·
Okunma
·
Beğeni
·
131
Gösterim
Adı:
Oyunda Kalabilmek
Baskı tarihi:
3 Şubat 2020
Sayfa sayısı:
160
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057879660
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Staying in the Game
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Salon Yayınları
“Red'in karakterleri tarafından yapılan ateşli
entrikalar kesinlikle yaratıcı ve hatta sürükleyici.”
—Kirkus Review
“Charles Cumming'in Bölünmüş Casus hayranları için harika bir eser.”
—booklife by Publishers Weekly

Rus Dış İstihbaratı (SVR) Ajanı Galina’nın Rusya’daki çalkantılı yaşantısından ve Türk İstihbaratı, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Ajanı Teoman’ın kendisine oynadığı oyundan dersler çıkaran ve başkalarının oyuncağı olmaktan oyun kurucu olmaya yükseldiği aşk, casusluk ve kişisel gelişim romanında Galina’nın cinselliği kullanarak yaptığı “Sextelligance” isimli operasyon soluksuzca okuyacak ve böyle bir kurgu ile ilk defa karşılaştığınızı kendinize itiraf etmek zorunda kalacaksınız !

CIA-SVR çekişmesindeki akıl oyunları ve savaşta sadece savaşı çıkaranın kazandığı, savaşın taraflarının daima kaybettiği söyleminin gerçekliğini tekrar akıllarına getirecek.

Galina’nın çaresizlik ve tehditlerle dolu hayatından çıkış kapısını zekası ve planları ile nasıl araladığını okumak büyük keyif verecek.

Kendi sesiniz ile yapacağınız meditasyon, zihnin yoğun olduğu dönemlerde doğru cevapların nasıl alınacağı ve sorgulanan kişinin sorguda olduğunu anlamadan yapılan sorgunun teknikleri kitaptaki bilgilerin günlük yaşantınızda kullanımını sağlayacak.

Galina’nın hayatına çıkan kitaplardaki bilgileri etkin şekilde kullanarak çözüm üretişini soluksuz okuyacaksınız.

Sigmund Freud, Erich Fromm ve Alfred Adler gibi pek çok duayenden yapılan alıntılar kitabı tekrar tekrar okunmaya değer kıldığı gibi kurguların gerçekçiliğini de ortaya koymaktadır.
160 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Yazarın iki kitabını birlikte okudum. Ajanlık, aşk, sevgi, aile entrikalar aldatma bolca olan hikayeyi bir solukta okudum. İlk kitaptaki hikaye devam ediyor bu kitapda.
160 syf.
·Puan vermedi
Aldatma lisansından sonra serinin ikinci kitabı olan oyunda kalabilmek kitabıyla geldim. Akıcı, sade bir dille yazılmış olan kitap yine ünlü yazarların ve düşünürlerin alıntılarıyla bezenmiş.
۰
Konusundan kısaca bahsetmek gerekirse; İlk kitapta değersizlik duygusuyla başa çıkmaya çalışan Galinanın hikayesini okurken ikinci kitapta kitapta akıllanan kızımız oyunu kurallara göre oynamaya başlıyor. Doruk tarafından ihanete uğrayan Galina intikam ateşiyle yanıp tutuşur. Bu intikamı onun en büyük arzusuyla vurmaya karar verir. Aşk ihanet casusluk entrikayla kurulu bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.
160 syf.
·4 günde·7/10 puan
Yazarın ilk kitabı "Aldatma Lisansı'ndan" sonra ikinci devam kitabıyla sizlerle birlikteyim.
Konusu; Ajanların hayatlarından bahsetsede günümüz Feto olaylarına değinen bir kitap. Galina Türk asıllı birine (yani Doruk'a) aşık olarak ülkesine ihanet edip hayatının en büyük hatalarından birini yapmış olmasına rağmen gerçekleri öğrenir. Doruk'un onu kullandığını öğrendiği günden itibaren intikam planları yapmaya başlar. Bu sayede en büyük hayali olan gebeliği gerçekleştirir. Şimdi hem çocuğunu korumanın hemde intikamını alma çabasındadır.
...
İkinci kitabın birincisine oranla daha geri planda kaldığını söylemek istiyorum. Ama buna rağmen sıkılmadan okuyup bir solukta okunabileceğini de belirtmek isterim. 18 yaş altı gruba uygun olmadığını düşündüğüm bir kitap. Önemli yazarların sözlerini kitap içerisinde görmek beni etkileyen şeylerden biri oldu. Yazar farklı bir konuyu ele alıp ajanlar ve casuslar olaylarıyla da okuyucuyu etkilemiş görünüyor. Bende kitabı zevkle okudum. Ama ben olsam içerisine günümüzde bulunan Feto olaylarının eklenmesi taraftarı olmazdım. Kendisine teşekkür ediyor ve yolunun açık olmasını temenni ederek kalemine sağlık diyorum.
...
Alıntılar;
"Bir yalana inanmış olmak sizi aptal yapmaz. Çünkü saf olmak, kötü biri olmaktan çok daha iyidir."
"Gerçek her zaman uçurum gibidir."
"Aşık insanı iyileştirmek için kuvvetli bir gözlük yeterli olacaktır."
"Yaşamak için tek bir 'neden'i olan kişi, Her türlü' nasil'a göğüs gerebilir."
"Hayallerinizden başka hiçbir şey size ait değildir."
"Kim birinin kalbini kırıp onu ağlatırsa o kişinin bedduasından sakının. Çünkü gözyaşları yere düşmeden ne dilerse o olur."
"Ders sensin, ne yazık ki etrafta öğrenci yok."
"Okumak kişinin kendi kafası yerine başka birisinin kafasıyla düşünmesidir."
160 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Ülkeler arası mücadele ikinci kitapta da hız kesmeden devam ediyor. Maskelerin düştüğü ilk kitap sonrası önemli olan oyunda kalabilmek... Ve oyunda kalabilmenin yolu da düşmanının en zayıf noktasını bulup, içten içe bitirmek...
.
.
Doruk ve Galina için yine mücadelenin, aşkın, koşuşturmanın hız kesmidiği bu macera, özellikle casusluk kitapları sevenler için güzel bir seçenek olmuştur de ilgililerine şimdiden keyifli okumalar dilerim Kitapla Kalın
160 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Serinin birinci kitabı çok keyifli ve heyecan doluydu. Bu kitapta ise yine Rus istihbarat Ajanı Galina ile aksiyona doyuyoruz

MİT ajanı Doruk’un yaptıklarını anladığında içinde beslediği intikam duygusu ile harekete geçen Galina, büyük problemler yaşasada hepsinden sıyrılacak zekaya sahip.

Kitapta kurulan planlar soluksuz bir okuma sunarken, alıntılar ilham veriyor, ajanlık alanında hayatınıza uygulayabileceğiniz bilgiler bile ediniyorsunuz.

Çok yönlü bir kitap olduğu için ilgisine öneriyorum
160 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim.
.
.
#aldatmalisansı
Karakterimiz Galina.Galina ailesinden gördüğü iletişimsizlikden dolayı kendini hep değersiz gören kızdır.Rus istihbaratıyla çalışmaya başlar.
.
.
Türkiye’de görev yapan Galina, Milli Savunma Bakanlığında çalışan Doruk ile tanışır.Ama aslında Doruk bir MİT çalışanıdır.
.
.
Aşk, aldatma,intikam, polisiye,gerilim bunların hepsinin olduğu güzel bir kurguya sahip, akıcı ve sürükleyici bir kitapdı.
.
.
#oyundakalabilmek
Galina artık ders almıştır herşeyden.İpler Galina'nın elinde zekasına gücüne,düşüncesine hayran kalıcaksınız.
.
.
Galina Doruk'u öldürmek için planları ard arda yapar ve her yolu yapar.
.
.
Güzel bir seri okudum.Aldatma lisansı ve oyunda kalabilmek.
160 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Aldatma Lisansının devamı olan Oyunda Kalabilmek,2.kitap olmasına rağmen ilk kitap kadar beğenmedim.Çünkü bu kitapta konular arası geçişleri yetersiz buldum.Yazarın,zaman akışını biribiriyle bağlantısını iyi kurabildiğini düşünmüyorum.Bu da konuya hakim olmamı zorladı.

Kitabın konusuna gelecek olursam;Galina, Doruk tarafından oyuna geldiğini anladıktan sonra ondan intikam almak için yanıp tutuşuyordu.Öyle ki Doruk’u öldürmeyi bile planlamıştı.Bu intikam ateşi içinde büyürken onu en büyük arzusuyla vurmaya karar verdi.Başarabilecek miydi?Peki hala içinde biraz aşk kırıntısı kalmış mıydı? Galina değişen duygularını ve bu oyunda en önemli kuralının oyunda kalabilmek olduğunu anlayarak kusursuz planını işlemeye koyuldu.Aşkın acı yüzünden ihtiras,entrika,intikam gibi duyguları görebileceğiniz bir kurguyu göreceksiniz.
158 syf.
·Beğendi·5/10 puan
Mart ayında okuduğum 6. kitap olan #oyundakalabilmek ile merhabalar
#aldatmalisansı ile bir hatırlatma yapayım️ Babasının ilgisizliği yüzünden kendini hep başkalarına kanıtlama çabasına giren Galina, mutlu bir ilişki sürdüremez hiçbir zaman. Değersizlik duygusu ile başa çıkmaya çalışırken birden kendini ajan olarak bulur. Görevi için Türkiye’ye geldiğinde MİT ajanı Teoman (Doruk) ile tanışır ve ava giderken avlanır.
#oyundakalabilmek #kitapyorumu
Doruk’un kendine oynadığı oyundan ders çıkaran Galina, artık piyon değil, vezir olmayı seçer. Vakit Doruk’tan intikam alma vaktidir. Kusursuz bir cinayet işleyecekti. Nasıl mı? O’nu öyle bir öldürecekti ki Doruk’u yaşayan bir ölüye çevirecekti.
Galina’nın kurgularına, zekasına hayran kalacağınız bir seri ile karşı karşıyasınız.
Sürükleyici ve tempolu bir kurgusu var kitabın.
Serinin ilk kitabını daha çok sevdim. İkinci kitapta alıntılar biraz abartılmış ve imla hataları yavaşlamama sebep oldu diyebilirim. Üçüncü kitaptan beklentilerimi yüksek tutuyorum çünkü kurgusu muhteşem bir kitap.
@postigayayinevi ve @salonyayinlari ndan çıkan @r.j.red_author kitapları #aldatmalisansı ve #oyundakalabilmek i güzel grubumla beraber keyifle okuduk. Daha nice okumalarımız olsun
Keyifli akşamlar dilerim...
160 syf.
Bu, yani 2.kitabi gorunce Oleeeyyy demistim ama keşke yazar ikinci kitabı çıkarmak için bu kadar acele etmeseydi.

Heyecanla bekliyordum bu kitabı.
Ilk kitap #aldatmalisansı 'nı çok beğenip , sanki yarım kalmış hissiyatı yaşayınca , ikinci kitabın yolda olduğunu öğrenmiş çok sevinmiştim.

Bu kitapta yayınevi değişmiş, @salonyayinlari 'na geçmiş. Allahtan , kitabı yazar menajeri yolladı da beklemedim. Yayinevi yollasaydı, 2 aydır protokol kitaplarını beklediğim gibi bu kitabı da beklerdim. Ve bu mesajdan sonra " daha çok beklersin, seni protokolden çıkardık."diyecekler. Çok uzatmadan gelelim kitaba.

Aşk, casusluk, ülkeler arası istihbarat, mesajlar, çipler, gizli kameralar, mikrofonlar, kandırma... Ilk kitapta Galina, Doruk'tan çok pis bir gol yemişti.

Bir kadına, hatta bir insana yapılacak en büyük kötülük onun güvenini sarsmaktır .
Bu kitapta ise kendimi, Galina'nın gol atacağına kurdum,merakla bekliyorum.
Şimdi elimde ne varsa bırakıp, bu kitaba başlarım.
Sevgiler @r.j.red_author .Okuduktan sonraki yorumum :
1.kitapta Galina'ya korkunç bir ihanet yaşatan Doruk'un 2.kitapta hak ettiğini bulacağını sanmıştım. Doruk'a gelene kadar onlarca karakter vardı ki, bu kafa karıştırıcı olmuş.
Ayrıca ,yazarın 1.kitapta , yaşanan olaydan sonra özlü söz yazma şekli yine devam etmiş ancak çok abartılmış.Yeri gelmiş her cümleden sonra özlü söz yazılmış. Bu da, konudan kopmama neden oldu. Galina'nın "güya" aldığı intikamla olan Doruk'a değil, masum bir bebeğe oldu. Kitabın sonu,çok zorlama olmuş. Mantık hataları da, yazım yanlışları da vardı. Yayınevleri editör seçerken çok dikkat etmeliler. Bu işi, gerçekten anlayan birini bulmak zor. Yazar kitabını kaleme alırken, konuya yoğunlaşıp kurallara uygun yazamamış olabilir.
Bunu düzeltecek olan da editörler.Ama her şey para olmuş, bir kişiyi alıp ofise oturtuyorlar, bin tane de kitap veriyorlar al oku diye.O kişiden ne kadar verim beklersin ki?
Ilk kitabı gerçekten çok beğenmiştim. Keşke yazar bir ön okuma isteseydi seve seve yapardım, eleştirimi de ona kitap basılmadan belirtirdim.

Umarım yazar yorumuma küsmez.
Sizlere önerim 1.kitap ile kalın. #oyundakalabilmek #salonyayinlari #izmir #pinarinkitapbahcesi
160 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
“Aldatma Lisansı” isimli kitabın devamı olan roman’da Galina’nın sevgili Doruk’tan intikam almasını konu alıyor. Çok özel bir tabanca almasına rağmen Doruk’u sıradan bir şekilde öldürmesinin basitliğini düşünür ve onun yaşama sevincini öldürmeyi planlar. Yaptığı planı aşama aşama ilerleten Galina, hiç akla gelmeyecek özgün bir final ile Doruktan intikamını alır. Romanın ilk bölümündeki kişilik analizi ve Galina’nın Senatör’ün oğlu Paul’ü kendisine çekmesi ve onu Rusya’ya kendi ayakları ile getirmesi ile başlaması da takdire şayan. Casusluk, aşk, entrika ve komplo sevenlere kesinlikle öneririm.
160 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Serinin bu ikinci kitabında bizi beklediğim gibi Doruk tarafından kullanıldığını öğrenen Galina’nın intikam dolu hikayesi karşıladı. Aşkın bir yandan var eden bir yandan da ateşiyle yok eden yönünün bir kadının öfkesiyle birleşimi karşımıza ancak böyle bir hikaye çıkarabilirdi. Hele ki hayatı boyunca sürekli sevgisizliği deneyimlemiş bir kadının. Aynı zaman Doruk gözünden erkeklerin mantık, görev ve aşk arasındaki çıkmazlarından oluşan kafa karışıklıkları oldukça net bir biçimde sergilenmiş. Bu kitapta da yazar şaşırtmayarak oldukça akıcı bir hikaye sunmuş. Alıntıların biraz fazla olması bazen hikayeden kopmama neden olsa da yine asla elimden bırakamayarak kitabı bitirdim. Ve kitap öyle bir yerde bitti ki sabırsızlıkla serinin üçüncü kitabını bekliyorum.
160 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Kitabı bir solukta okudum ve son sayfasına geldiğimdeki hislerim gerçekten tarif edilemez. Kitabın içeriğini ve tonunu bu kadar güzel ele almış bir yazım dili görmedim bir solukta sizi hikayenin içine alıyor. Baş kahramanımızın görmek istediği ve yaşamadan özlem duyduğu her şeyi sanki siz yaşıyormuş gibi hissediyor, tamamen farklı bir dünyanın kapılarından giriş yapıyorsunuz. Bittiği andan itibaren icime bir hüzün çöktü sanki hayatımın bir donemi kapanmis gibi huzunle kaldim. Herkese okumasını şiddetle tavsiye edebileceğim bir kitap. Merakla serinin 3. Kitabının gelmesini bekliyorum.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Oyunda Kalabilmek
Baskı tarihi:
3 Şubat 2020
Sayfa sayısı:
160
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057879660
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Staying in the Game
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Salon Yayınları
“Red'in karakterleri tarafından yapılan ateşli
entrikalar kesinlikle yaratıcı ve hatta sürükleyici.”
—Kirkus Review
“Charles Cumming'in Bölünmüş Casus hayranları için harika bir eser.”
—booklife by Publishers Weekly

Rus Dış İstihbaratı (SVR) Ajanı Galina’nın Rusya’daki çalkantılı yaşantısından ve Türk İstihbaratı, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Ajanı Teoman’ın kendisine oynadığı oyundan dersler çıkaran ve başkalarının oyuncağı olmaktan oyun kurucu olmaya yükseldiği aşk, casusluk ve kişisel gelişim romanında Galina’nın cinselliği kullanarak yaptığı “Sextelligance” isimli operasyon soluksuzca okuyacak ve böyle bir kurgu ile ilk defa karşılaştığınızı kendinize itiraf etmek zorunda kalacaksınız !

CIA-SVR çekişmesindeki akıl oyunları ve savaşta sadece savaşı çıkaranın kazandığı, savaşın taraflarının daima kaybettiği söyleminin gerçekliğini tekrar akıllarına getirecek.

Galina’nın çaresizlik ve tehditlerle dolu hayatından çıkış kapısını zekası ve planları ile nasıl araladığını okumak büyük keyif verecek.

Kendi sesiniz ile yapacağınız meditasyon, zihnin yoğun olduğu dönemlerde doğru cevapların nasıl alınacağı ve sorgulanan kişinin sorguda olduğunu anlamadan yapılan sorgunun teknikleri kitaptaki bilgilerin günlük yaşantınızda kullanımını sağlayacak.

Galina’nın hayatına çıkan kitaplardaki bilgileri etkin şekilde kullanarak çözüm üretişini soluksuz okuyacaksınız.

Sigmund Freud, Erich Fromm ve Alfred Adler gibi pek çok duayenden yapılan alıntılar kitabı tekrar tekrar okunmaya değer kıldığı gibi kurguların gerçekçiliğini de ortaya koymaktadır.

Kitabı okuyanlar 24 okur

  • Reyhan♡
  • angla
  • @kahve_kitap_aski
  • Seda Erikli
  • Saniye Koyutürk
  • Beril Özdal
  • Tuncay Şaş
  • Ceren Gedik
  • MERVE AYHAN
  • İslamaraz

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%42.9 (6)
9
%0
8
%7.1 (1)
7
%7.1 (1)
6
%14.3 (2)
5
%14.3 (2)
4
%0
3
%7.1 (1)
2
%0
1
%7.1 (1)