Özgürlüğün Elli Tonu 3.Kitap

8,0/10  (190 Oy) · 
948 okunma  · 
152 beğeni  · 
3.705 gösterim
Romantik, özgürleştirici ve kesinlikle bağımlılık yaratıcı bu roman dengenizi sarsacak, sizi ele geçirecek ve ebediyen sizinle kalacak . Anastasia Steele ' in ne istediğini bilen, göz alıcı iş adamı Christian Grey ' le tanışması, her ikisinin de hayatlarını geri dönülmez biçimde değiştiren şehvetli bir ilişkinin kıvılcımını çakmıştır. Christian ' ın sıra dışı zevkleri karşısında şoka uğrayan, ondan hem hoşlanan hem de korkan Ana, daha derin bir bağlılık istiyordur. Onu yanında tutmaya kararlı olan Christian, bunu kabul eder. Şimdi her şeye sahiptirler; aşk, tutku, yakınlık, servet ve sonsuz olasılıklarla dolu bir dünya. Ana, Grey ' i sevmenin kolay olmayacağını ve beraberliklerinin her ikisinin de tahmin edemeyeceği zorluklar getireceğinin her zaman farkında olmuştur. Anastasia ' nın kendi benliğinden ve bağımsızlığından ödün vermeden Grey ' in yaşam stiline uyum sağlamayı öğrenmesi, Grey 'inse kontrol dürtüsünü aşması ve kendisini altüst eden fırtınaları arkasında bırakması gerekmiştir. Ama geçmişle hesapları henüz kapanmamıştır. Tam her şeye sahip gibi göründükleri bir anda, talihsizlik ve kader bir araya gelip Ana ' nın en korkunç kâbuslarını gerçeğe dönüştürür
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  704
 • ISBN:
  9786053430179
 • Orijinal Adı:
  Fifty Shades Freed
 • Çeviri:
  Sevinç Seyla Tezcan
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Sinem Atılgan 
30 Haz 2015 · Beğendi · 10/10 puan

Özellikle bu kitabı sırf cinsel yönden eleştirenleri anlamıyorum.madem grinin elli tonunda hoşuna gitmeyen fazla içerik var niye diğer kitaplarını da okuyorsun.Benim Kitaplığımda bu seri yok fakat çok merak edip internetten okumuştum.ilk okuduğumda ben de rahatsız oldum.hatta yarım bile bırakmıştım sonra bir arkadaşım serisini bitirdikten sonra okumam için ısrar etti ben de devam ettim ki iyi ki de etmişim. İçeriğine fazla takılmadan okumaya başladım ve okur sadece aralarındaki kuvvetli bağı bir kez hissederse kesinlikle devamı geliyor.

sinem 
24 Kas 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Aceleye getirilmiş bir son diye düşünüyorum..olaylar daha dingin ilerlerken son kitapta hızlandırılmış gibiydi ama bu Kitabı kesinlikle ilk ikisi kadar çok sevdiğim gerçeğini değiştirmiyor...Bay grey ve bayan grey kesinlikle sizi özleyeceğim :)

pınar çiçek 
10 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çokkk güzel bi seriydi.İnsanı alıp götürüyor.Bitirdiğime üzüldüm doğrusu.Buradaki erkek karakter biraz farklı fantazilere sahip olsada yaşanılan ilişki ve bir adım sonrasının ne olacağı merak uyandırıyor.Çok etkileyiciydi.

EceYavaş⭐ 
20 Mar 2016 · Kitabı okudu · 18 günde · Beğendi · 8/10 puan

İkinci ve üçüncü kitapları art arda okumanın etkisiyle uzun süredir kendimi Ana ve Christian'nın baloncuklarının içinde hissettim. Ana ile birlikte birçok duyguyu tattım. Yeri geldi beraber üzüldük yeri geldi beraber sevindik ve yeri geldi beraber heyecanlandık. Arada kızdığımız zamanlar da oldu tabii (: Sonlara yaklaştıkça bir yanım bir an önce bitirmek isterken bir yanım da sonunu oldukça yavaş getirmek istedi. Sonunda beklenmedik bir şeylerle karşılaşacağımı düşünmüştüm, şaşırtmayı seven bir yazarımız var çünkü (: Ama tahminimin aksine mutlu aile tablosu çizilmiş finalde. Oldukça hoştu (: Tüm kitaplarını okuduğum ilk seri olması yönüyle de unutamayacağım bir hikaye, teşekkürler E. L. James :D

Dr. Elmyra 
21 Tem 2015 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

İlk 2 kitapta da başlarda sıkılarak okumuş, sonlara doğru heyacanlı devam edip bitirmiştim. Ama 3. kitabı ne kadar uğraştıysam bitiremedim. Fazla ayrıntıyla sizi boğuyor.

Duygu yılmaz 
01 Eki 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Serinin yeni bitirdiğim son kitabı. İlk kitapla tamamen farklı içeriğe sahip bu kitapta, yazar ana karakterleri Hollywoodwari bir mutlu sona ulaştırmış ki bazı okurlarda hayal kırıklığı yaratacaktır muhakkak. Çoğu yerde gereksiz tekrarlar var ve erotik sahneler sırf olsun diye araya serpiştirilmiş havası veriyor. Hikâyenin sonunu merak edenler için okunabilir sadece.

Derya Doğan 
02 Ara 2013 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

kalınlıgına bakmadan cok hızlı yutabileceğiniz turden bir kitap. duygusu cok iyi hissedilebilen bir hikayesi var. bu kusursuz muhteşem aşk hikayesiyle yazar amacına ulaşmıs.

ozge 
28 Nis 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Uzun sure okuyup okumamak arasında gidip geldiğim ve filmini izleyince herkesten kitabin daha iyi olduğunu duyarak meraktan okuduğum bir seri oldu. Acikcasi okumasaydım pek birsey kaybedermiydim pek sanmıyorum. Konu 3 cilt olacak bir konu degil sürekli benzer konular islenmis. Bu ask mi bence tartisilir. Bana göre aralarındaki ilişki asktan çok sapkın bir tutku olabilir. Ben en çok serinin son kitabini sevdim. Sadece o kitap okunsa bile yetermis.Sanirim meraktan okunan bir kitap. Cesurca yazilmis ama kesinlikle yetişkin okura hitap ediyor. Yine de Turkiye'de cinsel tabuları yikmasi acisindan basarili sayilir.

silaes 
10 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 7 günde · 2/10 puan

kitap bir yıldır benimle olmasına rağmen,yeni gelenler yüzünden okuma fırsatım olmamıştı. Hep erteledim. 6 günde ise bitirdim. Diğer kitaplardan 1 yıl sonra okumama rağmen herşey yerli yerindeydi. Yazar biraz tuz biber katalım deyip aksiyon katmış. Mutlu bir aileye dönüşebilecekleri aklıma bile gelmemişti. greyin notları kısmı ince bir detaydı ama her şeyi açıklıyordu. Çok estekik olmuş, kitaba baska bir hava katmıştı. Ama kapağını way be diye mi kapattım hayır. İlk ikisini okuduğum için seriyi tamamlamak adına benim için bir zorunluluktu.

Nadire AVCI KILIÇ 
 16 Kas 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlk iki kitaptan sonra heyecana ara vermeden devam ediyorum.Anlatılan ve arka plan çok farklı. Neden tüm eleştiriler de sadece Şehvet ve cinsellik var. Neden küçücük bir çocuğun korku ve sevgi açlığından oluşan karanlık dünyası yok merak ettim?
Kitap bitince : SEVGİ nin insanın hayatında ki etkisi..Siyahımızı aydınlatmanın yolu yaşamın renklerini tanımaktan geçiyor. Ana Christian a kendi renklerini tanıtıyor. Bunu da diretme değil Christian'ın yolundan yapıyor..

2 /

Kitaptan 15 Alıntı

''Seni şartsız seveceğime, hayallerin konusunda sana destek olacağıma, seni onurlandırıp sana saygı duyacağıma,seninle gülüp seninle ağlayacağıma, umutlarımı ve hayallerimi seninle paylaşacağıma ve ihtiyaç duyduğunda sana teselli sağlayacağıma söz veriyorum. Ve yaşadığımız sürece üzerine titreyeceğime.''

Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. JamesÖzgürlüğün Elli Tonu, E. L. James
MT 09 
10 Haz 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Hayvanların özgürlüğü karnı acıkana kadar, insanların özgürlüğü paraya muhtaç kalana kadardı.

Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 227)Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 227)
MT 09 
11 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bana biri istediğin kişi olabilirsin dedi. Eski hayatımı silip hemen istediğim kişi olmak istedim ve bunu düşüncesi bile benim özgürlüğümü kıskandıracak gibiydi.

Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. JamesÖzgürlüğün Elli Tonu, E. L. James
Gülce ERİŞMİŞ 
20 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Senin dünyanın benimle başlayıp benimle bitmesini istiyorum."

Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 180 - Pegasus Yayınları)Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 180 - Pegasus Yayınları)
MT 09 
10 Haz 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Belli kurallar özgürlükten daha tad verici oluyor, insanları bir arada tutuyorlar.
Mutlu olmalarını sağlıyorlar.

Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 222)Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 222)
MT 09 
10 Haz 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Özgürlüğüne kavuşmak için tetiği çekmen gerekiyor!
Belden aşağını hissedemeyince bunu da yapamıyorsun.

Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 237)Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 237)
MT 09 
10 Haz 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

İnsanların yeni bir başlangıca ihtiyacı var, özgür olmaları gerekiyor
ne pahasına olursa olsun.

Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 217)Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 217)
Gülce ERİŞMİŞ 
20 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yavaşça "Ne istersin Anastasia?" diye sordu.
"Seni." Cevabım bir nefes gibi sessiz çikmıştı.
Sırıttı. "Bana zaten sahipsin. Ofisime düştüğün andan beri seninim."
"O zaman beni şaşırtın Bay Grey."

Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 140 - Pegasus Yayınları)Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 140 - Pegasus Yayınları)
Tolga Çelebioğlu 
18 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

“Nasıl biliyorsun!” bu sefer daha yüksek sesle bağırdı. “Nasıl olduğunu söyle!” Gri gözleri yanıyordu ve yüzünde bir çok duygu çarpışıyordu. Korkusu daha çok görünüyordu.

Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 506)Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 506)
2 /