Öyle Bir Bedel Ki (Yürekleriyle Sevenlerin Hikayesi)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.088
Gösterim
Adı:
Öyle Bir Bedel Ki
Alt başlık:
Yürekleriyle Sevenlerin Hikayesi
Baskı tarihi:
Ocak 2014
Sayfa sayısı:
640
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059016155
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Uğur Tuna Yayınları
Öyle bir yol ayrımındayım ki bir tarafta aşk, diğer tarafta her şey ve herkes var.

Sevgi ırmağı bir yandan mutluluk denizine akarken diğer yandan hüzne kanat çırpmakta. Bedeli bu kadar ağır olmamalıydı aşkın. Öyle bir bedel ki...

İki kız kardeş ve birbirlerinden habersiz gönül verdikleri adam. Hastane koridorları belki aşk denilen şeyi görmüştü ama böylesine hiç tanık olmamıştı.
Yüreğindeki sesin yankısını, doktor meslektaşının yüreğinden duyacak mı Aslı?
Yoksa bedenini iyileştirdiği gibi yüreğindeki yarayı da saracak mı doktoru
Canan'ın.

Doğru ya bir kalpte iki aşk taşınmaz ki.

Acaba aşk mutluluk tınısını kimin kulağına fısıldayacak?

ÖYLE BİR BEDEL Kİ... Bir aşk hikayesi hiç bu kadar çekmemişti okuyucuyu içerisine. Kitabı okurken bazen acının, hüznün, kaybedişin gözyaşlarını dökerken bazen de mutluluk damlalarının verdiği sevinci, umudu yaşayacaksınız.

Yazar ustaca kurduğu kitabını zengin konuşma metinleriyle destekleyerek okuyucuyu aşkın içine çekmiş, onların da hikayeyi yaşamasını sağlamış. Bir çırpıda, nefes nefese okuyacağınız ÖYLE BİR BEDEL Kİ adlı romanın her sayfasını farklı bir heyecanla okuyacaksınız. Okuduğunuz her sayfa, sizi sonraki sayfaya itecek ve kitabı nasıl bitirdiğinizi anlayamayacaksınız...
(Tanıtım Bülteninden)
640 syf.
·9/10
Türk yazarları okumayı seviyorum. Ancak son zamanlarda çıkan Wattpad ergen romanlarından gına gelmedi değil. Hastanede yatmakta olduğum bir gün kitap istediğimde alelacele alınıp elime tutuşturuldu. İşte bir wattpad kitabı dedim kendi kendime ancak değilmiş. Kalın olmasına rağmen iki günden kısa zamanda okuyuverdim. Finale kadar konuyu gereksiz yere uzatılıp finalin 2 sayfaya sığdırılması hoşuma gitmedi. Coğu yerde konu ilerlemiyor ama hikaye güzeldi. Aslıyı çok sevdim ama annesini hiç sevmedim. Canandan nefret ettim keşke ölse diye dua ettim. İki kız kardeş ne olursa olsun birbirine kimi sevdiklerini söyler en azından isimlerini bilirler. Burada yeşilçam kurgusu devredeydi. Sadece filmlerde oluyor. İki kız kardeşin birbirinden sır saklaması. Yinede ortalamanın üstünde bir kitap diyebilirim. Bir de hastanede hastane ortamını anlatması tesadüf oldu benim içinde.
640 syf.
·Beğendi·9/10
Birbirlerinden habersiz bir şekilde aynı erkeğe aşık olan iki kız kardeşin yürek burkan hazin hikayesi. Gonca Çiftçioğulları polisiye alanında çok başarılı bir yazar ama aşk konusunda da yetenekli olduğunu bu kitapla kanıtlamış. Çok güzel bir kitap.
640 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Güzel bir roman olmuş beğenerek okudum iki kardeşin hayatını anlatan kitap da birbirinden habersizce bir adama aşık olmaları aslın da hayatımızdan bir çok örneğinin de barındırdığı ince konularda yer almış fikrimce belki kardeşler arasında saklamasaydı daha güzel olabilirdi herkesin beğenerek okuyabileceği sürükleyici bir kurgu olmuş elinize emeğinize sağlık sayın Gonca hanım umarım tez zamanda diğer eserlerinizi okuycam başarılarınızı temenni ederim saygılar.
640 syf.
·1/10
Hayatımda okuduğum en içler acısı kitap. Bitsin diye ağladım resmen, sinir krizlerine girdim. Ucuz bir hikaye ve klişe bir son. Boşu boşuna 638 sayfa okumaya değmez. Normal de asla böyle yorumlar yapmam emeğe saygı duyarım ama bunda bir emek , bir hayal gücü olduğunu düşünmüyorum. Okumayı düşünen biri varsa hemen elindeki kitabı bırakıp, bir başka kitaba başlamasını tavsiye ederim. Böyle ucuz Türk yazarlar görmek çok acı.
640 syf.
·25 günde·10/10
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, Gonca ÇİFTÇİOĞULLARI, okuyucusunu en çok ağlatan bir yazar olma özelliğine sahip belki de nadir olan yazarlardan biri. Hani erkekler ağlamaz derler ya; hadi ordan, diyorum kendilerine. Erkekler de ağlar; ağlatmayı bilmiyorsanız ayrı bir şey ama erkeklerin de duyguları var ve işte sevgili Gonca Hanım ilk kitabında olduğu gibi bu kitabında da misliyle okuyucusunu ağlatmayı başarıyor. Ben de erkek bir okuru olarak yer yer olmakla birlikte özellikle kitabın sonuna yaklaştığımda hıçkıra hıçkıra ağladım. Allah’tan evdeydim ve kimseler yoktu. Gözyaşlarımı özgür bırakıp kendimi frenlemeye çalışmadım. Özellikle son iki sayfadaki şiiri okuyup romanı bitirdiğimde “Bana ne yaptın böyle Gonca Hanım ?” deyip kitabı elimde bir çocuğun saçlarını adeta okşar gibi kitabı sevdim. Kitapla aramda artık bir bağ oluşmuştu. Bütün duygularımı allak bullak eden bu yazara çok şey borçluydum. Bana insan olduğumu, duygularımın henüz ölmediğini, erkeklerin de ağlayabileceğini öğretti. Bana kitabıyla aslında birçok şeyi vermeyi başarmıştı. En çok da her insanın yüreğini kanatan gerçek aşkı ve kaderin acısını gözyaşları içinde adeta yüreğime kazıdı. Özellikle duygularınıza hitap eden güzel bir kitap... Başarılı kurgusu ile zaten etkilenmemek elde değil.
Kitabın sonuna yaklaştığınızda sürpriz bir hamleyle yazar sizi allak bullak ediyor. O kadar şaşırıyorsunuz ki, “Hayır, bu kadar da olmaz artık!” diyorsunuz. Yazar hiç beklemediğiniz bir anda son vuruşu yapıp sizi adeta kendisine bilerek düşman ediyor. O kadar çok kızıyorsunuz ki kendisine ve o kadar çok acıyorsunuz ki romanın kahramanlarına, bir yazar özellikle de bu yazar kadın bir yazarsa daha yumuşak olmalı diye düşünüyorsunuz. Ama hayatın gerçekleri nasıl ki acı ise yazar işte kitabında da bize bu gerçekleri göstermeye çalışmış. Ona kızamıyorsunuz artık; hatta minnet duyuyorsunuz kendisine. Roman kahramanlarının yaşadığı hayatı yaşamadığınıza şükrediyorsunuz. İşte, size bu acı gerçeği yazar “Öyle Bir Bedel ki” kitabıyla veriyor.
Yazar kendisini kitap yazarken o kadar kaptırmış ki, sayfaların 638 sayfa olduğunu unutmuş sanki. Doğrusu ben bir yazar olarak hayran kaldım kendisine. O kadar güçlü bir kaleme sahip ki, kitabın hiçbir yerinde bir hata ya da bir eksiklik bulamazsınız. Ve o kadar güçlü bir kurgu tasarlamış ki, kitabı okurken adeta film seyrediyormuşsunuz gibi geliyor size. Hiç sıkılmadan kendinizi kitaba öyle güzel kaptırıyorsunuz ki, o tamı tamına 638 sayfa nasıl bitti farkında bile olamıyorsunuz. Kitabı okurken her duyguyu yaşıyorsunuz; yer yer sarsılıyor, seviniyor, ağlıyor, kızıyorsunuz. Bazen kahramanlara acıyor, bazen aşık bile olabiliyorsunuz onlara. Kitapta geçen Sinan ve Aslı’nın aşkı sizin kalbinizi adeta fethediyor. Hatta böyle bir aşkı yaşamadığınıza bile üzülüyor, dudak büküyor, ağlıyorsunuz. Tabi romanın sonunda Aslı ile Sinan’ın beklenmedik sonunu asla yaşamak istemiyorsunuz. Öyle bir sonu herhalde kimse kabul etmez.
Ölümün bazen ne kadar adaletsiz olduğunu kitapta işlenen Sinan ve Aslı aşkında bir kez daha görüyorsunuz. Bir annenin hırslarının ve geçmiş yaşantısının biricik kızını nasıl da ölüme sürüklediğini ve affetmenin aslında erdemlilik olduğunu yine bu kitapta görüyorsunuz. Ve öyle bir anne olmadığınıza şükrediyorsunuz. Kitabı okurken “Affet artık” diye Aslı’nın annesine bazen yalvarıyorsunuz. En çok da kendisine kızıyorsunuz sanırım. Yine kitapta bir babanın kızına nasıl arkadaş olduğunu ve her durumda onun yanında olmamız gerektiğini de yazar bize bu romanında anlatıyor. Aslında yazar kitabında bir ailenin nasıl olması gerektiğini de mesajlarıyla ve yaşanan olaylarla bize anlatmak istiyor. Mutsuz bir aileyken aslında nasıl mutlu olabilirizin anahtarını bize vermeye çalışıyor. Yazar yine kitabında güçlü dostlukları ve arkadaşlıkları da işlemeyi unutmamış. İnsanın en zor anında dostların ne kadar önemli olduğunu bize göstermeye çalışmış.
Sizlere biraz kitabın içeriğinden bahsedeyim. Gerçi yukarıda biraz bahsettim sayılır, ama neyse… O kadar merak ettiğinizi duyar gibiyim sanki. Peki, biraz bahsedeyim kitaptan. Bu arada kitabın her noktasından burada bahsetmeyeceğim, sadece bazı noktalardan söz edeceğim.
Yazar olay örgüsünü İzmir’de bir hastane ortamında çalışan doktorlar üzerine kurmuş. Birbirleriyle olan ilişkiler, aile içi ilişkiler, yaşanan karşılıklı ve platonik aşklar, hasta doktor ilişkisi, anne-kız, baba-kız, abla-kardeş ilişkilerini özellikle ele almış. İki kız kardeşin aynı kişiye olan aşklarının kendilerini nasıl bir sona götürdüğünü adeta resmederek okuyorsunuz. Kitapta bir annenin sırf kariyer uğruna kocasından ayrıldığını, ailesini dağıttığını, aslında onu bu düşünceye iten nedenin geçmiş yıllarında hatta çocukluğunda yattığını, evliliğe olumsuz baktığını, evliliğin kariyer hayatındaki başarı üzerinde olumsuz olacağını, kızlarının da hayatlarını kariyer üzerine kurmalarını istemesini ve anne-kız bakış açısının farklılığını görüyorsunuz. Yine saplantılı bir aşkın hazin sonunu, Ayhan’ın Aslı’yı rehin alması ve kendi sonuna neden olduğu olayda görüyorsunuz. Her noktadan bahsetmeyeceğimi söylemiştim. Romanın detaylarını artık kitabı alıp okuduğunuzda kendiniz göreceksiniz.
Evet, sanırım ben üzerime düşeni yaptım. Belki bir nebze de olsa okuduğum bu muhteşem kitaba gönül borcumu ödemiş oldum. Son zamanlarda okuyup etkisinde kaldığım nadir kitaplardan olan “ÖYLE BİR BEDEL Kİ” romanı çok fazla şey hak ediyor aslında. Ona sadece bu şekilde teşekkür etmek belki de yeterli değil ama bir nebze de olsa bir şeyler yapmanın mutluluğunu yaşıyorum şimdi.
Evet, kitabın tüm hikâyesi böyle… Gayet başarılı bir roman…Eğer Gonca ÇİFTÇİOĞULLARI’nı tanımak ve kitabını okumak istiyorum diyorsanız yapacağınız tek şey kitabı alıp okumak. Aksi takdirde, belki bir kitap okumamış olacaksınız ama emin olun ki çok şey kaçıracaksınız, unutmayın. Benden söylemesi…
640 syf.
·3/10
Kitapta çok sıkıldığımı söylemeden edemeyeceğim. Yine bir klişe. Birbirinden habersiz iki kardeşin bir adama aşık olması ve bla bla bla.
Kafa dağıtmak istiyorsanız okuyabilirsiniz.
640 syf.
·7 günde·7/10
Sade ve akıcı bir dil ile yazılmış, kolayca okunan, siyah beyaz eski Türk filmi tadında bir aşk romanı. Aynı adama (Sinan) aşık olan iki kız kardeşin (Aslı ve Canan) hikayesi. Yazık ki sonu çok hazin.
Devamı gelsin isterdim. Romanda kızkardeşlerin babasının evlat edindiği Samet'in etrafinda gelişen bir hikaye olsun isterdim mesela.
Aslı'ya olan platonik saplatılı aşkı ve üzerindeki ağır aile yükü ile kendi hayatını mahveden Ayhan'ın iç dünyasını anlatan bir bölüm veya hikaye olsun isterdim. Belki olur
640 syf.
·Beğendi·10/10
Sevmek acı versede, sevgiliyi düşünmek inci tanesi gibi göz yaşları döktürsede her şeye bedel bir aşk onlarınki...
Yürekleriyle sevenlerin hikayesi...
--sonra kayboluyorum
Sensizliğin verdiği karanlık kuytu köşelerde...
640 syf.
·32 günde·Beğendi·10/10
kitap uzun olmasına rağmen akıcı olduğu için çabuk okunuyor.Aynı erkeğe aşık ama birbirlerinin aşkından haberi olmayan iki kızkardeşin hikayesini anlatıyor kitap
640 syf.
·10 günde·Beğendi·8/10
Yazarımız Gonca Hanım'ın ailesinin teşviki ile yazdığı ilk ve çok başarılı bulduğum bir kitap. Aslı,Canan,Sinan,Ercan,Ayşe,Gül, Ömer, Ayhan.... hepsini hissettiren ve okuduğumda bu tarzı ne kadar özlediğimi anladığım aşk, dostluk, fedakarlık, kardeşlik gibi duyguları çok güzel anlatan bir kitap... Zaman zaman kendini sorguladım, zaman zaman bir seçim yapmak zorunda kaldım. İyisi mi sizde benim gibi bir solukta okuyun, eski türk filmleri tadında, keyfini çıkarın. SEVGİYLE KALIN :)
640 syf.
·15 günde·8/10
Öyle bir yol ayrımındayım ki bir tarafta aşk, diğer tarafta her şey ve herkes var.Sevgi ırmağı bir yandan mutluluk denizine akarken diğer yandan hüzne kanat çırpmakta.
Bedeli bu kadar ağır olmamalıydı aşkın.
G. Çiftçioğulları
640 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Aşkı ve gerilimi ustaca bir araya getirmiş Gonca Çiftçioğulları. Okuduğun zaman elinden bırakamayacağın, bu bölümde neler olmuş deyip bir solukta okuyabileceginiz harika bir kitap. Kesinlikle okumalısınız:))
Sanki yapayalnız kalmıştı... Aramıyordu sevdiği adam onu.Aşksız yüreğini aşkla dolduran sevdiği bir telefonu bile çok görüyordu kendisine.
Üzülsün mü sevinsin mi bilemiyordu, büyük bir ikilem içindeydi.Bir yanı gitmesini istese de, diğer yanı hiç istemiyordu. Menfâtlerle çevrili şu dünyada dost bulmak oldukça zorken, kendisi gerçek dostunu bulmuştu.Onu uğurlamak,gitmesini istemek, canını dahi hiç düşünmeden emanet edebileceği birini hayatından çıkarması demekti.Bu hayatta kim bu kadar şanslıydı?
Doğru ya bir kalpte iki aşk taşınmaz ki.

Acaba aşk mutluluk tınısını kimin kulağına fısıldayacak?

ÖYLE BİR BEDEL Kİ... Bir aşk hikayesi hiç bu kadar çekmemişti okuyucuyu içerisine. Kitabı okurken bazen acının, hüznün, kaybedişin gözyaşlarını dökerken bazen de mutluluk damlalarının verdiği sevinci, umudu yaşayacaksınız.

Yazar ustaca kurduğu kitabını zengin konuşma metinleriyle destekleyerek okuyucuyu aşkın içine çekmiş, onların da hikayeyi yaşamasını sağlamış. Bir çırpıda, nefes nefese okuyacağınız ÖYLE BİR BEDEL Kİ adlı romanın her sayfasını farklı bir heyecanla okuyacaksınız. Okuduğunuz her sayfa, sizi sonraki sayfaya itecek ve kitabı nasıl bitirdiğinizi anlayamayacaksınız...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Öyle Bir Bedel Ki
Alt başlık:
Yürekleriyle Sevenlerin Hikayesi
Baskı tarihi:
Ocak 2014
Sayfa sayısı:
640
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059016155
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Uğur Tuna Yayınları
Öyle bir yol ayrımındayım ki bir tarafta aşk, diğer tarafta her şey ve herkes var.

Sevgi ırmağı bir yandan mutluluk denizine akarken diğer yandan hüzne kanat çırpmakta. Bedeli bu kadar ağır olmamalıydı aşkın. Öyle bir bedel ki...

İki kız kardeş ve birbirlerinden habersiz gönül verdikleri adam. Hastane koridorları belki aşk denilen şeyi görmüştü ama böylesine hiç tanık olmamıştı.
Yüreğindeki sesin yankısını, doktor meslektaşının yüreğinden duyacak mı Aslı?
Yoksa bedenini iyileştirdiği gibi yüreğindeki yarayı da saracak mı doktoru
Canan'ın.

Doğru ya bir kalpte iki aşk taşınmaz ki.

Acaba aşk mutluluk tınısını kimin kulağına fısıldayacak?

ÖYLE BİR BEDEL Kİ... Bir aşk hikayesi hiç bu kadar çekmemişti okuyucuyu içerisine. Kitabı okurken bazen acının, hüznün, kaybedişin gözyaşlarını dökerken bazen de mutluluk damlalarının verdiği sevinci, umudu yaşayacaksınız.

Yazar ustaca kurduğu kitabını zengin konuşma metinleriyle destekleyerek okuyucuyu aşkın içine çekmiş, onların da hikayeyi yaşamasını sağlamış. Bir çırpıda, nefes nefese okuyacağınız ÖYLE BİR BEDEL Kİ adlı romanın her sayfasını farklı bir heyecanla okuyacaksınız. Okuduğunuz her sayfa, sizi sonraki sayfaya itecek ve kitabı nasıl bitirdiğinizi anlayamayacaksınız...
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 164 okur

  • Selin yıldırır
  • Melek D.
  • Papatya Kız
  • Rumeysa Bilen
  • Ayşe Temur
  • Tuğçe Taşdemir
  • Sevil
  • Fikran Özdemir
  • Ycl
  • Zeynep

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2
14-17 Yaş
%16
18-24 Yaş
%16
25-34 Yaş
%22
35-44 Yaş
%22
45-54 Yaş
%18
55-64 Yaş
%4
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%91.7
Erkek
%8.3

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%49.3 (33)
9
%14.9 (10)
8
%10.4 (7)
7
%6 (4)
6
%7.5 (5)
5
%3 (2)
4
%0
3
%6 (4)
2
%0
1
%3 (2)