Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Depresyon ve Kaygıyı Aşmak

Ormandan Çıkış

Brent Williams

Ormandan Çıkış Gönderileri

Ormandan Çıkış kitaplarını, Ormandan Çıkış sözleri ve alıntılarını, Ormandan Çıkış yazarlarını, Ormandan Çıkış yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
"Depresyon kadar karmaşık, çapraşık ve acı verici çok az hastalık var. Gün olur, iyi görünür, umut dolu olursun; gün olur, yaşamına şiddetle son vermek istersin."
Sayfa 158Kitabı okudu
"Kendimi keşfetme süreci beni özgürleştirdi."
Sayfa 148Kitabı okudu
Reklam
"Maaalesef herkes depresyona girebilir, özellikle de güçlü insanlar. Başkasının derdine derman olurlar ama kendileri hastalanınca, kendi başlarına çözmek isteyip tedaviye geç başvurular."
"Sanki ne kadar çabalarsam, o kadar umudumu yitiriyordum."
Çok yorgun bedenim. Sanki kafamın içinde bir ağırlık var, aşağı çekiyor. Her şey çaba istiyor.
Sayfa 64
HERKESE
Mücadeleyi tümden bırak. "Alman" gereken bir şey ,"olman" gereken bir yer yok.Yalnizca yorgun bedenini dinlendir,nefes al.
Sayfa 78
Reklam
168 syf.
·
Puan vermedi
Depresyon ve Kaygıyı aşmak
Sizde de mi böyle bilmem ama bende uzun zamandır hayattan zevk alamama,umutsuzluk,gerek ülke koşulları gerek yine ülke gündemi sağ olsun.. Bu muhabbet uzar diyip kitaba geçeyim.Karakterimiz depresyonda hatta tedavülde ki adıyla majör depresyon.Peki majör depresyon ne? Kitapta tanımlandığı şekliyle birebir yazayım "Haletiruhiyeniz kötü,enerjiniz düşük,sebepsiz ağlıyorsunuz.Uykunuz ve iştahınız yok.Dusunmekte ve karar vermekte zorlaniyorsunuz,hayattan zevk almıyorsunuz.İntihar düşüncesi başınıza musallat olmuş." Daha siddetlisini ya da daha zayıfıni hisseden bir sürü insan eminim vardır. Kitapta çizimleri olan Korkut Öztekin çok güzel bir iş çıkarmış.Kitabin yazarı ve karakteri arasında da derin bağlantılar görebilirsiniz hatta adam kendi hayatını anlatmış desem yeridir.Keyifle okuyup kendinize bir şey katabileceginiz bir kitap keyifli okumalar. Bu arada çizgi romanların bu kadar pahalı olması da...
Ormandan Çıkış
Ormandan ÇıkışBrent Williams · Desen Yayınları · 201944 okunma
Zihnin seni kandırır, çözmen gereken sorunlar var sanırsın. Genelde çareleri yoktur. Çoğu zaman sorun bile değildirler.
24 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.