Öpücük Kutusu Ergen Psikolojisi Üzerine

7,4/10  (17 Oy) · 
35 okunma  · 
14 beğeni  · 
886 gösterim
"İnsanın iki ayrı hayatı var: Birincisi 'dışarıdan görünen', ikincisi 'kişinin kendisinin bile ne hissettiğini bilmeden yaşadığı, çatışmalarla, bilinçdışı gizemlerle dolu karmaşık olan' hayatı. Bu kitabı, ikinci hayatınız için yazdım."
-Psikoterapist Mehtap Kayaoğlu-

Çocuklarımızı ne kadar tanıyoruz? Neleri seviyorlar? Neleri sevmiyorlar? Ne yapmak istiyorlar? Neyi istemiyorlar? Neyi biliyorlar? Neyi bilmiyorlar? Öyle çoook şey var ki... Çeşitli büyüme sorunlarıyla gelen 8 ergenin, psikoterapi desteğiyle iyileşme sürecinde yaşadıkları, gerçek yaşam öyküleri ilginizi çekecek! İyi anne-baba olmak için okuduğunuz bu kitapta, kendi çocukluğunuzun satır aralarında kalmış boşluklarında gezineceksiniz. Kimbilir; belki sizin hayatınızda da bir 'öpücük kutusu' vardır...
(Tanıtım Bülteninden)
Damla Çekin 
19 Eki 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bu kitabı çocukken okumuştum ve beni çok etkilemişti.İçin de özellikle bir küçük çocukla olan bir hikaye var ki yüreğime çok dokunmuştu.Tavsiye edilir.

handan k 
29 Mar 09:22 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Psikolojik danışman olarak kitabın hikayesi ve tanıtım yazısı ilgimi çektiği için okudum. Yeğenin öpücük kutusu fikrini çok sevdim. Kitapta karşılaşılan vakalar iyi tanımlanmış olsa da ne danışmanları ne de aileleri çözüm yoluna dair bilgilendirici bulmadım. Kimsenin çözemediği vakaları çözmüş ama nasıl kısmına pek değinilmemiş.

Şeyma Öztürk 
12 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Mehtap Hanim'in programını televizyonda izlemiştim fakat ilk defa bir kitabını okuma şansı buldum. Kitabın içerisinde yer alan farklı vakalar insanı fazlasıyla bilgilendiriyor. Özellikle ergen çocukların sorunlarını kapsayan kitapta çocukların bilinçaltına inerek sorunun çözülme safhası ilgi cekmeyecek gibi değil. Mehtap Hanım bu işi gayet iyi yapıyor. Özellikle de çocuğunuz varsa okumanız gereken akıcı bir kitap :)

Hilal CAN 
23 Ara 2016 · Kitabı okudu · 34 günde · Beğendi · 7/10 puan

Mesleğimden dolayı vaka örnekleri olan kitapları okumayı her zaman tercih ediyorum ve zevkle okuyorum. Fakat bu kitap da daha akıcı daha sade yazılması sebebiyle daha bir beğenerek okudum. İçindeki cümlelerden kendi adıma da kullanacağım birçok ipucuyu not aldım. Özellikle meslektaşlarıma tavsiye ediyorum. Ayrıca ailelere de önerebilirim ki çünkü kitabı okuduğunuzda her şey yolundaymış gibi görünse de bilinçaltında farklı problemlerin olabileceğini gözler önüne seriyor.