Operasyon 1915 - Çanakkale

8,3/10  (8 Oy) · 
14 okunma  · 
10 beğeni  · 
310 gösterim
"Sesler, iniltiler, feryatlar ve uzaktan duyulan patlamalar derken bir postalın karnına doğru bastırdığını fark etti. Son bir gayretle başını kaldırıp baktığında yüzünde gaz maskesi takılı olan bir İngiliz yüzbaşısı görmüştü. Kafasına doğrultulan silahtan çıkan mermi ile şehid olmadan önce işittiği son sözler ibret vericiydi; Çanakkale'nin intikamı!"

"Üzülerek söylemeliyim ki şimdiye kadar sana hep 1915'te Çanakkale'nin nasıl geçilmediği anlatıldı. Ben sana tüm bu operasyon'un sonunda 1918'te nasıl geçildiğini anlatacağım. 100 yıldır tarih diye dinlediklerin sadece bir MASALDI ve sen UYUDUN. 100 yıl sonra ben sana gerçek bir Kâbusu anlatıyorum, Uyanman için!"
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2015
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786055148201
 • Yayınevi:
  Pupa Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitap Çanakkale savaşının içerisinde etkin rol alan Yahudi birliğini, İsraili kurmak için verdikleri uğraşları anlatıyor. Kurulan Cumhuriyeti nasıl ruhsuzlaştırdığı falan.. Bir diğer açıdan ise şu meşhur sözler vardır ya " Bilinmeyen, Gizlenen Tarih " gibi bu eksende bir okuma yapıyor bize Ozan Bodur. Değişik bir kitap, Aslında bu gibi düşünceleri sevmiyorum pek. Çünkü Osmanlı olan Cumhuriyeti, Cumhuriyetçi Osmanlıyı inkar ediyor. Güya her ikisi de bir diğerinin açtığı uçurumu kapatmaya çalışıyor oysa ki her ikisi de kendi tarafından uçurumu büyütüyor. Herkes gerçek fakat tarihin kendisinde gerçeklik kalmadı ne yazık ki. Osmanlı da Abdülhamit Han da, Cumhuriyette Atatürk de Türk. Yani biz! Bize hem Osmanlıya, hem Cumhuriyete sahip çıkıp, iki büyük kaynaktan aldığı ateşle yolumuza ışık olacak Tarihçiler lazım. Kısır bir tarih anlayışı değil. Bu kısır eksende onlar bilmiyor ki; Tarih; bir milletin vicdan mezarlığıdır orada yatan ya huzurludur yada huzursuz...