Oyun Bitti

7,4/10  (5 Oy) · 
7 okunma  · 
5 beğeni  · 
523 gösterim
Bu oyunu oynarsanız hayatınızla oynarsınız!

Sinir adındaki bir internet sitesi, oyuncuların cesaretinin test edildiği ve siber ortamda naklen yayımlanacak olan bir oyunun duyurusunu yaptığında, binlerce kişi katılımcı olarak başvuruda bulunur. Şartlar çok açıktır: Eğer şehrin en işlek caddesinde gece yarısı bir hayat kadını gibi giyinerek dolaşabilecek, bir bara girip belalı tiplere sataşabilecek veya herkesin köşe bucak kaçtığı okul müdürünü herkesin ortasında küçük düşürebilecek cesarete sahipseniz bu oyuna katılmamanız için hiçbir neden yok demektir.

Vee, ilk başlarda oyuna katılma konusunda kararsız kalsa da, oyunun arkasında her kim varsa, onun zaaflarını ve nasıl kandırılabileceğini çok iyi bilmektedir. Reddedemeyeceği ödüllerin cazibesine kapılıp partner olarak über yakışıklı Ian'la eşleşen Vee, kendini keyifli bir oyunun içinde bulur. Bir oyun daha... Bir oyun daha... Artan takipçi sayısı... Güzel ödüller... Heyecanlı saatler...

Başlangıçta her şey yolunda gibi gözükse de büyük ödüle giden yolun pek de tekin olmadığını fark eden Vee, katılımcılarla birlikte ölümcül bir tehlikenin içinde olduklarını anlar. Artık onlar dönüşü olmayan bir noktadadırlar.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9789752116870
 • Orijinal Adı:
  Nerve
 • Çeviri:
  Berna Gülpınar
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:

SİNİR. Sınırlarınızı epey zorlamanızı bekleyen bunun karşılığında yarışmacısını hediyelere boğan bir tür cesaret oyunu. Kim tarafından yürütüldüğü belli değil ve bir kere oyuna başlarsanız geri dönüşünüz yok. Vee sürekli arka planda olmaktan sıkılarak başvuruda bulunur ve hiç beklememesine rağmen kendini oyunların içinde bulur. Vee, partneri Ian'la birlikte oyundan oyuna sürüklenirken yazarın akıcı diliyle okuyucuyu da peşinden sürüklüyor. Bir devam kitabı var mı acaba diye düşündürecek bir sonla bitse de tek kitap. Sonlarına doğru temposunun biraz düştüğüne düşünsem de gayet heyecanlı ilerliyor. 3 gün içinde rahatlı bitirilebilir. Bir şans verin derim ben.

Aybüke Bayraktaroğlu 
07 May 13:25 · Kitabı okudu · 7 günde · Puan vermedi

Çok popüler olmayan bir kitap olmasına rağmen benim hoşuma gitti.Belki bu türde çok fazla kitap okumadığım için hoşuma gitmiş olabilir. Bu kitap Sinir adındaki intenet sitesiyle ilgili. Internet sitesini üye olduktan sonra size verilen görevleri yerine getiriyorsunuz. Ve bu gittikçe tehlikeli bir hal almaya başlıyor. Ayrıca bu kitabın Nerve diye bir filmide var.

Selin SİVAS 
25 Oca 12:35 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 7/10 puan

Okunması gereken bir kitap. Sonu şaşırtıcı. Eğer düzenli okursanız çok sürükleyici. Kitaptaki karakterler ile korkacağınız, utanacağınız, sevineceğiniz bir kitap. Bu kitaba şans vermelisiniz :)

Ceylan Güneysu 
30 Oca 18:41 · Kitabı okudu · 5/10 puan

bence herkesin okuması gereken muhteşem diyebileceğim bir kitap değil. yine de sıkılmadan okunabilecek akıcı bir kitap. değişik bir konu ama sanki biraz üstünkörü yazılmış gibi.

Kitaptan 6 Alıntı

Ertesi sabaha dek mesajları kontrol etmeyeceğim. Tabii başarabilirsem. Tasarım hocam bana artık "teknoloji düşmanı" diyor. Ben ise "akıl sağlığımı korumak" diyorum.

Oyun Bitti, Jeanne Ryan (Sayfa 294)Oyun Bitti, Jeanne Ryan (Sayfa 294)

"Biliyor muydun, bazı kültürlerde fotoğraf çektirmenin insanın ruhundan bir parça çaldığına inanırlar."
"Ben bunun saçı kötü görünen insanlar tarafından uydurulan bir şehir efsanesi olduğunu sanıyordum."
Ian telefonu bana doğrulttu. "Poz ver bakalım."
En güzel süper model pozumu takınarak Ian'a poz verdim. Bu gece çekilen kim bilir kaçıncı fotoğrafımdı bu? Ruhumdan epey eksilmiş olmalıydı.

Oyun Bitti, Jeanne Ryan (Sayfa 107)Oyun Bitti, Jeanne Ryan (Sayfa 107)

"Annemle babam canıma okuyacak."
Ian güldü. "Bakirelerin linçinden kurtuldun, sokaklarda fahişe taklidi yaptın, polisten kaçtın ve en iyi arkadaşına meydan okudun. Ama şimdi vaktinde eve dönememekten korkuyorsun, öyle mi?"
"Annem onların hepsinden daha korkunçtur."

Oyun Bitti, Jeanne Ryan (Sayfa 156)Oyun Bitti, Jeanne Ryan (Sayfa 156)

Müzik ise yine değişmiş, kapı gıcırtısını andıran bir rock parçası çalmaya başlamıştı. Bu müzikleri kim seçiyordu yahu? Şeytan mı?

Oyun Bitti, Jeanne Ryan (Sayfa 231)Oyun Bitti, Jeanne Ryan (Sayfa 231)

Kırmızı ve dolgun görünmesi için alt dudağımı ısırdım. Zavallı kız makyajı!

Oyun Bitti, Jeanne Ryan (Sayfa 139)Oyun Bitti, Jeanne Ryan (Sayfa 139)

"Fazla ümitlenme. Bu herif buna değmez. Dedim ya, geçmişte kaldı." Gerçekten de bir yakışıklıyı unutmanın en iyi yolu bir başka yakışıklıydı.
"Ne kadar geçmişte?"
Telefonuma baktım. "Üç saat kadar."
İkimiz de gülmeye başladık.

Oyun Bitti, Jeanne Ryan (Sayfa 134)Oyun Bitti, Jeanne Ryan (Sayfa 134)