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 41)Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 41)
Beyza Nur Bağrıaçık 
31 Ağu 18:16 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Eğer bir şeye doğduğunuzdan beri sahipseniz ilginizi çekmez, ancak başkasınınsa ilginç gelir size.

Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 5)Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 5)
Madam Tutli Putli 
21 Haz 01:02 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Sonra ne olur biliyor musun?" dedi Angus. "Suya yani. Güneş bir kısmını okyanustan emer ve yeniden bulutların içine karar, sonra yağmur yağar, yağmur dereye düşer ve dere suyu yeniden göle getirir. Bu bir çarktır, Winie. Her şey bu çarkın bir parçasıdır; çark hiç durmadan döner. Kurbağalar, böcekler, balıklar bu çarkın bir parçasıdır, ardıç kuşları da öyle. Hatta insanlar da bu çarkın bir parçasıdır. Ama, aynı insanlar değil. Sürekli yenileri gelir, daima büyürler, değişirler, hiç durmadan hareket ederler. İşte böyle olması gerekir. İşte hayat böyle devam eder."

Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 47 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Ölümsüz Aile, Natalie Babbitt (Sayfa 47 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)

''Tekrar büyümek isterdim.'' dedi boğulur gibi ''ve yaşlanmak isterdim. Eğer bunun sonunda ölüm varsa onu da isterdim."

Ölümsüz Aile, Natalie BabbittÖlümsüz Aile, Natalie Babbitt
insan_okur 
21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Güneş bir kısmını okyanustan emer ve yeniden bulutların içine katar, sonra yağmur yağar, yağmur dereye düşer ve dere suyu yeniden göle getirir. Bu bir çarktır, Winnie. Her şey bu çarkın bir parçasıdır; çark hiç durmadan döner. Kurbağalar, böcekler, balıklar bu çarkın bir parçasıdır, ardıç kuşları da öyle. Hatta insanlar da bu çarkın parçasıdır. Ama aynı insanlar değil. Sürekli yenileri gelir, daima büyürler, değişirler, hiç durmadan hareket ederler. İşte böyle olması gerekir. İşte hayat böyle devam eder.

Ölümsüz Aile, Natalie BabbittÖlümsüz Aile, Natalie Babbitt
2 /