Operasyon 1915 - Çanakkale

9,0/10  (5 Oy) · 
14 okunma  · 
6 beğeni  · 
255 gösterim
"Sesler, iniltiler, feryatlar ve uzaktan duyulan patlamalar derken bir postalın karnına doğru bastırdığını fark etti. Son bir gayretle başını kaldırıp baktığında yüzünde gaz maskesi takılı olan bir İngiliz yüzbaşısı görmüştü. Kafasına doğrultulan silahtan çıkan mermi ile şehid olmadan önce işittiği son sözler ibret vericiydi; Çanakkale'nin intikamı!"

"Üzülerek söylemeliyim ki şimdiye kadar sana hep 1915'te Çanakkale'nin nasıl geçilmediği anlatıldı. Ben sana tüm bu operasyon'un sonunda 1918'te nasıl geçildiğini anlatacağım. 100 yıldır tarih diye dinlediklerin sadece bir MASALDI ve sen UYUDUN. 100 yıl sonra ben sana gerçek bir Kâbusu anlatıyorum, Uyanman için!"
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2015
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786055148201
 • Yayınevi:
  Pupa Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitap Çanakkale savaşının içerisinde etkin rol alan Yahudi birliğini, İsraili kurmak için verdikleri uğraşları anlatıyor. Kurulan Cumhuriyeti nasıl ruhsuzlaştırdığı falan.. Bir diğer açıdan ise şu meşhur sözler vardır ya " Bilinmeyen, Gizlenen Tarih " gibi bu eksende bir okuma yapıyor bize Ozan Bodur. Değişik bir kitap, Aslında bu gibi düşünceleri sevmiyorum pek. Çünkü Osmanlı olan Cumhuriyeti, Cumhuriyetçi Osmanlıyı inkar ediyor. Güya her ikisi de bir diğerinin açtığı uçurumu kapatmaya çalışıyor oysa ki her ikisi de kendi tarafından uçurumu büyütüyor. Herkes gerçek fakat tarihin kendisinde gerçeklik kalmadı ne yazık ki. Osmanlı da Abdülhamit Han da, Cumhuriyette Atatürk de Türk. Yani biz! Bize hem Osmanlıya, hem Cumhuriyete sahip çıkıp, iki büyük kaynaktan aldığı ateşle yolumuza ışık olacak Tarihçiler lazım. Kısır bir tarih anlayışı değil. Bu kısır eksende onlar bilmiyor ki; Tarih; bir milletin vicdan mezarlığıdır orada yatan ya huzurludur yada huzursuz...

Ramazan EŞE 
 01 Oca 23:12 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Osmanlı'nın son döneminin bütün çıplaklığıyla gösterilmeye çalışıldığı bir kitap, gerçeklerden uzaklaşmadan roman/ hikaye tadına bandırılıp okuyucuya sunulmuş... Keyifle okudum.. Ama tabi ki de başka kaynaklarla desteklenerek okunduğunda daha faydalı olacaktır

Ahmet Mutlu 
20 Ağu 2017 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · 9/10 puan

Geçmişini bilmeyen toplumlar yenilmeye ve üzülmeye mahkumdur. Tarih tekerrürden ibarettir. Geçmişimizde başımıza geçiren dolapları ve nelerle uğraştığımızı anlatan mükemmel bir kitap. İngilizlerin ne kadar ince ve stratejik hain olduğunu bir göz daha görüyoruz. Uyanmak umuduyla

Mehmet berat tabak 
18 Ara 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Bu kitapda siyonizmin tüm iğrençliklerini öğreniyorsunuz.dipnotları ise bambaşka bir kitap okumanızı tavsiye ederim.bu kitap bana çok şey öğretti. Okuyun

Kitaptan 10 Alıntı

Mehmetçik
Biz Türkler, beğenmediğiniz bu askerlerimize, Peygamber Efendimiz'in ( s.a.v ) ismine hürmeten Mehmetçik deriz. Üstleri başları bakımsızdır ama her birinin göğüsünde Âshâb-ı Bedir duası asılıdır. Bu nedemektir, biliyormusunuz? Her biri buraya, peşin peşin cennete gitmeye gelmiştir.

Operasyon 1915 - Çanakkale, Ozan Bodur (Sayfa 51 - Eşik Yayınları)Operasyon 1915 - Çanakkale, Ozan Bodur (Sayfa 51 - Eşik Yayınları)

Tükler ve İslâm
Birinin ölmesi için ruhun bedeni terk etmesi gerekir. Türklerin ruhu ise Islâm'dır. Bu ruh öldürülmediği müddetçe Müslümanların birçoğu Türkler'e bağlı kalmaya devam edecektir. Türkler ve İslâm! Filozofları bile çıldırtan bir konu...

Operasyon 1915 - Çanakkale, Ozan Bodur (Sayfa 117 - Eşik Yayınları)Operasyon 1915 - Çanakkale, Ozan Bodur (Sayfa 117 - Eşik Yayınları)

Bal Tuzağı
Doğada yaşayan hayvanları sembol olarak kendine seçen milletlere çok dikkat et. Mesela bir Fransız'ı değerlendirirken, horozu düşün ve bir Rus'u değerlendirirken ayıyı. Eğer niyetin horoza benzeyen bir Fransız'ı avlamaksa önüne mutlaka yem koyacaksın. Yok, niyetin ayıya benzeyen bir Rus'u avlamaksa önüne mutlaka bal koyacaksın. Rusya da bizim niyetimiz ayı avlamaktı önlerine bal koyduk.

Operasyon 1915 - Çanakkale, Ozan Bodur (Sayfa 113 - Eşik Yayınları)Operasyon 1915 - Çanakkale, Ozan Bodur (Sayfa 113 - Eşik Yayınları)

Türklere karşı bal tuzağı
Bugün dünyanın çeşitli bölgelerinde Türkoloji çalışan araştırmacılar, Türk mitolojisinin en mühim efsanesini bir kurt ile başlatıyorlar. Bir kurdun en güçlü yeri boynu, en zayıf yeri ise belidir. Bir kurt ve Türk, ne kadarda yerinde bir tespit olmuş. Mesele Türkler olunca da değişen bir şey yok yani. Ayı avlamak için nasıl bal kullandıysak kurt avlamak için de beline oynayacağız...

Operasyon 1915 - Çanakkale, Ozan Bodur (Sayfa 113 - Eşik Yayınları)Operasyon 1915 - Çanakkale, Ozan Bodur (Sayfa 113 - Eşik Yayınları)

... Sultan tahttan indirileceği zaman ısrarla heyete başkan olmak isteyen Carasso'nun niyeti Abdülhamit'e hafife aldığı Yahudi kinini göstermekten başka bir şey değildi.

Operasyon 1915 - Çanakkale, Ozan Bodur (Sayfa 293 - Eşik Yayınları)Operasyon 1915 - Çanakkale, Ozan Bodur (Sayfa 293 - Eşik Yayınları)

Ölsek de Ravza'nı Ruhumuz Bekler!
Unuttuk, İlhan'ı, Kara Oğuz'u,
İşledik seni gözbebeğimize.
Bağışla ey şef'i kusurumuzu,
Bin küsur senelik emeğimize.
Nedense kimseler dinlemez eyvah!
O kadar saf olan dileğimizi.
Bir ümmi isen de Ya Resülullah,
Ancak sen okursun yüreğimizi.
Yapamaz Ertuğrul evladı sensiz,
Can verir cananı vermez Türkler,
Ebedi Hadimü'l Haremeyniniz,
Ölsek de Ravza'nı ruhumuz bekler!

Operasyon 1915 - Çanakkale, Ozan Bodur (Sayfa 339 - Eşik Yayınları)Operasyon 1915 - Çanakkale, Ozan Bodur (Sayfa 339 - Eşik Yayınları)