Oyun Bozan

5,3/10  (6 Oy) · 
10 okunma  · 
4 beğeni  · 
448 gösterim
Oyunbozan'da sürekli ortalıkta dolaşan soru bu işte. Bir zamanlar varlıklı bir dolandırıcı olan Kip Largo, yedi yıl hapis yattıktan sonra doğru yolu seçmiş, hayatını küçültmüş ve bir kuru temizleyicide çalışmaya başlamış. Yaşam tekdüze, ama zaten Kip de Öyle sürüp gitmesini istiyor. Ve oğlu Toby, Rus mafyasından kaçarak çıkıp gelene kadar da istediği oluyor. Kipin artık Toby'yi kurtarmak için büyük bir dolap çevirmesi gerek ve tehlikeli bir Las Vegas kumarhane patronunun güzel eşinin yaptığı öneri de tam o zamana rastlıyor.

Oyunbozan zekice yazılmış, enerji dolu ve tek solukta okunan bir roman. Bölümlerin çoğu dolandırıcılık sanatıyla(...) ilgili kısa bir dersle başlıyor ve kitabın tamamı Silikon Vadisi kültürüne, en sıkı programcılara, 'Kod Savaşçılarına, menajerlik sistemiyle çalışan bilgisayarcılara dair hoş gözlemler içeriyor. Düzenbaz babasıyla, başarısız evliliğiyle, savurgan oğluyla ilgili sorunları olan Kip harika bir karakter ve suç dünyasına yaptığı kaçınılmaz dönüşü Budist terminolojiyle yorumluyor.

Türk okuru bu sürükleyici olduğu kadar eğlenceli kitap sayesinde Matthev/ Klein ile tanışacak ve bu adı unutmayacak.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2009
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9789756006283
 • Çeviri:
  Şirin Yener
 • Yayınevi:
  April Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Merve Özcan 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Garip bir kitaptır. Sonuna kadar şaşırtan bir aksiyon gerçekleşmez. Genel gidişat matruşka gibidir, olayların içinden sürekli farklı olaylar çıkar. Fakat kitabın sonundaki bir kaç sayfa, kitabın genel havasını ciddi şekilde örter. Güzel bir kitap denilebilir.