Öteki Kadının Pabucu Mutlu Aşk Var mı ki acaba?

8,0/10  (4 Oy) · 
9 okunma  · 
3 beğeni  · 
532 gösterim
Eliza ve Martha iki kardeş. Tek ortak yanları da bu. Biri daha domestik, biri daha özgür. Görünüşte herkes halinden memnun. İşler tıkırında. Kol kırılır yen içinde kalır demişler. Onlar için de kırılmış tüm kollar kırılacağı kadar işte. Farkına bile varmadan olmuş. Ve günlük hayatın rutin akışı bir anda bozulmuş. Öyle gelişmeler yaşanmış ki, iki kadın da alyansın hiçbir şeyin güvencesi olmadığına uyanıvermiş. Şimdi artık ikisinin kafasında da aynı soru... Kusursuz aşk diye bir şey var mı? Ya kusursuz hayat?
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2009
 • Sayfa Sayısı:
  536
 • ISBN:
  978-605-4228-42-3
 • Orijinal Adı:
  The Other Woman's Shoes
 • Çeviri:
  Demet Altınyeleklioğlu
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Fatoş Çetiner 
11 Eki 2016 · Kitabı okudu · 12 günde · 8/10 puan

Bu kitabı eşinden, sevgilisinden ayrılan veya ayrılmak üzere olan veya herhangi bir zaman diliminde ayrılmış olan herkese öneriyorum. Bu kitabı hayatında ne istediğini bilmeyen, kendini bulmaya çalışan herkese öneriyorum. Bu kitabı kadın erkek ilişkileri konusunda bir şeyler anlamaya çalışan herkese öneriyorum. Ve son olarak da eğlenirken düşünmek, düşünürken eğlenmek isteyen herkese öneriyorum.
Ben okurken çok eğlendim. Karakterleri bir sevdim, bir kızdım, bir nefret ettim. Çoklukla kendime veya çevremden birine benzettim. Başlarına gelen veya yaptıkları herhangi bir şey karşısında kaç kere, “Bu tam ben,” dediğimin sayısını bile unuttum. Kısacası bu güzel bir kitap, okuması keyifli ve okunmalı.
Beni tek bir şey rahatsız etti. Sonu. Tabii ki mutlu son biteceğini bekliyordum ama bana sanki biraz özensizce bitirilmiş gibi geldi. Bu kadar uzun bir kitabın sonu daha ayrıntılı, kitabın başından beri ayrı olan karakterlerin tekrar birlikte olmaları daha romantik bir şekilde kaleme alınmalı, tek bir cümle ile geçiştirilmemeli diye düşünüyorum. Gerçi yazar daha çok diğer kardeşin üzerine yoğunluk vermiş gibiydi ama kitabın başından sonuna kadar diğerini de okuduk. O yüzden onun ilişkisi ve hayatı bu kadar basit kelimelerle, geçiştirilir gibi bitirilmese daha hoş olurdu.

gökhan biçer 
22 Oca 15:23 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

kitap oldukça dokunaklı ve soluksuz okunan bir roman Eliza ve Martha iki kardeşin hikayesini okurken aşktan kaçış olmadığını anlıyorsunuz her kadının hikayesi aslında tavsiye ederim

Pitho 
19 Haz 17:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 4/10 puan

Bİr solukta okunabilecek bir kitap , evet kabul ediyorum ancak ben abartılan kadın karakterlerden , bir anda verilen radikal kararlardan sonra sorunsuz hatta mükemmele dönen hayatların anlatıldığı kitaplara kızıyorum biraz. daha gerçekçi olmasını bekliyorum . bu tamamen benim görüşüm tabi.. öyle atarlı ablaların giderli hayatlarını okumak günümüz masalı gibi. gibi işte. birdaha okurmuyum ? hayır .
tavsiye edermiyim , belki .. soluklanmak yaz dizisi kıvamında bi lkaç gün okumak isteyenlere olabilir.

Kitaptan 1 Alıntı

Fatoş Çetiner 
09 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Yetişkinliğe giden yolda birkaç savaş yarası almamışsan eğer, sığ ve ilker bir ruha sahipsin demektir.

Öteki Kadının Pabucu, Adele Parks (Sayfa 224)Öteki Kadının Pabucu, Adele Parks (Sayfa 224)