Ölümün Soğuk Sesi

8,1/10  (63 Oy) · 
139 okunma  · 
61 beğeni  · 
2.938 gösterim
On Altı Yıl Arayla Kaybolan İki Çocuk

Sarah Finch küçük bir kızken, ağabeyi dışarıya oynamaya gider ve bir daha asla dönmez. Charlie'nin başına neler geldiğini öğrenememek, aileyi darmadağın eder. Yıllar sonra öğretmen olan Sarah, evine geri dönmüştür. Ağabeyinin odasını kutsal bir mabet gibi kullanan alkolik annesiyle birlikte yaşamaktadır.

Tek Bir Tanık

Ardından on iki yaşındaki Jenny Shepherd kaybolur ve Sarah öğrencisinin cesedini evinin yakınındaki korulukta bulur. Sarah, bu davaya müdahil oldukça kendisiyle ilgili şüpheler de gitgide artar. Fakat kendisini takip eden yalnızca polis değildir.

"Ölümün Soğuk Sesi, yüksek bir hedef koymuş ve o hedefi tutturmuş.Gerçekten çarpıcı bir ilk roman
-ReginaldHill-

"Ciddi anlamda merak uyandırıcı ve inandırıcı."
-RobertGoddard-

"Sürükleyici, korkutucu ve etkileyici-fazlasıyla doyurucu bir psikolojik gerilim."
-Sophie Hannah-

Jane Casey : Polisiye roman yazarıdır. 1977 yılında Dublin'de doğup Castleknock'ta büyümüştür. Oxford, JesusCollege'de İngilizce bölümünü okumuştur. İlk romanı The Missing, yani elinizdeki kitap 2010 yılı şubat ayında yayımlanmıştır. Aynı yıl kasım ayında 5. Kurban (The Burning) okuyucularla buluşmuştur. Ardından 2011'de Acımasız (The Reckoning) ve 2013'te de TheLast Girl kitapları yayımlanmıştır. Yazar Londra'da eşi ve oğluyla yaşamaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  520
 • ISBN:
  9786055098162
 • Orijinal Adı:
  The Missing
 • Çeviri:
  Ayça Sağlam
 • Yayınevi:
  Olimpos Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yaren K. 
 04 Eki 2017 · Kitabı okudu · 84 günde · Beğendi · 7/10 puan

Roman 1992 yılında Sarah adında ki küçük kızın abisi Charlie'nin "anneme yakında döneceğimi söyle"demesiyle başlıyor.Bu son cümlesinden sonra Charlie birdaha eve gelmez.Charlie'nin bulunamamasıyla aile birbirinden kopar ve Sarah bu yaşadığı olayı yıllar sonra öğretmenlik yaptığı sınıfta ki Jenny'nin kaybolmasıyla bağdaştırır. Jenny'nin nasıl kaybolduğunu öğrenmek isteyen Sarah evinin yakınındaki koruluğa gittiğinde Jenny'nin cesedini fark etmesiyle olaya tamamen dahil olur.Sarah bu davaya müdahil oldukça kendisiyle ilgili şüpheler de artar.Çünkü 16 yıl arayla cinayete kurban giden 2 kişiyi son gören odur. İnsanların gözünde şüpheliye dönüşen Sarah'ı takip eden yalnızca polis değildir.

Kitap Geçmiş - Günümüz diye sırayla ilerliyor.
Gerçeği söylemek gerekirse ilk başta pek beğenmemiştim fakat sonra olaylar ilerledikçe merak uyandırmaya başladı.

GÜLSEREN KARTAL 
10 Kas 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

4 gündür elimden düşmedi ve okumadığım zamanlarda bile sürekli aklıma düştü! Konusu, gerçekliğe olan yatkınlığı insanın görmesi gereken bazı gerçeklere karşı daha dikkatli olmaya teşvik ediyor..
J. Casey ilk yazdığı bu kitapta; çocuk pedofilinden, cinsel istismara, mükemmeliyetçilik ve saplantılı aşklardan dolayı işlenen cinayetleri akıcı bir kurgu etrafında şekillendirmiş.
Spoi vermek şimdilik benim işim değil! Arka kapak yazısını es geçiyorum..
Elimde 4 kitabı daha mevcut.. Belki onlara saklarım özet kısımları.. şimdilik sevgi ile kalın

Ölümün Soğuk Sesi benzeri kitaplar

Mehmet Çağlar 
14 Şub 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · 5/10 puan

Ölümün Soğuk Sesi... Ben o sesi sessiz olsa da duydum :) Nasıl desem bilmiyorum ama ben biraz zorlandım okumada. Başladım, ara verdim, yeniden başladım, ama sonunda sonucuna eriştim. Belki "onları son gören kişi ben olsaydım" her şey daha kolay olurdu. Sonuçta emek var tabi, kocaman saygı duyuyorum, kusur muhtemel bendedir. Sevgilerimle...

Aleyna Yılmaz 
09 Oca 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı aslında iki günde okudum. Aradaki günler sınavlarım olduğu için okuyamadım. Ama ilk okuduğumda 300 e nasıl geldim zaman nasıl geçti anlamadım. Geri kalanınıda şimdi bitirdim. Gerçekten çok akıcıydı ve çok beğendim. Polisiye romanlarını bir kere daha çok sevdim. Olaylara şaşırdığım hatta ağzımın açık kaldığı ve gözlerimin dolduğu yerler çok oldu. Özellikle polisiye sevenlere kesinlikle öneriyorum. ☺

Volkan Ağbulak 
02 Şub 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Okuması biraz zordu başlarda kasvetli bir ortama sahip baş karakterin annesi sinir bozucu geçmişe saplantılı fakat ortadan sonrası daha okunabilir fakat geçmişe yapılan flashbackler bana gereksiz geldi ama bunca şeye rağmen sonu beni tatmin etti

Gülman Tuncer 
22 Oca 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Küçük yaşlarda abisi kaçırıldığında onu son gören ve 16 yıl sonra kayıp öğrencisininde cesedini bulan Sarah'ın yaşadıklarını anlatan çok iyi bir kitap.Yazarın o yaşanmışlıkların kişiliğe aktarımı öyle güzel ki kitabı okurken kendinizi savunmaya geçiyorsunuz kitap gayet akıcı 3 gün gibi bir sürede bitirdim.Jane casey kitaplarını yeni okumaya başladım ve gayet güzel bir üslup ile kitaplarını ele almış okumak isteyenler alıp okusunlar

okurken keyif alıp elimden düşürmediğim bıraktığım anda ise aklıma takılıp tekrar başladığım bir kitap. jane casey'i ilk bu kitabıyla tanıdım ve gerçekten çok sevdim. okunmasını tavsiye ederim..

Kitap yalnızca 
03 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarla ilk bu kitapla tanıştık, sanırım bu son olmayacak. Sonuna kadar harika akıcılıkla gitti mi derseniz ‘hayır’ ama sonun da iyi yakaladı yazar. Sarah’ın16 yıl önce abisi kaybolmuş ve abisinin bulanamaması ile toparlanamamış dağılmış bir aile, zaman içinde babası ölmüş, kendinde olmayan bir anneye mahkum olmuş ve yoluna başka bir kimlik alarak devam etmiş Sarah ta ki okullarında bir kız kaybolana kadar, artık hiç birşey eskisi gibi olmayacaktır. Merakla okuyacağınız bir polisiye Ölümün Soğuk Sesi özellikle de psikolojik etkiler çok konu alındığı için sadece polisiye kitap okuyormuş gibi hissettirmiyor size, hatta polisiye kısmı daha çok kısır kalmış diyebilirim ben bu tarz kitaplarda criminal konuların daha öncelikli olmasını istiyorum çoğu zaman ama bu kitapta yüzeysel geçilmiş ona rağmen kitabı beğendim size de iyi okumalar dilerim.

Utku 
23 Ara 2015 · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitapta ilk olarak ilgimi çeken konu ana karakterin abisinin kaybolması ile alakalı olarak bu durumun onun psikolojisine ve hayatına etkisiydi. Nedense kızın kaybolması, sonrasında cesedinin bulunması ve gelişen olaylardan ziyade ana karakterin hayatını sorgulama ihtiyacı hissettim. Kitap bölüm bölüm ilerlediği için sadece aralarda abisinin kaybolduğu zamanlar ile ilgili kısımların anlatıldığı bölümleri okuyabiliyoruz.

Daha fazla konusu hakkında bilgi vermeden, kurgu olarak başarılı olduğunu söyleyebilirim. Böyle bir geçmişe sahip birinin başından geçen bu olaylar okuru sıkmadan ve sürükleyici bir şekilde anlatılmış. Polisiye veya bu tarz romanları okumayı seviyorsanız rahatlıkla bu kitabı da okuyabilirsiniz.

Yasemin Kotan 
05 Şub 2017 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 6/10 puan

Daha okumadım ama güzel olduğuna eminim Jane Caseyin bütüünn kitaplarını okuyacağım şu ana kadar 3 ünü okudum diğer hepside elimde ve hepsini ayrı ayrı beğendim

Kitaptan 16 Alıntı

Yaren K. 
23 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Tanıdığın birisine kötü bir şey olduğunda,daha iyi hale getirmelisin.

Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 302)Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 302)
Esma 
10 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Evet
" Sen tam da bir trajedi bağımlısısın, öyle değil mi? "

Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 224)Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 224)
YNT 
14 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Eğer doğru zamanı beklersen tatlım, asla gidemezsin. Daima gitmemen için iyi bir sebep olacaktır fakat gerçekten seni aslında tutan tek şey sensin."

Ölümün Soğuk Sesi, Jane CaseyÖlümün Soğuk Sesi, Jane Casey

Yaşamının o şekilde ilerlemesini istememişti,sadece dünyanın geçip gitmesini istemişti.

Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 135)Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 135)
Yaren K. 
27 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Vickers çantayı açtı ve içine baktı. Kıkırdamamak için kendimi güç tutuyordum. Gri renkte gri takım elbiseli bir adamın gümüş rengi deri bir el çantasını kendi çantası gibi karıştırması acayip görünüyordu.

Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 324)Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 324)
Yaren K. 
04 Eki 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Tekin olmayan o evler, hâlâ en dingin olanlardır.
Ta ki Şeytan yükselene dek.

Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 7)Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 7)
Tuğba Elmas 
 24 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bilmen gereken tek bir şey varsa, Sarah hayatım, o da dileklerin gerçekleşmediğidir.

Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 316 - Laura Barnes (Sarah in annesi)Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 316 - Laura Barnes (Sarah in annesi)
Esma 
09 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Ellerim tozlanmadan hayal ettiğim bir şeye kavuşmam mümkün değildi.

Ölümün Soğuk Sesi, Jane CaseyÖlümün Soğuk Sesi, Jane Casey
2 /