6,5/10  (4 Oy) · 
24 okunma  · 
3 beğeni  · 
659 gösterim
Aşk evliliği sürdüren, parlak bir kariyere sahip güzel sunucu Esin ile babasının şirketinde çalışan, İslami değerlere bağlı tesettürlü Kübra, önce karşılıklı olarak ötekini, sonra da kendi benliklerini keşfediyorlar. Aralarındaki ilişki, hiç tahmin edilemeyen yerlere doğru sürüklüyor onları…

Öteki, Esin ve Kübra'nın sıra dışı dostlukları üzerinden, Türkiye'deki modern ve muhafazakâr bölünmüşlüğün kıvrımlarında dolaşıyor.

Ece Vahapoğlu'ndan, aşk, ihanet, önyargılar, din, cinsellik, tabular ve bastırılmış duygular üzerine sarsıcı bir roman…

"Sanki ruhunu kazıyor, gizli kalmış duyguları açığa çıkarıyordu... İki kızın gözleri buluştu."
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9786051113364
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Güler Bilkay Aygün 
10 Haz 16:00 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yaşam tarzları, hayata bakışları birbirinden taban tabana zıt, biri tesettürlü diğeri son derece serbest bir hayat sürdüren iki genç kadının yolları bir şekilde kesişir. Arkadaşlıkları zamanla tuhaf bir şekilde farklı bir yöne kayar. Emeğe saygım var ama bana hitap etmedi.

Kitaptan 1 Alıntı

Ferah 
19 Kas 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Türkiye'de 80 bin cami var. Cuma namazları ve ramazanlarda teravihler dışında camiler genelde boştur. İnsanların dörtte üçü beş vakit namaz kılmaz. Akşam ve sabah namazlarına daha çok mahalledeki yaşlılar katılır. Günümüzde bir çok cami yapılıyor ama içleri boş kalıyor. Şimdilerde bir tür ''Hadi kızlar okula'' kampanyası gibi ''Haydi Müslümanlar Camiye'' kampanyası düzenleyerek camileri doldurmak ve yeniden hayatın merkezi haline getirmeyi amaçlayan platformlar var.

Öteki, Ece Vahapoğlu (Sayfa 178)Öteki, Ece Vahapoğlu (Sayfa 178)