One Piece 1. Cilt Maceraların Doğuşu

9,1/10  (23 Oy) · 
54 okunma  · 
25 beğeni  · 
830 gösterim
24 Aralık 1997 yılında ilk cildi Japonya'da yayınlanan "One Piece" Japonya tarihinin gelmiş geçmiş en çok satan kitabı olma rekorunu elinde tutuyor. Kasım 2011'de 64. Cildi yayınlanan serinin Japonya'da toplamda 250 milyondan fazla sattığı bilinmekte. Serinin 61. Cildi ise tek kitap bazında 3.8 milyon adet satarak Japonya'nın en çok satan kitabı ünvanını taşımakta. Onu 60. Cilt (3.4 milyon), 59. Cilt (3.2 milyon), 57. Cilt (3 milyon) ve Harry Potter Zümrüdüanka Yoldaşlığı (2.9 milyon) takip etmektedir. Dünya çapında da en çok okunan manga'lardan biri olan "One Piece" temel olarak Monkey D. Luffy adlı 17 yaşında, doğa üstü bir meyveyi yedikten sonra elastik özellikler kazanan bir gencin korsanlar kralı olma çabasını anlatır. Vaktinde Türk televizyonlarında da yayınlanan animesi de Türk seyircisi tarafından da bilinmektedir.

Para, Şöhret ve güç. Dünyadaki her şeyi elde etmiş korsanlar kralı Gold Roger'in ölümünden önceki son sözleri, Tüm dünyanın gözlerini denizlere çevirdi. "İstediğiniz benim hazinem mi? Sizin olsun! Gidin bulun haydi! Elde ettiğim her şeyi 'Orada' bıraktım." İşte bütün dünyada büyük korsan çağı'nın başlangıcı böyle oldu.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9786055686420
 • Çeviri:
  Mine Erkmen
 • Yayınevi:
  Gerekli Şeyler
 • Kitabın Türü:
mustafa tamer akder 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Önceden animesine izlediğim çok uzun soluklu olduğu için korktuğu ve nedense pek bağlanamadığım bir anime idi. Daha çok kafa dağıtmaya yarayacak ama arada ince mesajların olduğu bir anime olarak aklımda kaldı. Bu aralar manga okuma isteği kabardığı için mangasına başladım. :D
Monkey D. Luffy çok sevimli, kafasının dikine giden, doğru bildiği şeyden şaşmayan, macera seven ve adaya gelen korsanlara hayran bir çocuk. İlk başta ne kadar ciddi olduğunu öyle bir şekilde gösteriyor ki şaşıracaksınız. İlk bölümde hayran olduğu kişileri tanıtmakla, yediği bir meyveyle değişik bir özelliği kazanmasını ve geliştirmesi, değer verdiği tek şeyi nasıl edindiği ve en son çalışmanın getirisiyle başlıyor.
İkinci bölümde ise hayatını derinden değiştirdiği bir arkadaş ediniyor ve ilk basit sınavını atlatıyor. Bu kısımda daha geniş bir şekilde Luffy'i tanımaya ayrılmış bir bölüm.
Üçüncü bölümde ise ana karakterlerden biri olacağını hissettiren biri giriş yapıyor. İnsanları iyilik ve kötülük yargılarını çok kesin vermemek gerektiği gösteren bir bölüm ve ilk rakibine göre biraz daha ciddi bir rakiple kapışacağını hissediyorsunuz.
Dördüncü bölümde ise rakibin ne derece kötü ruhlu olduğunu ve megolaman olduğunu göstermeye ayrılmış ve kötü adama sürpriz bir giriş yapıyor. :D Bu arada ilk edindiği arkadaşı değer yargılarında çok sert dalgalanmalar başlıyor bu kısımlar ve kararlılığı artıyor.
Beşinci bölümde Zoro(üçüncü bölümde giriş yapan karakter.) ile daha çok bilgi alıyoruz ve hayalindeki hedefin nereden geldiğini öğreniyoruz. Birde Zoro'nun en kıymet verdiği eşyayı ve nedenini öğreniyoruz.
Altıncı bölüm kötü adamı dövme ve Luffy'nın ilk tayfasını bulduğu an. Daha çok aksiyonla karşılaştığınız bölüm.
Yedinci bölüm ise ilk cildin en duygusal bölümü ve arkadaşının hayali için çok yiğitçe davrandığı kısım. Burada yeni edindiği arkadaşla ve vaktinin geldiği ama kesinlikle sonradan görüşülme olasılığı izlenimi veriyor.
Sekizinci bölüm ise merak uyandırma bölümü. Yeni bir karakter giriyor ve kişiliği ilgili az çok bilgi veriyor. Birde Luffy'nın biraz kendine güvenmesi ile başına komik bir şekilde derde sokması ile cildin devamını merak içerisinde bırakıyor. :D

Hakan Uzun 
19 Şub 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · 8/10 puan

Bir efsanenin başlama cildi. Genel olarak Monkey D. Luffy isimli sevimli, şapşal, pekte zeki olmayan ama aşırı dost canlısı bir gencin korsanlar kralı olmak için denize açılmasını konu olarak alıyor. Fiziksel açıdan zayıf ve çelimsiz görünse de henüz küçükken yediği şeytan meyvesinin de yardımı ile oldukça güçlü birine dönüşen Luffy, çocukken hayranı olduğu Shanks'a verdiği sözü tutmak(Hasır şapkasını ona geri vermek) ve korsanlar kralı olmak için denize açılmaya karar veriyor. Şeytan meyvesinin etkisi ile 'Lastik adam'a dönüşen Luffy ilk hedefi olan Grand Line'a girebilmek için yetenekli bir tayfaya ve sağlam bir gemiye ihtiyaç duyuyor ve adadan adaya gezerek tehlikelere göğüs geriyor. Yeni tayfasının yardımı ile korsanlar kralı olabilecek mi? Bunun cevabı hala merak ediliyor :) Çizimleri ve kalitesi hakkında fazla bir şey söylemeye gerek yok. En iyi serilerin başında geliyor. Çizgi roman/Anime türüne ilgili biriyseniz kesinlikle göz atmanız gerekiyor.

One Piece 1. Cilt benzeri kitaplar

Kitaptan 57 Alıntı

NâMütenâhi 
14 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ben Beyazsakal'ım! İyi bir baba mıydım? Ben bu çağın zirvesindeki adamım. Yeni Çağ'da beni taşıyacak gemi yok!
(Edward Newgate-Marineford)

One Piece 1. Cilt, Eiiçiro OdaOne Piece 1. Cilt, Eiiçiro Oda
NâMütenâhi 
31 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kör olmak o kadar da kötü değil. Görülmese daha iyi olacak bir çok şey biliyorum.
-Fujitora-

One Piece 1. Cilt, Eiiçiro Oda (Sayfa 625 - MangaKa)One Piece 1. Cilt, Eiiçiro Oda (Sayfa 625 - MangaKa)
NâMütenâhi 
 14 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kendi babana karşı kılıcını kullanma cüretini gösteriyorsun! Aptal oğlum benim! Ne kadar aptal olsan da seni hala seviyorum oğlum.
(Edward Newgate-Marineford)

One Piece 1. Cilt, Eiiçiro OdaOne Piece 1. Cilt, Eiiçiro Oda
NâMütenâhi 
14 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Eğer korsansanız neye ve kime inanacağınıza karar verin! Dikkatli dinleyin, Beyazsakal Korsanları! Ace kurtarıldı! Vereceğim emir kaptanınız olarak son emrim olacak! Sizinle yollarımız burada ayrılıyor. Hepiniz muhakkak hayatta kalın! Ve Yeni Dünya' da tekrar bir araya gelin!
(Edward Newgate-Marineford)

One Piece 1. Cilt, Eiiçiro OdaOne Piece 1. Cilt, Eiiçiro Oda
NâMütenâhi 
28 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Eğer kendinize korsan diyorsanız neye inanacağınıza siz karar verin! Kaçmak isteyenler kaçsın, benimle olanlar hayatlarından vazgeçsin..."
-Beyazsakal Edward Newgate-

One Piece 1. Cilt, Eiiçiro Oda (Sayfa 472)One Piece 1. Cilt, Eiiçiro Oda (Sayfa 472)
NâMütenâhi 
27 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Don't make me wait long, Sanji!! Without you, I won't... I can't... Become Pirate King!!!
-Mugi Wara-

One Piece 1. Cilt, Eiiçiro Oda (Sayfa 844)One Piece 1. Cilt, Eiiçiro Oda (Sayfa 844)
NâMütenâhi 
12 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gerçek bir erkek bir kadının yalanlarını affeder.
-Sanji Vinsmoke-

One Piece 1. Cilt, Eiiçiro OdaOne Piece 1. Cilt, Eiiçiro Oda
NâMütenâhi 
07 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sonunda sen de mi göçüp gidiyorsun Shirohige?
-Silvers Rayleigh-

One Piece 1. Cilt, Eiiçiro Oda (MangaKa)One Piece 1. Cilt, Eiiçiro Oda (MangaKa)
NâMütenâhi 
01 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aptalca bir dürüstlüğün var, Hasır Şapka Luffy. Sanırım herkes sana yardım etmek istiyor. Cidden, nasıl bir insansın? Saçının rengi ne? Gözlerinin şekli nasıl? Neye benziyorsun? Kendimi kör etmemiş olmayı dilerdim. Yüzünü görmek istiyorum. Eminim ki nazik birisindir.

(Amiral Fujitora)

One Piece 1. Cilt, Eiiçiro Oda (MangaKa)One Piece 1. Cilt, Eiiçiro Oda (MangaKa)