OT Dergi Sayı: 44

·
Okunma
·
Beğeni
·
649
Gösterim
Adı:
OT Dergi Sayı: 44
Baskı tarihi:
Ekim 2016
Sayfa sayısı:
60
Format:
Karton kapak
ISBN:
9771308450002
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Medu Yayıncılık
Tek başına mutsuz olmak biriyle mutsuz olmaktan iyidir.
60 syf.
Çabuk bitmemesi için okumayı ertelediğim bir dergi. Yine dolu dolu ve çok keyifli. Kasım ayı sayısına başlamamak için hiçbir sebep yok sanırım..
60 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
ot dergisinin ekim 2016 sayısında marilyn monroe'ya yer vermiştir kapağında burak aksak da dahil en sevdiğim yazarların en sevdiğim yazıları da vardır
Biz bu ülkeyi bir kafese çevirmiş milyonlarca erkeğiz. O yüzden barda, trafikte, statta, iş yerinde, sokakta hatta en mutlu ânımız olan düğünde bile birbirimizi parçalamaya, boğazlamaya hazırız. Bir ülke düşünün ki erkekleri başka bir erkeği aşağılamak için onu etek giymek, gelinlik giydirmek ya da karısı yapmak ile tehdit ediyor! Bu nasıl bir kafa? Bir ülke düşünün dokuz yaşında çocuk pipisini kestirdiğinde şenlikler yapılıyor, artık bir erkek olduğu anlatılıyor ve erkeklik diploması veriliyor. Hayatta tek başarısı çük sallamak olan hastalıklı kafalar böyle yetişiyor. Yok arkadaşım çaresi yok işte! Kadın yoksa ilim, bilim yok! Sporda başarı yok! Tarım yok! Teknoloji de yok! Anla artık... Yok oğlu yok! Sana, bana huzur da yok!
Başımız hep iyi insanların bizim adımıza, bize rağmen, sürekli olarak bizim iyiliğimizi istemesinden belaya girdi. Bizim iyiliğimiz için savaşlar ilan edildi, iyiliğimiz için o savaşta öldürüldük, iyiliğimiz için linç ettik, iyiliğimiz için faklı düşüncede olanı yargıladık, hapse tıktık, iyiliğimiz için şort giyen kadını tekmeledik, dövdük, iyiliğimiz için ölen insanın arkasından küfrettik...
Bunun okumakla ya da cahillikle de alakası yok! Cahil meczubun birisi otobüste kadın tekmeler. Okumuş, koca koca diplomalar almış adam “kezban” diye isim takar bu ülkenin kadınına, kızına. Yedisinden yetmişine, bisiklete binen bir kadının arkasından “yollu” diye salya akıtan bir canlısın sen! Bir ülkede bırak gece yarısı, günün herhangi bir saatinde bir kadın tek başına parkta bile oturamazken sen neyin derdindesin? Hepsinden vazgeçtim; iki yüz bine yakın çocuk, beline kırmızı bir kuşak takılıp kadın edilmiş. Daha bu ülkenin kızlarını Alman, İsveç, Rus kızları ile kıyaslıyorsun? Ayıptır, günahtır be! İnsanda biraz arlanma, utanma olur. Ama o dayının söylediği gibi sapları doldurmuşlar kafese, gözlerini kan, kin, nefret bürümüş. Böyle meczup olmuşlar. Bu ülkenin özeti bu. Bu kadar ahmaklığın başka açıklaması olamaz!
Herhangi bir işi mutlaka başarmalıyım dedikten on dakika sonra bende oluşan boşluk hissi aylaklığımı besledikçe besliyordu. Sanırım hayatım boşluktan boşluğa atlamakla geçiyor.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
OT Dergi Sayı: 44
Baskı tarihi:
Ekim 2016
Sayfa sayısı:
60
Format:
Karton kapak
ISBN:
9771308450002
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Medu Yayıncılık
Tek başına mutsuz olmak biriyle mutsuz olmaktan iyidir.

Kitabı okuyanlar 68 okur

  • s.
  • Zeitgeiist
  • Edeb-î Kelâm
  • Berat Dokuzkardeşler
  • Adaa
  • irem gönül
  • Kitap Sever Psikolog
  • Deniz anası
  • Hasan Tunç
  • Yeter

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%33.3 (5)
9
%20 (3)
8
%33.3 (5)
7
%13.3 (2)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0