Özgürlüğün Elli Tonu 3.Kitap

8,1/10  (248 Oy) · 
1.180 okunma  · 
205 beğeni  · 
4.320 gösterim
Romantik, özgürleştirici ve kesinlikle bağımlılık yaratıcı bu roman dengenizi sarsacak, sizi ele geçirecek ve ebediyen sizinle kalacak . Anastasia Steele ' in ne istediğini bilen, göz alıcı iş adamı Christian Grey ' le tanışması, her ikisinin de hayatlarını geri dönülmez biçimde değiştiren şehvetli bir ilişkinin kıvılcımını çakmıştır. Christian ' ın sıra dışı zevkleri karşısında şoka uğrayan, ondan hem hoşlanan hem de korkan Ana, daha derin bir bağlılık istiyordur. Onu yanında tutmaya kararlı olan Christian, bunu kabul eder. Şimdi her şeye sahiptirler; aşk, tutku, yakınlık, servet ve sonsuz olasılıklarla dolu bir dünya. Ana, Grey ' i sevmenin kolay olmayacağını ve beraberliklerinin her ikisinin de tahmin edemeyeceği zorluklar getireceğinin her zaman farkında olmuştur. Anastasia ' nın kendi benliğinden ve bağımsızlığından ödün vermeden Grey ' in yaşam stiline uyum sağlamayı öğrenmesi, Grey 'inse kontrol dürtüsünü aşması ve kendisini altüst eden fırtınaları arkasında bırakması gerekmiştir. Ama geçmişle hesapları henüz kapanmamıştır. Tam her şeye sahip gibi göründükleri bir anda, talihsizlik ve kader bir araya gelip Ana ' nın en korkunç kâbuslarını gerçeğe dönüştürür
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  704
 • ISBN:
  9786053430179
 • Orijinal Adı:
  Fifty Shades Freed
 • Çeviri:
  Sevinç Seyla Tezcan
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Sinem Atılgan 
30 Haz 2015 · Beğendi · 10/10 puan

Özellikle bu kitabı sırf cinsel yönden eleştirenleri anlamıyorum.madem grinin elli tonunda hoşuna gitmeyen fazla içerik var niye diğer kitaplarını da okuyorsun.Benim Kitaplığımda bu seri yok fakat çok merak edip internetten okumuştum.ilk okuduğumda ben de rahatsız oldum.hatta yarım bile bırakmıştım sonra bir arkadaşım serisini bitirdikten sonra okumam için ısrar etti ben de devam ettim ki iyi ki de etmişim. İçeriğine fazla takılmadan okumaya başladım ve okur sadece aralarındaki kuvvetli bağı bir kez hissederse kesinlikle devamı geliyor.

sinem 
24 Kas 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Aceleye getirilmiş bir son diye düşünüyorum..olaylar daha dingin ilerlerken son kitapta hızlandırılmış gibiydi ama bu Kitabı kesinlikle ilk ikisi kadar çok sevdiğim gerçeğini değiştirmiyor...Bay grey ve bayan grey kesinlikle sizi özleyeceğim :)

arzu algayır 
15 May 17:58 · Kitabı okudu · Puan vermedi

sanırım seriye bir son lazımdı diye yazılmış :) evet diğerleri gibi yine severek okudum ancak 4. olmaması iyi olmuş :) aşırı dozda alındığında kalp çarpıntısı yapıyor :)

EceYavaş⭐ 
20 Mar 2016 · Kitabı okudu · 18 günde · Beğendi · 8/10 puan

İkinci ve üçüncü kitapları art arda okumanın etkisiyle uzun süredir kendimi Ana ve Christian'nın baloncuklarının içinde hissettim. Ana ile birlikte birçok duyguyu tattım. Yeri geldi beraber üzüldük yeri geldi beraber sevindik ve yeri geldi beraber heyecanlandık. Arada kızdığımız zamanlar da oldu tabii (: Sonlara yaklaştıkça bir yanım bir an önce bitirmek isterken bir yanım da sonunu oldukça yavaş getirmek istedi. Sonunda beklenmedik bir şeylerle karşılaşacağımı düşünmüştüm, şaşırtmayı seven bir yazarımız var çünkü (: Ama tahminimin aksine mutlu aile tablosu çizilmiş finalde. Oldukça hoştu (: Tüm kitaplarını okuduğum ilk seri olması yönüyle de unutamayacağım bir hikaye, teşekkürler E. L. James :D

pınar çiçek 
10 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çokkk güzel bi seriydi.İnsanı alıp götürüyor.Bitirdiğime üzüldüm doğrusu.Buradaki erkek karakter biraz farklı fantazilere sahip olsada yaşanılan ilişki ve bir adım sonrasının ne olacağı merak uyandırıyor.Çok etkileyiciydi.

Dr. Elmyra 
21 Tem 2015 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

İlk 2 kitapta da başlarda sıkılarak okumuş, sonlara doğru heyacanlı devam edip bitirmiştim. Ama 3. kitabı ne kadar uğraştıysam bitiremedim. Fazla ayrıntıyla sizi boğuyor.

Duygu yılmaz 
01 Eki 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Serinin yeni bitirdiğim son kitabı. İlk kitapla tamamen farklı içeriğe sahip bu kitapta, yazar ana karakterleri Hollywoodwari bir mutlu sona ulaştırmış ki bazı okurlarda hayal kırıklığı yaratacaktır muhakkak. Çoğu yerde gereksiz tekrarlar var ve erotik sahneler sırf olsun diye araya serpiştirilmiş havası veriyor. Hikâyenin sonunu merak edenler için okunabilir sadece.

ozge 
28 Nis 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Uzun sure okuyup okumamak arasında gidip geldiğim ve filmini izleyince herkesten kitabin daha iyi olduğunu duyarak meraktan okuduğum bir seri oldu. Acikcasi okumasaydım pek birsey kaybedermiydim pek sanmıyorum. Konu 3 cilt olacak bir konu degil sürekli benzer konular islenmis. Bu ask mi bence tartisilir. Bana göre aralarındaki ilişki asktan çok sapkın bir tutku olabilir. Ben en çok serinin son kitabini sevdim. Sadece o kitap okunsa bile yetermis.Sanirim meraktan okunan bir kitap. Cesurca yazilmis ama kesinlikle yetişkin okura hitap ediyor. Yine de Turkiye'de cinsel tabuları yikmasi acisindan basarili sayilir.

silaes 
10 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 7 günde · 2/10 puan

kitap bir yıldır benimle olmasına rağmen,yeni gelenler yüzünden okuma fırsatım olmamıştı. Hep erteledim. 6 günde ise bitirdim. Diğer kitaplardan 1 yıl sonra okumama rağmen herşey yerli yerindeydi. Yazar biraz tuz biber katalım deyip aksiyon katmış. Mutlu bir aileye dönüşebilecekleri aklıma bile gelmemişti. greyin notları kısmı ince bir detaydı ama her şeyi açıklıyordu. Çok estekik olmuş, kitaba baska bir hava katmıştı. Ama kapağını way be diye mi kapattım hayır. İlk ikisini okuduğum için seriyi tamamlamak adına benim için bir zorunluluktu.

Derya Doğan 
02 Ara 2013 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

kalınlıgına bakmadan cok hızlı yutabileceğiniz turden bir kitap. duygusu cok iyi hissedilebilen bir hikayesi var. bu kusursuz muhteşem aşk hikayesiyle yazar amacına ulaşmıs.

2 /

Kitaptan 16 Alıntı

''Seni şartsız seveceğime, hayallerin konusunda sana destek olacağıma, seni onurlandırıp sana saygı duyacağıma,seninle gülüp seninle ağlayacağıma, umutlarımı ve hayallerimi seninle paylaşacağıma ve ihtiyaç duyduğunda sana teselli sağlayacağıma söz veriyorum. Ve yaşadığımız sürece üzerine titreyeceğime.''

Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. JamesÖzgürlüğün Elli Tonu, E. L. James
MONSTER 
10 Haz 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Hayvanların özgürlüğü karnı acıkana kadar, insanların özgürlüğü paraya muhtaç kalana kadardı.

Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 227)Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 227)
MONSTER 
11 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bana biri istediğin kişi olabilirsin dedi. Eski hayatımı silip hemen istediğim kişi olmak istedim ve bunu düşüncesi bile benim özgürlüğümü kıskandıracak gibiydi.

Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. JamesÖzgürlüğün Elli Tonu, E. L. James
Şeyma Delibalta 
01 Mar 00:44 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kendine dair tamamen olumsuz bir imajla, reddedilmiş ve sevilemez bir vahşi olduğunu düşünerek büyürsen dövülmeyi hak ettiğini sanırsın.

Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. JamesÖzgürlüğün Elli Tonu, E. L. James
Gülce ERİŞMİŞ 
20 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Senin dünyanın benimle başlayıp benimle bitmesini istiyorum."

Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 180 - Pegasus Yayınları)Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 180 - Pegasus Yayınları)
Gülce ERİŞMİŞ 
20 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yavaşça "Ne istersin Anastasia?" diye sordu.
"Seni." Cevabım bir nefes gibi sessiz çikmıştı.
Sırıttı. "Bana zaten sahipsin. Ofisime düştüğün andan beri seninim."
"O zaman beni şaşırtın Bay Grey."

Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 140 - Pegasus Yayınları)Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 140 - Pegasus Yayınları)
MONSTER 
10 Haz 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Belli kurallar özgürlükten daha tad verici oluyor, insanları bir arada tutuyorlar.
Mutlu olmalarını sağlıyorlar.

Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 222)Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 222)
MONSTER 
10 Haz 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Özgürlüğüne kavuşmak için tetiği çekmen gerekiyor!
Belden aşağını hissedemeyince bunu da yapamıyorsun.

Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 237)Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 237)
Sabiha Güler 
22 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Seninle daha fazla zaman geçirmek için yapabileceklerime inanamazsın...aslına bakarsan bende inanmıyorum.

Özgürlüğün Elli Tonu, E. L. JamesÖzgürlüğün Elli Tonu, E. L. James
2 /