1000Kitap Logosu
Özgür Kent
Özgür Kent
Özgür Kent

Özgür Kent

Bilgelik Okulu

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.0
1 Kişi
5
Okunma
2
Beğeni
44
Gösterim
64 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 1 sa. 49 dk.
Adı
Özgür Kent (Bilgelik Okulu)
Basım
Türkçe · Türkiye · Kırmızı Kedi Yayınları · Ağustos 2019 · Karton kapak · 9786052985335
“Bilgelik Okulu”nun üçüncü kitabı , özgürlük kavramını tartışmaya açıyor. Sorular sorup dünyayı algılamaya çalışan çocukları felsefeyle tanıştıran dizi, düşünce evreninin kapılarını aralıyor. Kaf Dağı’nın doruklarına inşa edilen Bilgelik Okulu’nun bütün öğrencileri gibi Ateş de yaşamı keşfetmeye çalışıyordu. Bilge Bilgeus, “özgürlük” kavramını sorgulayan Ateş’e bir ödev verdi. “Gerçekten özgür müsün?” sorusunun yanıtını arayacaktı. Yolu, kullanılacak sözcüklerin bile kurallarla belirlendiği Sessiz Kent’ten ve her şeyi yapmanın serbest olduğu Özgür Kent’ten geçen Ateş, bu yolculuğunun sonunda özgürlüğün ne demek olduğunu anlayabilecek miydi? (Tanıtım Bülteninden)
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺11,34

Puan ve İncelemeler

9.0
10 üzerinden
1 Puan · 2 İnceleme
Sewda
Özgür Kent'i inceledi.
64 syf.
·
Puan vermedi
Bazen şöyle bir düşünmemiz lazım: Neler oluyor etrafımda? Neler yaptırılıyor bana, ne kadarı gerçekte olması gereken şeyler, hangileri benim seçimim; hangilerini seçebilir ya da değiştirebilirim... Bu liste uzar gider kafa yorarsak. Halen yorabileceğimiz bir kafamız, yoğurabileceğimiz bir alanımız varsa. Şu da var; belki de yanılıyoruzdur, “Halen yoğurabileceğimiz bir alanımız varsa.” derken. Evet olabilir belki de ideal olmasa da fena bir yaşamımız yoktur. Fark etmez; kafa yormamız gereken konu, kafayı yorup yormadığımızdır esasen. Yaşadığın kenti geçtim, içindeki kalpte neler var düşündüm mü hiç? Özgürlük kaç türlüdür mesela ve hangi türü( şiirsel bir tür olsa gerek) kalpten geçer? Bir çocuk kitabı bu ama vardığı yer “kalpten geçenler.” Gittikçe çekiliyorum minik kalplerin suyuna. Siz de bırakın bence ara ara kendinizi bu sulara. Yani çocuk edebiyatına.
Özgür Kent
9.0/10
· 5 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Mihrimah
Özgür Kent'i inceledi.
64 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Çok keyifli ve eğlenceli bir kitap Yazarın okuduğum ilk kitabı. Büyüklerin de çocukların da severek okuyacağı bir ese olmuş. Okurken çok keyif aldım. Bir çırpıda bitiveriyor. İyi okumalar. Var olun.
Özgür Kent
9.0/10
· 5 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11