Ömrün Bereketi

10,0/10  (3 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
182 gösterim
Yüce İslâm dini, yardımlaşmaya ve dayanışmaya büyük önem vermektedir. Bu yüzden Allah Teâlâ biz müminlerden iyilik ve takva yolunda yardımlaşmamızı istemektedir. Hz.Peygamber’in (s.a.v) hayır yolunda yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemini hatırlatan birçok hadisinin ve müjdesinin olduğunu bilmekteyiz. Ayrıca tarih boyunca güzel ahlâkın temsilcileri olan sahâbe-i kirâmın, Allah’ın veli kullarının ilâhî rızaya götüren bu yolda ne kadar cömert davrandıklarının vesikalarını da görmekteyiz.

Bir mümin için cömertlik sevilmeye vesiledir. Çünkü Allah Teâlâ cömerttir ve cömertliği sever. Cömertlik başkalarının maddî ve mânevî ihti yaçlarını giderme, onlara Allah için bir şeyler verme ahlâkıdır.

Muhammed Yekeler’in kaleme aldığı cömertlik ve sadaka konulu bu eser, cömertliğin insana kazandırdığı güzellikleri anlatı yor. Bu ahlâktan mahrum olanların maddi ve mânevî kayıplarını ele alarak dinimiz, tarihimiz, toplumumuz ve kültürümüz açısından sadakanın önemini gündeme getiriyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2016
 • Sayfa Sayısı:
  88
 • ISBN:
  9786051591902
 • Yayınevi:
  Semerkand Yayınları
 • Kitabın Türü:
 
11 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap,cömertliğin insana kazandırdığı güzellikleri anlatıyor. Bu ahlâktan mahrum olanların maddi ve manevi kayıplarını ele alıyor. Dinimiz, tarihimiz,toplumumuz ve kültürümüz açısından sadakanın önemini gündeme getiriyor.