Oscar Wao'nun Tuhaf Kısa Yaşamı

7,5/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
544 gösterim
Oscar için hayat hep zordu. Geçmişi ta Dominikli atalarına uzanan bir lanet, bir fuku, kısa yaşamının üstünde kara bir karga gibi dolanıp durduktan sonra ömrüne son noktayı koydu.
Oscar için aşk hep zordu. "Yüzüklerin Efendisi" ve bilgisayar oyunları delisi bu genç adamla değil sevişmek isteyecek, sohbet edecek kadın bile bulmak neredeyse imkânsızdı. Oscar gitti, o imkânsız denizindeki en imkânsız damlayı buldu.
- Dominik Cumhuriyeti'nde şöyle derler: Her fukü'yu bozacak, laneti senden uzak tutacak bir karşı-büyü, bir zaaf vardır.
Oscar Wao'nun Tuhaf Kısa Yaşamı, bir şey daha diyor: Kötülük kadar aşk da vardır.

Ve huzurlarınızda:
Oscar Wao'nun Tuhaf Kısa Yaşamı!

"Oscar'a göre okul, bir ortaçağ infaz gösterisinin günümüzdeki karşılığıydı; ağaç gövdesine başlanmak ve zıvanadan çıkmış, zaten yarım olan aklını hepten yitirmiş bir güruhun taşlamalarına, hakaretlerine katlanmaktan farksızdı; güya daha iyi, daha güçlü bir insan olarak çıkacağı bir deneyim, bir olgunluk sınavıydı, oysa gerçek hiç de öyle değildi..."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2009
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9789752895713
 • Çeviri:
  Püren Özgören
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
amine üstün 
25 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

28 mayısta sitemizde. "21. yüzyılın en iyi romanını okudunuz mu? " başlıklı bir haber yayımlandı. Haberi okuduktan sonra acaba bu kitabı birincilik kürsüsüne taşıyan nedir diye meraklandım. Ne yazık ki bu kadar meraklanmama rağmen, henüz okuyabildim bu kitabı. Gerçek bir başyapıt doğrusu. Diriliş, yeniden doğuş, hayata dönüş gibi temalara hakim kitaplar daima ilgimi çekmiştir zaten ve bu kitap da onlardan biri.Inanın bana, okuyunca anlayacaksınız :-)

Kitaptan 1 Alıntı

Kitapla ilgili 1 Haber

21. yüzyılın en iyi romanını okudunuz mu?
21. yüzyılın en iyi romanını okudunuz mu? Edebiyat eleştirmenleri, Dominik asıllı kısa öyküler yazarı Junot Diaz’ın çok alkışlanan Oscar Wao’nun Tuhaf Kısa Yaşamı (The Brief Wondrous Life of Oscar Wao) kitabını şimdiye kadarki 21. yüzyılın en iyi romanı olarak seçti.