Osmanlı Tarihi'nden İlginç Hikaye ve Anekdotlar

8,0/10  (3 Oy) · 
9 okunma  · 
2 beğeni  · 
520 gösterim
Osmanlı Tarihi kuşkusuz maneviyat perspektifinden de bakılmaksızın tam anlamıyla anlaşılamaz. Şeyh Edebâli'nin Osman Gazi'ye öğütlerinden başlayarak onlarca padişah, pek çok sadrazam ve savaş meydanlarında destansı zaferler kazanmış sayısız komutan gönüllerindeki 'manevi idealin' aşkını her fırsatta dile getirmişlerdir.
Osmanlı Tarihi bir anlamda maneviyatı ihmal edenlerin başlarına gelen ibretlik hadiseler ve gönüller kazanmayı hedefleyenlerin başarılarıyla doludur. Asırlar boyu elde kılıç, at sırtında kıtalardan kıtalara koşan şanlı ecdadımızın yarınlar için 'ibret almamız gere-ken' destansı hayat hikâyelerinden önemli kesitler bu çalışmada sizlerle buluşacak.
Başucu eseriniz olacak bu kitapta başka hiçbir yerde bulamayacağınız ibretlik hikâyeler ve tarihi anekdotları nesiller boyu anlatacak ve şanlı ecdadımızın hayat hikâyesini yetişen yeni nesillere de bu kaynak eser aracılığıyla aktaracaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2013
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786054756612
 • Yayınevi:
  Tutku Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
22 Nis 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Güzel bir tarihi eser. Yazar Osmanlı dönemindeki pek çok ibret alınabilecek olayı birleştirmiş ve okuyucu ile paylaşmış. Yükselme ve Gerileme devrine özel bir önem verilen kitapta pek çok menkıbe anlatılıyor. Büyük çoğunluğunu bildiğim halde bazı yeni bilgiler öğrenebildim. Meksika'nın kaybettiği topraklar, Evliya Çelebi'nin vampir vb hikayeleri ve daha pek çok şey. Keyifle bir solukta okunan bir kitap.