Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Öncelikli Meseleler Fıkhı

Nice ömürler vardır ki, periyodu geniştir, ama imkânları azdır. Nice ömürler de vardır ki, periyodu kısa, fakat imkânları çoktur!. Kimin ömrü bereketli kılınmışsa kısa bir zamanda Allah'ın, sözlü ifadelere sığmayan ve işaret edilemeyen nimetlerinin farkına varır!
Kendi içlerinde samimi olan bazı Müslümanların, câmilerle dolu şehirlerde câmi yapmak için yardımda bulunduklarını gördüm. Bu kişiler bazen yarım milyon, bir milyon veya daha fazla dolar veya cüneyh ödeme yükümlülüğü altına girmektedirler. Ancak bu meblağın bir mislini, yarısını...
İlim ve Fikir Alanındaki Öncelikler
Ben, ezberin mutlak anlamda hiçbir önemi olmadığını ve insandaki hafızanın boş olduğunu söylemek istemiyorum. Bu doğru bir şey değildir. Fakat benim dediğim şudur: Ezber sadece malumat ve hakikatlerin bir hazinesi olup daha sonra onlardan istifade etmek için yapılır. Ezberin...
Helak edici yedi günah
Allah'a ortak koşmak, Allah'ın haram ve dokunulmaz kıldığı canı haksız yere almak, sihir (büyü) yapmak, faiz yemek, yetim mali yemek, hiçbir şeyden haberi olmayan evli ve namuslu mümin kadınlara zina isnadında bulunmak, savaş meydanından (savaş günü düşmanla karşılaştıktan sonra) kaçmaktır.
Yusuf el-Karadavi
Sayfa 202 - Buhari, Vasaya, 23, Tib, 38, Hudud, 44; Müslim, Iman, 145,
"Orta yolu tutunuz, amellerinizi mükemmelleştirmeye ve Allah'a yakın olmaya gayret ediniz. Sabahleyin, öğle ile akşam arası çalışınız. Bir parça da geceden faydalanınız. Ancak acelesiz gidin, telaşsız gidin ki, menzilinize, varacağımız hedefe ulaşasınız."
Yusuf el-Karadavi
Sayfa 104 - Buhari, Rikäk, 18.
23425
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.