Öykülem - Sayı 13 (2018 Yaz)

·
Okunma
·
Beğeni
·
26
Gösterim
Adı:
Öykülem - Sayı 13
Alt başlık:
2018 Yaz
Baskı tarihi:
Temmuz 2018
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Kitaba henüz inceleme eklenmedi.
“Ölülerin sadece bedenlerini götürmediklerini bir kez daha deneyimlemiştim işte. Ölüler giderken mevsimleri de götürebiliyordu; kimileri kuşları, kentleri götürebiliyordu.”
Kolektif
Sayfa 67 - Muharrem Demirdiş
“Bilmiyorum,”dedi, “ömrümü kuyudaymışım gibi yaşadım. Olaylar, uzansam alacakmışım bir karış üstümde duran gökyüzü gibi başımdan gelip geçti yalnızca izledim. Ne çocuk oldum ne okuyup adam olabildim ne de bir baltaya sap. Âşık olmaz mı bir insan. Vakti geldi seni evlendirelim dediler. Evlilik ne bitmez iş, bana göre değil dedim, kimsenin günahına girmek istemem, bana tahammül zordur, ben de sıkılırım hemen. Çocuk yetiştirmek, ağzında yumurta taşımak gibi delice bir iş zaten, istesen de istemesen de yumurta kırılır. Emek unutulur. En iyisi yalnızlık,” dedi.
Kolektif
Sayfa 14 - Ömer Arslan
“Ümitsizlik en çok da beklerken hissedilir. Koşarken, ağlarken, merdiven çıkarken ya da ıssız sokaklarda yürürken bile yeteri kadar hissedilmez bu illet. Ama şu beklemek denen şey yok mu, çaresizlikten kıvranan insanın ruhunu ipe dizer.”
Kolektif
Sayfa 33 - Kaan Kara
“Zaman her şeyin üstünü örter. En koyu karanlık ya da en heybetli gölge bile zaman denilen, pek çok anlamı olmasına rağmen hiçbir şey ifade etmeyen o kavram tarafından sindirilir. Doğal bir narkoz, benzeri olmayan bir ağrıkesicidir zaman. Hem zorunlu bir dost hem de varlığını acımasızca belli edip hangi köşeden çıkacağı kestirilemeyen gözü dönmüş bir düşmandır. Her insanın ruhuna sinmiş, kimileri tarafından hayırlara vesile olmuş, kimileri tarafındansa hayırsız ilan edilmiştir adına zaman denilen bu muğlak kavram.”
Kolektif
Sayfa 34 - Kaan Kara

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Öykülem - Sayı 13
Alt başlık:
2018 Yaz
Baskı tarihi:
Temmuz 2018
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye

Kitabı okuyanlar 1 okur

  • İklim

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%100 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0