Önce Çocuklar ve Kadınlar

7,6/10  (22 Oy) · 
110 okunma  · 
25 beğeni  · 
963 gösterim
Eski şarkıcı ozanlara benzer Sunay Akın. Ortaçağda kasaba kasaba dolaşan, köy meydanlarında türkülerini söyleyen ozanlara. Geçtiği her yerde insanların yüreğine bir şair izi bırakır. Ama aynı zamanda bir tarih yazarıdır o. Şiirsel gizli tarihimizin yazarı! Açarsanız bu kitabın kapağını geçmişe, denizlerin derinliklerine ineceksiniz. Sizin olan batıkların öyküsünü, yaşanmış ölümsüz anların nasıl buluştuğunu göreceksiniz. Denizdeki kavun kabuklarının izinin Che Guevara'ya, astronot James Irwin'in uzay gemisinin kendi çocukluğuna çıktığını ve 1942'de Boğaz sularında yüzlerce insanın nasıl öldürüldüğünü okuyacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2016
 • Sayfa Sayısı:
  282
 • ISBN:
  9789944887625
 • Yayınevi:
  İş Bankası Kültür Yayınları
 • Kitabın Türü:
Burak Akgün 
03 Mar 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 9/10 puan

Birkaç sayfadan oluşan mini mini deniz, gemi, deniz kazası hikayeleriyle dolu bir kitap. Bu ana temalarının yanında her bir hikayede öyle tesadüflere rastlıyorsunuz ki bu da kitabın en güzel yanı bence ve zaman zaman Sunay Akın bu tesadüfleri anlatabilmek için denizi bir çıkış noktası olarak kullanmış diye düşünüyorsunuz. Kitaba denizler ve gemiler tarihi kitabı gözüyle de bakabilirsiniz bu yönüyle de çok gerçekçi daha önce duymadığınız bilgiler yer alıyor. Mesela Hulusi Kentmen'in bir denizaltı astsubayı olduğunu biliyor muydunuz ? ya da Struma da neler olduğunu ..

N 
 09 Nis 14:25 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Hadi bakalım başlayalım... Sunay Akın neler söylecek bize... Sunay Akın dan ilk olarak bu kitabı okumaya başladım... Denizlerde neler olmuş... Önce çocuklar mı? Yoksa Kadınlar mı?

Dila. 
19 Oca 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Denizi ve denize dair hikayeleri sevenler için güzel, arşivlik bir kitap. Tarihten birçok denizcilik olayını içerisindeki hikayelerle öğreniyorsunuz ki bu daha etkileyici hale getiriyor. Ve kitapta bahsi geçen gemiler-kazalar- insanlar hakkında merak uyandırıyor. Etkilendiğim Struma hikayesinin üstüne oturup konu hakkında kaç kitap okudum... Bu sebeple bana çok şey kattığını söyleyebilirim.

elif bingül 
15 Şub 17:00 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Kitabin kapagina bakinca batan bir gemi ile ilgili olay örgüsü bekliyorsunuz ancak kitabi okurken yanıldığınızı anliyorsunuz.zira okuyacaginiz farkli farkli tarihlerde baska baska yerlerde batan farkli gemilerin öyküsü.kitapla kalin.

Semanur özer 
27 Oca 23:28 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Sunay Akın'nın bütün kitapları güzel. Bu kitabında da tarihte olan gemi kazalarını görüyoruz. Titanic, Ertuğrul fırkateyni, Yavuz, Bandırma ve daha nice geminin hikâyesi. Hem deneme türününde hem de tarih romanı. Herkese okumasını tavsiye ederim.

Kitaptan 3 Alıntı

Burak Akgün 
 02 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

" Barış iki savaş arası olarak anılmaktan ne zaman kurtulacak ? "

Önce Çocuklar ve Kadınlar, Sunay Akın (Sayfa 182)Önce Çocuklar ve Kadınlar, Sunay Akın (Sayfa 182)
elif bingül 
15 Oca 16:30 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

"... Herkes aydaki yürüyüşünü anlatmasini ister...onun icin ise asil guzel olan,avucunda babasinin sicakligiyla kumsalda yaptigi yürüyüştür."

Önce Çocuklar ve Kadınlar, Sunay Akın (Sayfa 5)Önce Çocuklar ve Kadınlar, Sunay Akın (Sayfa 5)
Hakan Özdengül 
08 Tem 14:32 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şu işe bakın ki Nuh'un canlıları kurtarmak için gemiyi sıvama işinde kullandığı petrol uğruna insanlar yüzyıllar sonra birbirini boğazlayacaktır

Önce Çocuklar ve Kadınlar, Sunay AkınÖnce Çocuklar ve Kadınlar, Sunay Akın