Özel Harekatçı Olmak

·
Okunma
·
Beğeni
·
5569
Gösterim
Adı:
Özel Harekatçı Olmak
Baskı tarihi:
2016
Sayfa sayısı:
240
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059158596
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Bence Kitap
Ercan Ersoy
Eser Sahibi-Nedim Ekici

Emekli Özel Harekatçıların Anılarından Derlenen Kitabımız.

Kimileri Katil Dedi Kimileri Kahraman Herkes Susacak Şimdi Biz Konuşacağız.

Emekli Polis Özel Harekatçıların Gerçek Yaşanmış Anılarıdır.
240 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Ben haberlere bir kaç dakika sığdırılan, dizi ve filmlerde (Dağ 1-2 hariç) hasılat rekoru kırması için olmadık şekilde insanlara aktarılan hayatları yaşayan kisilerden öğrenmeyi tercih ediyorum.
Bu kitabı bir sabah gözümü açar açmaz siteye girdim ve sayfada ilk karşıma çıkmıştı. Hemen unutmamak için okuyacaklarıma ekledim. Daha önceden arkadaşım ile aramızda sohbet ederken(abisi polis) "abim anlatıyor da PÖH'lerin eğitimleri falan çok zormuş, efsane adamlarmış" diye bir konuşma geçmişti. Bende kitabı görünce hemen sipariş etmek için bir çok kitap sitesine baktım ve hiç birinde bulamadım en son çare nadirkitap.com sitesine baktığımda iki tane sadece olduğunu gördüm ve hemen sipariş verdim. İyi ki almışım dediğim kitaplar arasında.
Gözyaşları içinde okuduğum nadir kitabım. Gözüm gibi bakıyorum en kıymetli kitaplarımdan biri. Her elime aldığımda tüylerim diken diken oluyor. Yaşanmışlıklar ile dolu içi.
İnşallah kitap basılmaya devam eder.
240 syf.
·Puan vermedi
KraῘῘarı tahtında, çakaῘῘarı köşe başında titreten varῘığımız ALLAH’IN biçtiği son nefese kadar zaῘimῘerin ensesinde soῘuyacaktır...
240 syf.
·Puan vermedi
Özel Harekatçılar..Biraz yakınlaştığınızda o çelik zırhın altında nasıl yufka ve kırılgan bir yürek taşıdıklarını,ne kadar duygusal adamlar olduklarını görürsünüz.Yürekleri vatan sevgisi ile dolu kutsal ocağın insanlarını tanıyın diye yazıldı bu anılar.Biz unutmadık,Sizde unutmayın.
240 syf.
·Beğendi·9/10
Severek ve beğenerek okuduğum bir kitaptı. 90'lı yıllarda sıcak çatışmaların yaşandığı dönemlerde vatan için ne kadar zor şartlarda verilen emekleri anlatıyor. 15 temmuzdan sonra özel bir ilgi ile herkesin dikkatini çekerek üzerinde taşımak isteyecekleri şerefli üniforma için herkesin hayali olmaktır P.Ö.H .Kimisi vatan için kimisi de sırf karizmatik bir üniforma için P.Ö.H olmak ister. Ama şimdiki zaman ile ilk zamanlar arasında bariz farklar vardır. P.Ö.H olmak isteyenlerin okumasını tavsiye ederim. Sadece kıyafet ve gösteriş olsun diye bu mesleği seçmek hiç hoş değildir. Gerçektende para için yapılmaz bu meslek. İçinde vatan aşkı olan ve canı gönülden isteyenler içindir bu kutsal görev.
240 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Bütün gayretler,azimli,kararlı çalışmalar,verilen bedeller,dökülen kanlar her şey vatan için...

Kitabın gelirleri şehit ve gazi aileleri için yapilacak projelerde kullanilacak.
240 syf.
·Beğendi
Her kelimesini aklıma kazıdığım bitmesin diye okumaya kıyamadığım bittiğinde yeni kitaba bile başlayamadığım tek kitap.. öyle bi kitap ki inanın üzerinde bıraktığı etki aylar sonra bile geçmiyor..
240 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
En sevdiğim kitapjjaapsoksksksksjdjdkdkdkdososodoodkdkdkdkdkdkdkdkdkdkdkdjdjdjdjdjdjjdjdjdjdjdkjdjujjkldlddkfjfjflxlxşsksjhdyrcydueududujxkxkxjdhdjjskdkdıdıdkdkdıdodkmsjsbdmçcxşoskejemlfkfjdjdksklddlrkekjuydndlşhbthskdştouvkdldlodfljnkmxkzkdllsşsldldldkdkdkdkdkdısjsjsjsjjsskjskkkjskskskdkdkdkxkkkdkkkkkkxkjjjjkdjkdkdkdjrjdjjjdjjdjdjdjjkjjjjjjdjdjdfjdjdjdjdjdjsjskdjrmdjjccjdhdjjdjdjdjdjjdjdjdkdkxkxkxkkxkxkxkdkkdjjjkdjkjjfjdjdkdmxjjdldşxhnrşxykdldudjdjdkdlxıdkldlzjzjsldkdjdndkldjdnsödçslsjsmlslshsjdmkskskdbdlldkdjdndmslsjjsjs
240 syf.
Özel harekatçı bir abimin "Komandolar! Bir yola baş koydunuz ve buraya geldiniz. . Burada ter çıkmazsa Doğuda, gittiğiniz yerde kanınız çıkar. " diye söylediği bir söz ..ardından bende durmayıp ''abi kitabın ortasından konuştun yine '' gibi cüme söyledim ...ardından kahkalar geldi '' zaten kitapta yazıyor ''diye .. vebügün o kitap bana hediye olarak geldi.. aldıgım en anlamlı hediyelerden biri.. 22 yılını özel harekata adayıp tek çocugu oldugu halde onunda o teşkilata görev almasına müsade etmiş büyük insan. ''gerçekleri görmek istiyorsan filmleri bırak bu kitabı oku '' sözü ile noktayı koydu !
240 syf.
·1 günde·10/10
Kitap özel harekatçılarımızın ve onların yakınlarının anılarından oluşuyor. Bu harika kitabı okuyunca özel harekatçılarımızın ve ailelerinin neler hissettiğini daha iyi anlamış oluyorsunuz. kesinlikle tavsiye ederim
fatma
fatma Özel Harekatçı Olmak'ı inceledi.
@cmrtfatma·11 Kas 2018·Kitabı okumadı
Ne biçim insan ne biçim bir adamlardır bu Özel Harekatçılar? Panzere ve önümüzdeki araca onlarca mermi atılmıştı. Ama o, taciz deyip geçivermişti.
Kitabi daha okumadim ama muhtesem oldugunu biliyorum insallah Allah bizede nasip eder ozel harekatci olmayi ulkemizi vatanimizi bayragimizi korumak bizim serefimizdir onurumuzdur
240 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Polis Özel Harekat Namı Diğer PÖH Abilerimizin Dağlarda Operasyonlarda olsun Siyasi olsun Komiserleri olsun Ameliyatlarına Vurulmuşluklarına kadar yaşadıkları olayları bire bir ve tüm samimi duygusal yanlarıyla anlattıkları efsanevi bir kitap, okudukça insanlar neler yaşamış diyorsunuz ilginizi çekiyor sizin için uğraşılanlar aralarındaki dostluklar göz kırpmadan silahların önüne atlamaları bu kitapta gerçekler var acı çekmeler var samimiyet dolu duygu dolu anılar var, kesinlikle okumalısınız öğrenmek için ders almak için.
Ne biçim insan ne biçim bir adamlardır bu Özel Harekatçılar? Panzere ve önümüzdeki araca onlarca mermi atılmıştı. Ama o,taciz, deyip geçivermişti.
Kolektif
Sayfa 55 - Sinapsis
Çay içerken komutan, "Sizin yerinizde normal asker olsaydı komple şehit olurlardı, komando olsaydı yarı yarıya şehit verilirdi. Oysa siz hiç zaiyat vermeden yedi kelle aldınız; tekrar tebrik ederim," dedi.
Kolektif
Sayfa 140 - Sinopsis Yayınları
Hepsinin gözlerinde sevinç yıldızları parlıyordu çünkü bir geceyi daha silahlı tacize uğramadan, kimselerin burnu kanamadan ve aramızdan kimseyi kaybetmeden olaysız bitirmişlerdi.
Kolektif
Sayfa 42 - Sinopsis Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Özel Harekatçı Olmak
Baskı tarihi:
2016
Sayfa sayısı:
240
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059158596
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Bence Kitap
Ercan Ersoy
Eser Sahibi-Nedim Ekici

Emekli Özel Harekatçıların Anılarından Derlenen Kitabımız.

Kimileri Katil Dedi Kimileri Kahraman Herkes Susacak Şimdi Biz Konuşacağız.

Emekli Polis Özel Harekatçıların Gerçek Yaşanmış Anılarıdır.

Kitabı okuyanlar 89 okur

  • Zeynep Ünal
  • Muhammed Ali Yılmaz
  • Oğuz
  • Hasan Karakurt
  • Asena
  • Yasemin Kozlu
  • Helin polat
  • Yunus Bağcı
  • Hatice İzci
  • Murad uncumusaoğlu

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%42.9
Erkek
%57.1

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%66.7 (32)
9
%16.7 (8)
8
%6.3 (3)
7
%10.4 (5)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0