1000Kitap Logosu
Osmanlı İnsanı
Osmanlı İnsanı
Osmanlı İnsanı

Osmanlı İnsanı

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.7
14 Kişi
52
Okunma
15
Beğeni
466
Gösterim
236 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 6 sa. 41 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Nesil Yayınları · Ekim 2006 · Karton kapak · 9799757055753
Osmanlı geldi geçti mi, yoksa hala yaşıyor mu? * Osmanlı bu günlere neler bıraktı? * Osmanlı hangi taraflarıyla yaşıyor ve yaşamalı? * Osmanlı insanını ve ahlakını bu yapısıyla 623 yıl ayakta tutan sırlar nelerdir. * Osmanlı'yı sevmeyenler, hatta düşman olanlar bile onun hangi taraflarının takdir ediyorlardı. Evet, Osmanlı'yı anlamak için onu meydana getiren insanları tanımak gerekir. Zaten Osmanlı'nın en büyük şansızlığı, torunları tarafından anlaşılmamasıdır. Bu eser, Osmanlıya 700. yıl yaş günü dolayısıyla sunulan bir gönüldür. Bu gönül Osmanlı'dan af diliyor, özür diliyor ve helallik istiyor.
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺17,08
7.7
10 üzerinden
14 Puan · 2 İnceleme
Gün Batarken
Osmanlı İnsanı'ı inceledi.
236 syf.
Bir adamın faziletine en parlak alamet, onun düşmanları tarafından bile övülüyor olmasıdır. Bu kitabı okuduğunuz zaman, Osmanlı insanının -ecdadımızın- tabii ki tamamı olamaz ama ekseriyyetinin bu kıvamda olduğuna bir yığın delil bulacaksınız ve bu sizi eminim iftihara sevk edecektir.. Bu iftiharın hemen sonrasında malesef hâl-i hâzırdaki ahlakî vaziyetimiz zihninize hücûm edip sizi buruk bir üzüntü hali kaplayacaktır. Rabbim tekrar o günlerdeki ahlak-ı hamîdemize sahip çıkıp hayatımıza tatbik edebilmeyi bizlere nasîp ve müyesser eylesin vesselam...
Osmanlı İnsanı
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Özlem K
Osmanlı İnsanı'ı inceledi.
236 syf.
·
2 günde
·
9/10 puan
Bir incelik , bir naiflik örneği... Ecdadımızın mükemmel ahlak örnekleriyle bezeli bir eser. Okurken kendinize “Neden ? “ sorusunu sormaya başlıyorsunuz. Neden bu kutlu medeniyet bu kadar lekelenmeye ve unutturulmaya çalışılıyor ? Okunası ve tavsiye edilesi bir eser.
Osmanlı İnsanı
OKUYACAKLARIMA EKLE
6