Oyun Books of History Chronicles

8,4/10  (49 Oy) · 
165 okunma  · 
41 beğeni  · 
1.921 gösterim
Türkçede ilk kez yayınlanan Ted Dekker, unutulmaz karakterlerin, iyi ile kötü arasındaki amansız mücadelelerini, adrenalin yüklü dili ve sürpriz sonlarıyla anlatarak, okuyucusunu şaşırtan bir yazar olarak bilinmektedir.

Gizemin ustası olarak tanımlanan Dekker, bu kitabında korkunç bir fırtınanın içinde başlayan olayların birbiri ardına gelişmesiyle bir hesaplaşmanın doruk noktasına ulaşıyor.

Red isimli katil intikam peşinde, yarım kalan bir hesaplaşmanın kapanması için kasabadadır. Olaylara karışan FBI'ın açıklamadığı bir gizem, kasabada kalmak zorunda kalan eski bir tarikat üyesi genç bir kadın, geçmişlerinde yaşadıkları olayları saklamaya çalışan iki kardeşle olaylar içinden çıkılmaz hal almaktadır.

Şimdi fırtınanın gizlediği bu topraklarda bu hortumlardan daha uğursuz bir gerçek vardır: Adı Red olan intikam peşindeki bir katil, yarım kalmış hesabını kapatmak için kasabaya gelmiştir.
Ama FBI'ın açıklamaya pek hevesli olmadığı bir gizem hem Red'in hem de Summerville'in teninin arkasında saklıdır. Küçük bir kasabayı yok etmekten çok daha fazlasına sebep olabilecek bir gizem.

Eski bir tarikat üyesi olan Wendy Davidson, annesini ziyaret etmek için çıktığı yolda, dört yabancıyla birlikte olayların tam ortasına düşmüştür. Aralarından biri sıradaki kurban olabilir.

"Oyun, sürükleyici anlatımın tahrik edici bir kurguyla birleştiği, aklın sınırlarını zorlayıcı bir başyapıt."
-Title Trakk-
(Tanıtım Bülteninden)

Gizem unsuru, neredeyse her polisiye kitapta var. Peki bunu kurguya yerleştirmek kolay mıdır? Sanmıyorum. Aynı tür kitapları yazan yazarlardan kimisi şiddeti, kimisi korkuyu kimisi de gerilimi çok güzel işliyor eserlerine.

Ted Dekker için benim düşüncem kesinlikle 'gizem'. Hatta bu kitaptan sonra, Tim Weaver ile kapışacak durumda.

Konuya derinlemesine girmeye lüzum yok. Red diye adlandırılan bir katilin kim olduğunun bulunma serüveni sadece. Kanun gücümüz FBI. İyi ile kötü arasında geçen amansız mücadele.

Toplumsal değerleri ve ilişkileri de kitaba taşıması benim çok hoşuma gitti. Din konusu mesela. Bir polisiye eser asla 'boş' diye nitelendirilip geçilmemeli. Kendinize katabileceğiniz birçok deneyim sözkonusu.
Okunur, tavsiye edilir. Kitapla kalın..

fazi 
04 Kas 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

En sevdiğim Dekker romanı. Öyle heyecanlıydı ki! Red'in kim olduğunu bulmak için her bir karakterden olabildiğince şüphelenmem gerekti. Kurgusuyla ve gizemiyle son sayfaya kadar tempoyu yitirmeden okuyorsunuz. Şiddetle tavsiye ediyorum bu güzel romanı.

ijla Tekin 
16 Nis 22:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bilgisayar oyunundan gerçek hayata geçiş ürünü. Gerçekten de böyle değil midir hayat hep başkaları tarafından oynatılır başkaları tarafından yönlendiriliriz. Sürükleyici ve sıkmayan bir kitap

Gözde KARANİ 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Çok iyi kurgulanmış, her sayfasında farklı bir aleme götürüyor. Başta sıkıcı olsada olaylar geliştikçe insanı içine çekiyor :) Polisiye romanı ve kitaptaki karakter sayesinde hardalı sevdiren adam :D

nazlı uygun 
21 Ara 2015 · Kitabı okudu · 45 günde · Beğendi · 10/10 puan

finali böyle bitmemeliydi.devamını okumak isterdim

Selin Demir 
 10 Haz 12:46 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Elinizden bıraktığınızda dayanamayıp devam ettiğiniz, heyecanın ve gizemin durmak bilmediği bir kitap. Ha bide hardal sevenlerin canını daha çok çektirecek türden :D

Burak Koçoğlu 
01 Eki 2014 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Baştan " çok sürükleyici ve heyecanlı :)" diye yazmıştım.Sonra sıkıcı ve saçma olmaya başladı.Bitirmek için okudum.

Kumral Ada 
13 Şub 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bu kitabıda bayağı uzatmışlar ya ne değişik bir kitap :) 5 kişinin akıllarıyla oynuyor okunca anlayacaksınız spoiler vermeden nasıl anlatacağımı bilmiyorum :) Yazar sonunu oturtamamış onuda söylemeden geçemeyeceğim :)

Kitaptan 1 Alıntı

Tuncay YILDIRIM 
25 May 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Gerçek
İnsanlar hakkında bildiği tek şey buydu. Birçoğu gerçeğin acı tadını tatmamak için, kendi küçük, tatlı hayallerini bir kenara bırakıyordu.

Oyun, Ted Dekker (Sayfa 215 - martı (cep boy))Oyun, Ted Dekker (Sayfa 215 - martı (cep boy))