Ömer'in ÇocukluğuMuallim Naci

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.286
Gösterim
Adı:
Ömer'in Çocukluğu
Baskı tarihi:
Kasım 2010
Sayfa sayısı:
84
ISBN:
9786055794392
Yayınevi:
Nesin Yayinevi
Ömer'in Çocukluğu, Muallim Naci'nin (1850-1893) sekiz yaşına dek çocukluğundan anılarını anlatıyor. 

Bir çocuğun gözünden yaşadığı mahalle, aile çevresi, okulunun anlatıldığı bu anılarçocuk dünyasının saf bakışıyla yansıtılıyor.
Yazarın yaşamış olduğu yılları (1850 ) ve kendi çocukluğunu kendi kaleminden okuyabileceğiniz bir kitap.Babasıyla yaşadığı duygusal anlar ve babasının ölümü başta olmak üzere yaşadığı anılar anlatılıyor.Bir solukta okunabilen bu kitabı büyük-küçük okurlara tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.
Ömer'in çocukluk yıllarından bazı kesitlerin yer aldığı bu kitabı bir solukta okuyabilirsiniz. Eğlenceli, öğretici ve acıklı hatiralarıyla, akıcı üslubuyla her yaştan kesimin okumasını tavsiye ettiğim bir eser

Benzer kitaplar

Aslında bu kitabı küçük kardeşim için almıştım ama çocuk romanları genelde çocuklar size söylüyorum yetişkinler siz anlayın der. yetişkinlerin de severek okuyabileceği bir kitaptır. Burda Ömer; Muallim Naci' nin takma adıdır yazar burda yaşadığı çevre ve dönemi çok güzel tasvir ederek yazdığı bir anı kitabıdır.
Edebiyat derslerinde hep gördüğüm ama bu yaşıma kadar okumadığım müthiş bir öykü.. Kardesim olmasa yine okuyamazdım. Kardeşimle ömerin çocukluğunu dolaştık, bir kaç saatte okuyup bitirdik yer yer üzülüp yer yer güldük. Çocuklarınıza kesin okutun ama sizler de okuyup keyif alabilirsiniz.
Edebiyatımızın değerli şahsiyetlerinden biri olan Muallim Nacinin kaleminden, kendi çocukluk hatıralarını okuyacağınız eseri harikulade buldum.Hem yazar hakkında bilgi edinmek hem de kısa ve akıcı bir kitap okumak istiyorsanız tavsiye ederim.
8 yaşındaki bir çocuğun ağzından yaşadığı şehir, semt, ailesi ve çevresindeki diğer insanlar anlatılmakta, aynı zamanda yaşadığı döneme ayna tutan anı romanıdır.
100 temel eserden olan bu kitap çok güzel çocuk kitabı. Hem çocuklar hem de benim gibi geç kalan yetişkinler için tavsiye edebilirim
Güzel mi güzel okuyun mükemmel.Burada yazar kendi yaşadıklarını anlatıyor bizlere .Çok severek okumuştum umarım okursunuz.......!!!Bu kitabı okurken eğleneceksiniz .Bence başlayın okumaya
Türk yazarlar daha çok okunmalı. Özellikle bu tip samimi havada ve konuşma şeklindeki sıcaklığı fazlaca belli olanlar Kitapta yazarın çocukluğuna çevresine ailesine dair çok samimi anılar var. Severek okudum çocuklar yetişkinler bir çırpıda rahatça okuyabilir.
O kadar güzelki tekrar tekrar okuduğum ve hiç sıkılmadığım bi kitap.Neden bilmiyorum ama beni kendine çok derinden bağlayan bir kitaptı.Herkese tavsiye eder,iyi okumalar dilerim.
Asıl adı Ömer olan, Muallim Naci' nin anıları anlatılıyor kitapta. Çocuklar için de, edebiyata düşkün büyükler icinde güzel bir kitap. Kitab, dili çok ağır olmamakla birlikte, bir çocuğun bakışını da yansıtıyor.
dili çok ağır .küçük bir çocuğu okumaktan uzaklaştırır derecede. ama Ömer'in zamanının şartlarını anlamak için de bir hayli güzel. sonunda da güzel bir sürpriz var :) tabi benim içindi bu sürpriz. okuyanlar arasında bilenler çıkabilir.
Ah! İnsan böyle düşüncesiz olmasa da, herkes hep birbirine iyilik etse, ne güzel olacak!
Muallim Naci
Sayfa 18 - Beyan Yayınları
" Felakete uğramış bir insanı en fazla dert ortağı ağlatır."
Kendi işinizi kendiniz görün. Allah yardım eder, merak etmeyin.
Muallim Naci
Sayfa 24 - Beyan Yayınları
" Dünyada kimseye muhtaç olmamak kadar büyük bir mutluluk olamayacağına inandığından,işleriyle meşgul olmayı pek severdi."
Bir felaketzedeyi, en fazla, derdini dert edinen ağlatır.
Muallim Naci
Sayfa 17 - Beyan Yayınları
İyi adamın ölümüne herkes acır. Değerli sayılmaz mı o insan, ki yokluğu, aynı dinden olmayanları bile üzer?
Muallim Naci
Sayfa 29 - Beyan Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ömer'in Çocukluğu
Baskı tarihi:
Kasım 2010
Sayfa sayısı:
84
ISBN:
9786055794392
Yayınevi:
Nesin Yayinevi
Ömer'in Çocukluğu, Muallim Naci'nin (1850-1893) sekiz yaşına dek çocukluğundan anılarını anlatıyor. 

Bir çocuğun gözünden yaşadığı mahalle, aile çevresi, okulunun anlatıldığı bu anılarçocuk dünyasının saf bakışıyla yansıtılıyor.

Kitabı okuyanlar 144 okur

  • Helin Hantaş
  • Büşra Semerci
  • Elif Sarpkaya
  • ÖMER FARUK SARİCA
  • Erdem Güler
  • Duru Gedik
  • Ziya Çeliksu
  • nilay özkan
  • Mizgin tatlı
  • Sider Melek KARA

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%12
14-17 Yaş
%21.3
18-24 Yaş
%32
25-34 Yaş
%21.3
35-44 Yaş
%6.7
45-54 Yaş
%4
55-64 Yaş
%2.7
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%67.4
Erkek
%32.6

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%32.3 (10)
9
%6.5 (2)
8
%22.6 (7)
7
%19.4 (6)
6
%12.9 (4)
5
%3.2 (1)
4
%0
3
%3.2 (1)
2
%0
1
%0