Oyun İçinde Oyun

5,5/10  (2 Oy) · 
6 okunma  · 
3 beğeni  · 
477 gösterim
Gerçek ve sanal dünya sarmalına, iç içe işlenmiş katmanlı öykülerle farklı bir bakış...

Cenk Çalışır, Satranç Cinayetleri ve Zehr-i Katil isimli romanlarının ardından gelen bu üçüncü çalışmasında suçun sınırlarını zorlayan bir hikayeyi, hiç alışık olmadığımız anlatım teknikleriyle ustaca işliyor.

Bursa'da başlayan cinayetlerin İstanbul, Kanada ve Sicilya'ya uzanan bağları...

Bilgisayar oyunları, dövülerek öldürülen ihtiyarlar, Beyaz Güneşin İnsanları, onları bekleyen Lort ve Konsey'in Askerleri, iyi ki hepsi sadece roman dedirten bir kurgu.

Gerçeküstü öykülemesine karşın, akla yatkın karakterleri ve olabilirlik kurgusu ile yazının sınırlarında gezinen, okurlarını içine alan, zorlayan, şaşırtan ve zenginleştiren bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  319
 • ISBN:
  9786055395476
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
02 Şub 11:06 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Başkomiser Fahri, Komiser Murat ve komiser yardımcısı Serdar ile Bursa'da işlenen bazı cinayetleri araştırmaktadır. En sonunda katil adayı Tayfun ölü ele geçirilir ve oynadığı bir bilgisayar oyunundan etkilendiği ortaya çıkar. Oyunu yazan Kerem Gil, bir Lord tarafından ikna edilir ve Sicilya'ya götürülür. Lord Beyaz Güneşin İnsanları adındaki gizli bir örgüt adına çalışmaktadır ve amaçları dünyayı ele geçirmektir. İngiltere'de de Racniş adlı Hintli bir hacker da Konsey adındaki bir örgüt tarafından kaçırılır. Konsey, Beyaz Güneşin İnsanları örgütünün amacına ulaşmasını engellemek için çalışmaktadır. Kerem'in oyunda yaptığı subluminal mesaj yöntemini büyük çaplı uygulamaya çalışırlar ama Konsey'in hackerları da boş durmaz. Bu arada Murat da müfettiş Deniz hanım ile tanışır. Deniz de Konsey'in safındadır. Acaba hangi taraf kazanacaktır. Yazar ana karakter olan Murat ile kitabın içinde konuşarak farklı ve eğlenceli bir yöntem denemiş. Keyifle bir solukta okunan bir roman.