Oyun İçinde Oyun

6,3/10  (4 Oy) · 
9 okunma  · 
4 beğeni  · 
578 gösterim
Gerçek ve sanal dünya sarmalına, iç içe işlenmiş katmanlı öykülerle farklı bir bakış...

Cenk Çalışır, Satranç Cinayetleri ve Zehr-i Katil isimli romanlarının ardından gelen bu üçüncü çalışmasında suçun sınırlarını zorlayan bir hikayeyi, hiç alışık olmadığımız anlatım teknikleriyle ustaca işliyor.

Bursa'da başlayan cinayetlerin İstanbul, Kanada ve Sicilya'ya uzanan bağları...

Bilgisayar oyunları, dövülerek öldürülen ihtiyarlar, Beyaz Güneşin İnsanları, onları bekleyen Lort ve Konsey'in Askerleri, iyi ki hepsi sadece roman dedirten bir kurgu.

Gerçeküstü öykülemesine karşın, akla yatkın karakterleri ve olabilirlik kurgusu ile yazının sınırlarında gezinen, okurlarını içine alan, zorlayan, şaşırtan ve zenginleştiren bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  319
 • ISBN:
  9786055395476
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
02 Şub 11:06 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Başkomiser Fahri, Komiser Murat ve komiser yardımcısı Serdar ile Bursa'da işlenen bazı cinayetleri araştırmaktadır. En sonunda katil adayı Tayfun ölü ele geçirilir ve oynadığı bir bilgisayar oyunundan etkilendiği ortaya çıkar. Oyunu yazan Kerem Gil, bir Lord tarafından ikna edilir ve Sicilya'ya götürülür. Lord Beyaz Güneşin İnsanları adındaki gizli bir örgüt adına çalışmaktadır ve amaçları dünyayı ele geçirmektir. İngiltere'de de Racniş adlı Hintli bir hacker da Konsey adındaki bir örgüt tarafından kaçırılır. Konsey, Beyaz Güneşin İnsanları örgütünün amacına ulaşmasını engellemek için çalışmaktadır. Kerem'in oyunda yaptığı subluminal mesaj yöntemini büyük çaplı uygulamaya çalışırlar ama Konsey'in hackerları da boş durmaz. Bu arada Murat da müfettiş Deniz hanım ile tanışır. Deniz de Konsey'in safındadır. Acaba hangi taraf kazanacaktır. Yazar ana karakter olan Murat ile kitabın içinde konuşarak farklı ve eğlenceli bir yöntem denemiş. Keyifle bir solukta okunan bir roman.

Kitaptan 3 Alıntı

Tuncay YILDIRIM 
19 May 23:58 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Var mı dedim kendini öldürecek yürek. Yok. G*t. Baktım o da yok. Bir ümit. Var. Nedir bilinmez ama bir ümit işte.

Oyun İçinde Oyun, Cenk Çalışır (Sayfa 87)Oyun İçinde Oyun, Cenk Çalışır (Sayfa 87)
Tuncay YILDIRIM 
20 May 00:07 · Kitabı okudu · 6/10 puan

-Eminim ilk buluşmalarıdır.Kadın doğal. Kendisini beğendirmeye çalışmıyor. Bence adamdan bir beklentisi de şimdilik yok. Bu tip kadınlar uzun vade kadınlarıdır. Her şeyi çok uzun zamana yayarlar. Elini tutmak için bir ay, dudaklarını öpmek için altı ay beklersin. Kafalarındaki adama saklarlar her şeyi. Çoğunlukla o adamı bulamazlar. Bulduklarında adam yan daireye yeni taşınan komşunun kocasıdır.

Oyun İçinde Oyun, Cenk Çalışır (Sayfa 9)Oyun İçinde Oyun, Cenk Çalışır (Sayfa 9)
Tuncay YILDIRIM 
18 May 21:23 · Kitabı okudu · 6/10 puan

İçkili restoranlarda, eve erken dönmek zorunda olan, hesabı evde ödeyen birileri her zaman olurdu.

Oyun İçinde Oyun, Cenk Çalışır (Sayfa 40 - nemesis)Oyun İçinde Oyun, Cenk Çalışır (Sayfa 40 - nemesis)