Otostopçunun Galaksi Rehberi 5 Kitap Bir Arada

8,6/10  (199 Oy) · 
402 okunma  · 
212 beğeni  · 
11.094 gösterim
Eskiler der ki: Eğer berbat bir perşembe sabahı geçirmemişseniz, bu kavramın anlamını bütün boyutlarıyla henüz bilmiyorsunuz demektir. Bazıları da bu cümlenin fazla iddialı olduğunu düşünür ve kahramanımız Arhurt Dent de bu kişilerden biridir; ta ki o perşembe sabahına kadar. Aslında o perşembe sabahı Yerküre’de yaşayan herkes için berbat geçmişti; değil mi ama, yaşadığınız gezegenin aniden yok edilmesinden daha berbat ne olabilir ve hikâyemiz de işte o perşembe sabahı başlar.

Aslında Yerküre’deki canlıların tek bir kurtuluş yolu vardı: Gezegenin havaya uçmasından saniyeler önce Arthur Dent ve son on dört yıldır bu gezegende tıkılıp kalmış arkadaşı Ford Prefect bir uzay gemisine otostop çekmeyi başarmışlardı. Bu ikilinin yolları evrenin o ana dek gördüğü en güzel gemi olan Altın Kalp ile, iki kafalı ve üç kollu eski bir hippi olan Galaktik İmparatorluk Hükümeti’nin Başkanı Zaphod Beeblebrox, paranoyak, zeki, ama kronik depresif robot Marvin ve yıllar öncesinden kısa bir anlığına gelen güzel bir kızla kesişecektir.
İyi de bizler neden doğduk? Neden ölüyoruz? Neden bileklerimize bu kadar uzun süre dijital saatler taktık? Bütün soruların cevabı yıldızlara doğru başparmağınızı kaldırmanızda yatıyor. Ve yanınızda bir havlu bulundurmayı asla unutmayın. İyi eğlenceler Restoran’a buyrun.
Asla pişman olmayacaksınız...
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2017
 • Sayfa Sayısı:
  868
 • ISBN:
  9786051715193
 • Orijinal Adı:
  The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
 • Çeviri:
  İrem Kutluk, Nil Alt
 • Yayınevi:
  Alfa Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ 
27 Kas 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 10/10 puan

#kitapyorum

Kitap beşibiryerde adı altında. 5 kitaptan oluşuyor.

1-Otostopçunun Galaksi Rehberi

2-Evrenin Sonundaki Restoran

3-Hayat, Evren ve Her Şey

4-Elveda Ve Tüm Balıklar İçin Teşekkürler

5-Çoğunlukla Zararsız

Açıkçası başlangıçta kitap hiç ilgimi çekmedi bumudur yaaaaa dedim ama ilerledikçe bir anda kitabın içindesiniz. Evren size hoşgeldin diyor

Kitap da gülümseyeceğiniz bölümleri çok iyi yapmışlar otobüste metroda gülmekten kendinizi alamıyorsunuz. paradoks havuzu içerisinde de buluyorsunuz kendinizi.

Spoiler vermem bu sefer de vermeyeceğim, kendiniz alın okuyun derim. Kitabın büyüklüğü sizi korkutmasın.

Siz de bir gün Evrene seyahate çıkacak olursanız yanınıza Havlu ve Otostopçunun Galaksi Rehberini almayı unutmayın.

Abdurrahim Nalbant 
 11 Oca 23:32 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitaplığınıza baktığınızda orada bu kitabı görüp gayri ihtiyari sırıtacaksınız.
Bu seri hem ufkunuzu genişletecek, hem nefesinizi kesecek, hem gülmekten yerlere yatıracak ve güzel bir sonla size ufak bir tebessüm ettirerek bitirecek. Her şeyi tadında bırakmak güzeldir. Çoğu okura göre bu kitap bir saçmalıktan ibaret olarak görülebilir, ve pek tabii bir çok okura göre de bu kitap muazzam bir zekanın, harika bir kurgusu olarak da tanımlanabilir. Size bir çok kitap için "alın,okuyun" denmiştir mutlaka ve artık bunu duymak size klişe gelebilir fakat bu kitabı alın,okuyun.

"Asla Pişman Olmayacaksınız."

İrem Dursun 
11 Tem 2015 · Kitabı okuyor · Beğendi · Puan vermedi

İlk iki kitabı bitirdikten sonra filmi izledim. Filmi de çok kötü bulmadım yani senaryoya çevrilirken tabii ki değişiklikler olmuş kitaba göre lakin ikisi de kendi alanlarında yeterliydiler. Ancak ben kitabı alacak arkadaşlara beş kitabın tek ciltte olanını tavsiye etmiyorum.Sanki kitabı yarım bırakmışsınız gibi hissettiriyor. Zaten 2. kitaptan başlamış olsanız bile konuyla ilgili tekrar açıklama yapılıyor. Benim tavsiyem oturup hepsini birden okumak değil kitap kitap ilerlemekten yana. Bunlar dışında kitabın sizi götürdüğü evren insanı çok daha farklı düşünmeye itiyor.

Devrim Selen Güner 
09 May 2017 · Kitabı yarım bıraktı · 5/10 puan

Her ne kadar mükemmel yorumlara sahip olsa ve herkes kitaba tapıyor olsa da.. Arkadaşlar beynim yandı ya! Evet güzel bir kitap, fakat sürükleyici değil. Tam sürükleyici oluyor çat diye bir açıklama giriyor.. Bir şey oluyor bölünüyor insan. Yarım bıraktığım ilk kitap.. Hemde 300 sayfa gibi bir şey okuduktan sonra.. Bir kaç ay sonra tekrar okuyacağım. Umarım okuyabilirim.

Taylan karamartin 
08 Şub 01:20 · Kitabı okudu · 5 günde · 5/10 puan

Başlarda anlamasında zorluk çektim ve pek sarmadı ama yinede güzel, iyi bir mizah anlayışı olan bir bilim kurgu seri başlangıç kitabı olduğunu düşünüyorum

Nihal Badem 
 04 May 01:08 · Kitabı okudu · 61 günde · Beğendi · 10/10 puan

Felsefik sorgulamalar içeren şahane bilimkurgu yolculuğuna hazır mısınız? Ama bu yolculuk bildiğiniz sırada düz taban yolculuklar gibi olmayacak. Hem düşündürecek hem güldürecek hem sorgulatacak hem de felsefe yapmanıza sebep olabilecek. O halde oturun gemimizdeki en rahat koltuklara ve uçuşa hazır olun. Hangi gezegene gitmek isterdiniz. Hayatınızda bir sandviç ustası olma gibi bir amacınız var mıydı? Bunlar mühim sorular değil. Durduk yere piyangodan bir çocuğunuz bile çıkabilir hiç problem değil ve şaşırma yetilerinizi kaybedip aslında ne kadar sade ve zararsız bir gezegeni zararlı hale getirdiğimize bakıp üzülebilirsiniz de tabi. Hayat bizim tasavvurumuzdan çok farklı yerlere gidebilir. Gitmeli de bence çünkü tasavvurlarımız belli kalıplarda ve çok tekdüze. Sıradanlığa macera katın. İyi okumalar. :) Bu arada " Don't Panic" uçuşlarımız ışık hızında :) Havlunuzu almayı unutmayın. :)

Okuduktan sonra her şeye " neden olmasın " demeye başlıyorsunuz. Kafanızın açılan penceresinden rüzgar içeri püfürdeyip, beyninizin ayaklarını gıdıklıyor. Harika bir his. Etkisinden çıkmak istemiyorsanız beyinaltı alın, sindire sindire okuyun. Kapılıp bir çırpıda okuduysanız, olsun. Tekrar okursunuz.

Atakan Akşun 
03 Mar 13:57 · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Üniversite ile ev arasi 47 km olduğu için yolda bitiririm diye baslayip 1 haftada 38 sayfasini okudugum kitap. Nedendir bilinmez ama konsantre olamazsam hicbir sey anlamadigimi dusunuyorum okurken. Kitap yapisi, bakış acıma cok uygun olduğu halde zorlaniyorum.

Nurtaş ulaşoglu 
18 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Benim mutluluk kapasitemi,” diye ekledi, “bir kibrit kutusuna bile sığdırabilirsin,hem de içindeki kibritleri bile çıkarmadan.

Hayat, antiparalel ters entropi denklemlerine uygulanabilir ironik zorbalıkların paradokssal rastlantılarıdır.

Aykut Erkin 
12 Oca 00:23 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok ince diyaloglar barındıran ama okumasıda bi okadar yorucu.Genel anlamda güzel.Kitabın geçtiği Evreni kafanızda kurgulayabilmeniz için hayal gücünüzün sınırlarını zorlamalısınız.

4 /
/ 1