Ömür Diyorlar Buna

8,8/10  (5 Oy) · 
19 okunma  · 
5 beğeni  · 
649 gösterim
Narlı Bahçe'yi arıyordum. Hangi coğrafyaya ait olduğunu bilebilsem yollara düşmeye hazırdım. Ama bir türlü hatırlayamıyordum: Batıda mıydı Narlı Bahçe, doğuda mı? Uzun yolların ucunda mıydı, burnumun dibinde mi? İçimde miydi, dışımda mı? Var mıydı, yok muydu? Kuzeye ve güneye giden yolları büyük denizler kesiyor, rüyalarımda sürekli yer değiştiren Narlı Bahçe'nin yolu da bir görünüp bir kayboluyordu.

"Ömür Diyorlar Buna", okurlarımızın yakından tanıdığı ve büyük bir ilgiyle okuduğu Ayfer Tunç'un yeni kitabı. Öyküleşmiş Söyleşiler, ya da Söyleşilmiş Öyküler gibi bir alt başlıkla da okunabilecek bu kitap, yaşanmış, tanık olunmuş insan hikâyelerini anlatıyor. Şapkacı Arlet'ten Aylin Işık'a, Fatma Bayraşevski'den Doktor Manuk'a uzanan bu yazılar, ömürlerimizin birer sanat yapıtı, eşsiz, başlı başına dokunaklı bir hikâye olduğunu gösteriyor.
(Tanıtım Bülteninden)
hatice 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitap yazarın daha önce yayınlanmış olan gazete yazılarındaki hikayelerden oluşuyor.Bence son derece samimi bir dille yazılmış olması çok güzel.Hayatın içinden hikayeleri çok severim,küçük nüansları yakalayabilen,detayları görebilen insanlara hayranım,yazar hikayelerinde bunları kullanmış bu yüzden ben sevdim

Sude Keskin 
 04 Şub 18:41 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Keşke her şey eskisi gibi olsaydı. Küfeyle gelirdi eve. Zil zurna sarhoş ama sonra bir gönlümü alışı vardı ki...Belki de hep öyle gönlümü alsın diye dırdır ederdim çok ...


Ömür Diyorlar Buna - Ayfer Tunç

Kitaptan 4 Alıntı

hatice 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Zeki Müren mezar taşına yazılmasını istediği cümleyi hiç değiştirmedi:Gerçek mutluluğu tadamadan ölen Zeki Müren .Final bölümünü hıçkırıklar içinde seslendirdiği bir şarkısı şöyleydi:Adım Mesut göbek adım Bahtiyar.Yıllarca bunu böyle bildiniz siz Mesut Bahtiyardan şarkılar dinlediniz.

Ömür Diyorlar Buna, Ayfer Tunç (Sayfa 187)Ömür Diyorlar Buna, Ayfer Tunç (Sayfa 187)
Şeyma Köse 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yalnızlık avuçlarında bir kor parçası gibi duruyordu, ne kimseye vermeye kıyabiliyorlar ne yanmaktan kurtulabiliyorlardı.

Ömür Diyorlar Buna, Ayfer Tunç (Sayfa 34)Ömür Diyorlar Buna, Ayfer Tunç (Sayfa 34)
S. P. 
14 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"istediğin bu değilse sakın ha, aradığım bu, deme..."

Ömür Diyorlar Buna, Ayfer Tunç (satırasası.)Ömür Diyorlar Buna, Ayfer Tunç (satırasası.)