On Üç Yıl Sonra Danilov Beşlemesi 2

8,3/10  (20 Oy) · 
62 okunma  · 
22 beğeni  · 
883 gösterim
Yıl 1825. Rusya on yıldır barış içinde, Bonaparte çoktan ölmüş, istila tehlikesi kalkmış. Albay Aleksey İvanoviç hâlâ Çar I. Aleksandrı korumakla görevli ama korkacak bir şey yok. Fransızlar yenilmiş, Alekseyin bir zamanlar önce omuz omuza, sonra karşı karşıya savaştığı o on iki canavar yaratık yok.

Ne var ki Çar hiçbir zaman huzura erişemeyeceğini biliyor. Ordusunun içindeki ayaklanma hazırlıklarından haberi var; ama gerçek korkusu çok daha korkunç bir şeyden, kendisinin, ailesinin ve ülkesinin üzerine çöken bir lanetten kaynaklanıyor.

Aleksandr, çok eskiden verilmiş bir sözü unutamıyor: kanla mühürlenmiş ve yüz yıl önce yerine getirilmemiş bir söz. Şimdi Romanov hıyanetinin kurbanı, kendisine ait olan şeyi istemek için geri döndü. Bunu öğrenmek Aleksandrın kanını donduruyor. Alekseye gelince, bir zamanlar değer verdiği, sevdiği her şeyi tehdit etmiş olan kötülük on üç yıl sonra sanki geri gelmiş gibi.

Gerçek olaylarla fantezinin, dehşetle aşkın birlikte örüldüğü başdöndürücü bir tempo...

"Tarihî roman ile kara fanteziyi inanılmaz bir tempoda bütünleştiren bir roman."
The Times

"Tolstoyun ya da Pasternakın soyundan bir yazarın biraz da Draculanın yaratıcısı Stokerla akrabalığından kaynaklanan müthiş bir fantezi."
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2011
 • Sayfa Sayısı:
  584
 • ISBN:
  9789750703347
 • Orijinal Adı:
  Thirteen Years Later
 • Çeviri:
  Seçkin Selvi
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Umut Çalışan 
04 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Serinin ilk kitabı Oniki'de kalan soru işaretlerini cevaplayan, ama son anda bir sürü yeni soru işaretleri bırakan, son satırlatıyla biraz iç burkan harika bir kitap. Kabak tadı veren vampir hikayelerine bambaşka bir açıdan yaklaşılmış. Kesinlikle tavsiye ederim.....http://www.umutcalisan.com/.../label/Jasper%20Kent