Ölümün Soğuk Sesi

7,9/10  (48 Oy) · 
100 okunma  · 
43 beğeni  · 
2.281 gösterim
On Altı Yıl Arayla Kaybolan İki Çocuk

Sarah Finch küçük bir kızken, ağabeyi dışarıya oynamaya gider ve bir daha asla dönmez. Charlie'nin başına neler geldiğini öğrenememek, aileyi darmadağın eder. Yıllar sonra öğretmen olan Sarah, evine geri dönmüştür. Ağabeyinin odasını kutsal bir mabet gibi kullanan alkolik annesiyle birlikte yaşamaktadır.

Tek Bir Tanık

Ardından on iki yaşındaki Jenny Shepherd kaybolur ve Sarah öğrencisinin cesedini evinin yakınındaki korulukta bulur. Sarah, bu davaya müdahil oldukça kendisiyle ilgili şüpheler de gitgide artar. Fakat kendisini takip eden yalnızca polis değildir.

"Ölümün Soğuk Sesi, yüksek bir hedef koymuş ve o hedefi tutturmuş.Gerçekten çarpıcı bir ilk roman
-ReginaldHill-

"Ciddi anlamda merak uyandırıcı ve inandırıcı."
-RobertGoddard-

"Sürükleyici, korkutucu ve etkileyici-fazlasıyla doyurucu bir psikolojik gerilim."
-Sophie Hannah-

Jane Casey : Polisiye roman yazarıdır. 1977 yılında Dublin'de doğup Castleknock'ta büyümüştür. Oxford, JesusCollege'de İngilizce bölümünü okumuştur. İlk romanı The Missing, yani elinizdeki kitap 2010 yılı şubat ayında yayımlanmıştır. Aynı yıl kasım ayında 5. Kurban (The Burning) okuyucularla buluşmuştur. Ardından 2011'de Acımasız (The Reckoning) ve 2013'te de TheLast Girl kitapları yayımlanmıştır. Yazar Londra'da eşi ve oğluyla yaşamaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  520
 • ISBN:
  9786055098162
 • Orijinal Adı:
  The Missing
 • Çeviri:
  Ayça Sağlam
 • Yayınevi:
  Olimpos Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mehmet Çağlar 
14 Şub 00:22 · Kitabı okudu · 6 günde · 5/10 puan

Ölümün Soğuk Sesi... Ben o sesi sessiz olsa da duydum :) Nasıl desem bilmiyorum ama ben biraz zorlandım okumada. Başladım, ara verdim, yeniden başladım, ama sonunda sonucuna eriştim. Belki "onları son gören kişi ben olsaydım" her şey daha kolay olurdu. Sonuçta emek var tabi, kocaman saygı duyuyorum, kusur muhtemel bendedir. Sevgilerimle...

Aleyna Yılmaz 
09 Oca 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı aslında iki günde okudum. Aradaki günler sınavlarım olduğu için okuyamadım. Ama ilk okuduğumda 300 e nasıl geldim zaman nasıl geçti anlamadım. Geri kalanınıda şimdi bitirdim. Gerçekten çok akıcıydı ve çok beğendim. Polisiye romanlarını bir kere daha çok sevdim. Olaylara şaşırdığım hatta ağzımın açık kaldığı ve gözlerimin dolduğu yerler çok oldu. Özellikle polisiye sevenlere kesinlikle öneriyorum. ☺

Volkan Ağbulak 
02 Şub 02:01 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Okuması biraz zordu başlarda kasvetli bir ortama sahip baş karakterin annesi sinir bozucu geçmişe saplantılı fakat ortadan sonrası daha okunabilir fakat geçmişe yapılan flashbackler bana gereksiz geldi ama bunca şeye rağmen sonu beni tatmin etti

Gülman Tuncer 
22 Oca 23:10 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Küçük yaşlarda abisi kaçırıldığında onu son gören ve 16 yıl sonra kayıp öğrencisininde cesedini bulan Sarah'ın yaşadıklarını anlatan çok iyi bir kitap.Yazarın o yaşanmışlıkların kişiliğe aktarımı öyle güzel ki kitabı okurken kendinizi savunmaya geçiyorsunuz kitap gayet akıcı 3 gün gibi bir sürede bitirdim.Jane casey kitaplarını yeni okumaya başladım ve gayet güzel bir üslup ile kitaplarını ele almış okumak isteyenler alıp okusunlar

Kitap yalnızca 
03 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarla ilk bu kitapla tanıştık, sanırım bu son olmayacak. Sonuna kadar harika akıcılıkla gitti mi derseniz ‘hayır’ ama sonun da iyi yakaladı yazar. Sarah’ın16 yıl önce abisi kaybolmuş ve abisinin bulanamaması ile toparlanamamış dağılmış bir aile, zaman içinde babası ölmüş, kendinde olmayan bir anneye mahkum olmuş ve yoluna başka bir kimlik alarak devam etmiş Sarah ta ki okullarında bir kız kaybolana kadar, artık hiç birşey eskisi gibi olmayacaktır. Merakla okuyacağınız bir polisiye Ölümün Soğuk Sesi özellikle de psikolojik etkiler çok konu alındığı için sadece polisiye kitap okuyormuş gibi hissettirmiyor size, hatta polisiye kısmı daha çok kısır kalmış diyebilirim ben bu tarz kitaplarda criminal konuların daha öncelikli olmasını istiyorum çoğu zaman ama bu kitapta yüzeysel geçilmiş ona rağmen kitabı beğendim size de iyi okumalar dilerim.

Utku 
23 Ara 2015 · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitapta ilk olarak ilgimi çeken konu ana karakterin abisinin kaybolması ile alakalı olarak bu durumun onun psikolojisine ve hayatına etkisiydi. Nedense kızın kaybolması, sonrasında cesedinin bulunması ve gelişen olaylardan ziyade ana karakterin hayatını sorgulama ihtiyacı hissettim. Kitap bölüm bölüm ilerlediği için sadece aralarda abisinin kaybolduğu zamanlar ile ilgili kısımların anlatıldığı bölümleri okuyabiliyoruz.

Daha fazla konusu hakkında bilgi vermeden, kurgu olarak başarılı olduğunu söyleyebilirim. Böyle bir geçmişe sahip birinin başından geçen bu olaylar okuru sıkmadan ve sürükleyici bir şekilde anlatılmış. Polisiye veya bu tarz romanları okumayı seviyorsanız rahatlıkla bu kitabı da okuyabilirsiniz.

Yasemin Kotan 
05 Şub 11:15 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 6/10 puan

Daha okumadım ama güzel olduğuna eminim Jane Caseyin bütüünn kitaplarını okuyacağım şu ana kadar 3 ünü okudum diğer hepside elimde ve hepsini ayrı ayrı beğendim

Kitaptan 12 Alıntı

Esma 
10 Eyl 18:52 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Evet
" Sen tam da bir trajedi bağımlısısın, öyle değil mi? "

Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 224)Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 224)

Yaşamının o şekilde ilerlemesini istememişti,sadece dünyanın geçip gitmesini istemişti.

Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 135)Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 135)
YNT 
14 Mar 22:27 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Eğer doğru zamanı beklersen tatlım, asla gidemezsin. Daima gitmemen için iyi bir sebep olacaktır fakat gerçekten seni aslında tutan tek şey sensin."

Ölümün Soğuk Sesi, Jane CaseyÖlümün Soğuk Sesi, Jane Casey
Esma 
09 Eyl 14:18 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Ellerim tozlanmadan hayal ettiğim bir şeye kavuşmam mümkün değildi.

Ölümün Soğuk Sesi, Jane CaseyÖlümün Soğuk Sesi, Jane Casey
Tuğba Elmas 
 24 Tem 15:19 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bilmen gereken tek bir şey varsa, Sarah hayatım, o da dileklerin gerçekleşmediğidir.

Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 316 - Laura Barnes (Sarah in annesi)Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 316 - Laura Barnes (Sarah in annesi)

Ve onlar Jenny'yi tanımıyorlardı.Ben onu canlı görmüştüm.Sınıfımın arka sırasında bir espriye gülerken,bir soru olduğunda ısrarla kolunu kaldırdığını görmüştüm.Sınıf arkadaşlarının arasındaki boşluğunu ve okul fotoğrafında yüzünün eksikliğini görebiliyordum.Onlar bir dosya,bir tomar fotoğraf ve çantalarda kanıtlar görüyorlardı.Onlar için Jenny yalnızca bir görevdi,başka hiçbir şey değil.

Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 46)Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 46)
YNT 
03 Tem 12:30 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Charlie hakkında düşünmeyeli çok uzun zaman olmuştu, yaşamın bir parçası olmasına izin vermemiştim. Onu unutmaya çalışmıştım ve bu yüzden onun kaybıyla yaşamak çok zor olmuştu.

Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Olimpos Yayınları)Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Olimpos Yayınları)

Bütün pencerelerde perde olsa da, hepsi kirlenmiş ve parçalanmıştı.Evin sevilmediği ortadaydı ve bu özellik bende de vardı.İkimizin evi de cansız enkaza benziyordu.

Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 234)Ölümün Soğuk Sesi, Jane Casey (Sayfa 234)
2 /