Pabucumun Ajanı 1

·
Okunma
·
Beğeni
·
10.247
Gösterim
Adı:
Pabucumun Ajanı 1
Yazar:
Baskı tarihi:
Mart 2014
Sayfa sayısı:
496
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055358563
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Ben Deniz Akın; Fiyasko Birlik Başkanı, yirmi beş yaşında, babasının kızı, annesinin kız kurusu, ekonominin niteliksiz iş gücüyüm. Klasik bir dünyalı, yurdum insanı, fazlaca dağınık ve meteliğe kurşun değil, ancak palavra sıkan beş parasız biriyim.

Tuna Üstüner ise 'Enler' listesinin zirvesinde bir yakışıklı, holdinglerin genç veliahdı, titiz ve disiplinli tam bir Kurumsal Kasıntı. Ben bir enkazsam o bir saray, ben bir köleysem o bir kral, ben bir esintiysem o bir tufan. Ve o benim hem felaketimin, hem de kurtuluşumun adı.

Bizim hikâyemiz nefretle başlayıp, şiddetle devam ederek, aşkla yol aldı. Beni şirketinden kovması hiçbir şey ifade etmiyordu, çünkü kanunlar bizi birbirimize mecbur bırakmıştı. Tuna her gün beni görecek ve ben her gün onun aşkıyla savaşacaktım. Bu aşk çıkmazının ortasında onu mahvetmek için tutulan bir ajan olduğumu ise çoktan unutmuştum.
Hem de onunla evlenecek kadar!
(Tanıtım Bülteninden)
496 syf.
·Beğendi·10/10
Ben bir kitabı okurken böyle güldüğümü hatta kahkaha attığımı hatırlamıyorum :) Çok neşeli,eğlenceli bir kitap.Ee nasıl olsa Asude'nin :)
496 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Merhaba 1K Dostlarım :) Deniz ve Tuna ile çok komik,mutlu, çılgın,Hüzünlü bir macera yaşadım son 24 saatte... Bana uzun zaman sonra , şeker tadında böyle kitaplar okumam gerektiğini hatırlattı. Hem sesli güldüm, hem de kalpten üzüldüm. Dolu dolu yaşadım gerçekten bu Duyguları. Okurken hem Deniz'in yerine koydum kendimi, hem de Tuna'nın yerine... Kim HAKLI kim haksız zaman zaman karar veremedim. Ikisine de aman be sizde dedim. Bana çok iyi geldi. Sizlere de tavsiye ederim. Ayrıca genç yazarımız Asude Hanım'ı gerçekten tebrik etmek lazım, lakin günümüzde Duyguların ifade edilmesi gittikçe azalırken, bu duygu yoğunluğunu tekrar bizlere böyle sıradan gözüken bir hikaye ile hissettirdiği, düşündürdüğü için....
496 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Dehşetle tavsiye edebileceğim inanılmaz keyifli bir kitap okuyup okumalara doyamadığım. Ben ki hemen 2. sine başladığım sık sık kahkahalarla güldüğüm gülerken gözyaşlarımdan olduğum. Bu muhteşem romantik komediyi mutlaka okuyun tüm diyeceğim gününüze eminim ki bolca renk katacak. :))
496 syf.
·8/10
Edebi bir değeri pek olmasada çok komik bir mizah kitabı. Yani sürükleyici bir kitap, bir kere okudum ama tekrar okuyasım geldi bu yüzden tekrar okuyacağım. Asude ' ye sevgiler.
496 syf.
·3 günde·9/10
YILIN 61. KİTABI :)) daha güzel ve daha özel bir kitap olmasını dilerdim. Okurken bolca keyif aldığım yüzümde tebessümle okuduğum bir kitap oldu. Özellikle moral bozukluğuna çok iyi geliyor, bir dünya klasiği olarak ;) günde sınırsız doz alınabilir ,aç ve tok karnına alınması da fark etmiyor ;)) Tabi bazı hataları da yok değil;bazı kalıp cümleler o kadar çok tekrar edilmiş ki 'ben bu sayfayı okumuş muydum acaba' hissi uyandırıyor.
496 syf.
·15 günde·5/10
Asude, kitaplarını merak ettiğim yazarlardan biriydi. İlk ve en çok okunan kitabı Pabucumun Ajanı ile yazarın kalemiyle tanışmış oldum ama maalesef beklediğimi bulamadım.

Romantik komedi türünü seven biri olarak bir Türk yazarın kitabını okumak beni heyecanlandırmıştı. Kitabı sevdiğim takdirde hemen yazarın bütün kitaplarını satın alıp okumaya hazırdım. Şimdi ise yazardan başka bir kitap okumayı düşünmüyorum.

Bu türde sürpriz sonlar, inanılmaz olaylar, insanı şaşkınlığa sürükleyecek gelişmeler beklemem. Sonuçta ne istediğimiz belli. Âşık olunacak bir erkek karakter, güzel bir tanışma, romantik diyaloglar ve mutlu son. Pabucumun Ajanı’na baktığımızda ben âşık olunacak bir başrol göremedim. Kitapta çok övülse de Tuna Üstüner(Kitapta adamdan sürekli adı ve soyadıyla bahsedilmesi de bir yerden sonra baydı. Tuna de geç işte.) bence itici, kaba ve kendini beğenmiş biri olarak yazılmış. Âşık olmayı geçtim hoşlanılacak bir tarafı bile yok ama karakterimiz doğru dürüst bir iletişim kurmadığı hatta sürekli aşağılandığı adama deli gibi âşık oldu. Gerçi bence baş kadın karakterimizin de pek elle tutulur bir tarafı yoktu. Aynı işyerinde çalıştığı Lale’ye ve ev arkadaşına bazı bölümlerde bildiğiniz kötü davrandı. Romantik kitapları okurken kendimle özleştirdiğim, keşke yerinde olsaydım dediğim karakterlerden biri olmadı Deniz.

Bu kitap 496 sayfa değil de 350-400 sayfa olsaydı belki daha çok beğenebilirdim. Bu haliyle bende okuyorum okuyorum bitmiyor hissi uyandırdı.

Yazarın seveninin çok olduğunu biliyorum ama benim bir daha okumak istemediğim bir yazar oldu.
496 syf.
·10/10
Bir kaç günde bitirdiğim kitaplardan biri oldu. Akıcı bir anlatımı olan bu kitap çok hoşuma gitti. Tuna Üstüner ve Deniz Üstüner. Bu iki karaktere bayıldım. Bir çırpıda bitirdiğim bu kitabı çok beğendim. Okumanızı tavsiye ederim. Etkileyici bir kitap.
496 syf.
·10/10
Neredeyse kitabın her sayfasında güldüm...Çok eğlenceli bir kitaptı,aldığım gün bitirdim. Bitirdiğim zaman ise keşke daha yavaş okusaydım demiştim. Herkese öneririm.:)
496 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap çok komik ve müthişti. Beğenerek okudum. Hatta kahkaha atarak okudum. Okumanızı şiddetle öneririm. Karakterleri sizinde tanımanızı isterim. Eğlenceli ve ölmeden önce okunması gereken bir kitap.
496 syf.
·10/10
Şuana kadar okuduğum kitapların içinden beni en çok eğlendiren güldüren kitap buydu.. Bitmesin diye yavaş yavaş okuduğum ve bittikten sonra üzüldüğüm nadir kitaplardan biri.. İkinci kitabını da çıktığı gibi alıp hemen bitirmiştim.. Tereddütte kalanlar varsa bence hemen alıp okumalı :)
496 syf.
·Beğendi·9/10
Son zamanların en iyi romantik komedi kitaplarından biri diyebilirim..çok eğlenceli okuyucuyu sıkmayan bir günde dahi bitirebileceğiz bir kitap bence
496 syf.
·70 günde·Puan vermedi
Kitap esprili ve çok eğlenceli ancak hikaye fazlasıyla bilindik, esas kızı her ne kadar çok komik bulsam da bazen hayalperestliği beni bezdirdi :) Genel anlamda boş vaktinizde hoş vakit geçirmek için okuyabileceğiniz bir romantik komedi.
Annem dolabı yoklayıp ne var, ne yok bakarken eline çürük, buruşuk bir patlıcan alıp salladı. "Bu ne kızım?"
"Sevgilisi karnıyarık olduğu için depresyona girmiş bir adet patlıcan."
"Yüzüm gözüm şişene kadar sarımsak istiyorum,
Coşup sabaha kadar tıkınmak istiyorum,
Caddelerde dolaşıp hohlamak istiyorum,
Müsaadenle Tuna'yı öldürmek istiyorum."
KİŞİSEL BİLGİLER
Burayı geç!
EĞİTİM
Lise: Saint Joseph Fransız Lisesi (Lise 1), Robert Koleji (Lise 2), Galatasaray Lisesi ( Lise 3, ilk dönem.) İkinci dönemi “Biz sana layık değiliz,” diyerek okutmadılar ve beni dahiliğimden dolayı erkenden mezun ettiler.
Üniversite: Harvard Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik, Oxford Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri, ODTÜ Issız Adaya Düşünce Yanına Alacağın Üç Şey Bölümü, İstanbul Üniversitesi At Antrenörlüğü Bölümü (size iyi bir antrenör olacağımdan eminim), Çinçin Üniversitesi Hayır Duası Etme Bölümü.
SEMİNER, SERTİFİKA VE KURSLAR
O kadar çok sertifikam var ki, evimin duvarlarında yer kalmadı. Sırf bu yüzden Berlin Duvarı'nı almak için girişimlerde bulundum. Düşünebiliyor musunuz, başarı dolu belge ve kurs sertifikalarım için bir duvar alacağım!
En başarılı Sertifikam: Patrona Yağ Çekme ve Yalakalık Yapma Taktikleri. Merak etmeyin, yaptığım yalakalıklarla çevrenizdeki hiçbir dalkavuğu aratmayacağım!
YABANCI DİLLER
İşte benim uzmanlığım... Dünya üzerinden silinmiş, kullanılmayan Sanskritçe ve Latince, Uzay dili, Afrika Kabileleri Dili, henüz var olmayan Lanetusçe, Birleşmiş Milletler'in varlığını kabul ettiği resmi 192 ülkenin tüm şive ve lehçeleri dahil bütün dilleri. Kuşdili, Kedidili, ayrıca sizin gibi kibirli piçlerin 'Beden Dili'ni de okuyabiliyorum. Ama bu dili henüz yazamıyorum. Umuyorum ki, sizi gözlemledikçe onu da yapacağım.
BİLGİSAYAR BİLGİSİ
Microsoft'un sahibi Bill Gates, amcamın eniştesinin kuzeninin torununun teyze oğlu olur. Rahmetli Steve Jobs desen anne tarafından akraba. Genlerime otomatik olarak bilgisayar bilgileri yüklü. Yani o konuda endişeniz olmasın. Her türlü kısayollara da hakimim. İş yerinde Çalışıyor Gibi Gözükmenin Kısayolları dalında uzmanlık eğitimi bile verebilirim.
KİŞİSEL YETENEK VE BECERİLER
Sekiz tane küp şekeri üst üste dizip kule yapmak. Hem de çayın içindeyken. Ancak erimelerine hala çare bulamadım. Onu da yapacağım. Terlik fırlatarak ışık kapatmak, ayraçsız kitap okumak, haroşa örgüden 62 yapmak, o 62'den de otlayan tavşan yapmak. Ayrıca insan tanımak... Örneğin şu an bunu okuyan kişinin yüzünü eksiksiz tarif edebilirim. Son olarak beddua repertuarım çok gelişmiştir. İsterseniz size birkaç tane sayayım...
DİĞER
Bu öz geçmişi okuyan kibirli ego balonunuza toplu iğneyle dalmak istediğimi lütfen bilin. Ekip çalışması ve takım ruhuna sahip biri olarak, sizi mahalledeki teyzelerin karşısına oturtup, onların “Tüüüüü...” diyen sulu şakalarına çok iyi organize edebilir, yedi ceddinize güzelce sövdürebilirim. Yüz elli yıllık tecrübe arayan, iş ilanlarınızı da alıp bir tarafınıza eklemek istediğinizde, size çok iyi estetik cerrahlar bulabilirim. Umarım o şirketinizin yanında foseptik çukuru patlar da, tüm pislikler o pahalı ofisinize dolar. Altınızdaki ciplerle, türünün olan bir başka patronunun cipine dalıp tost olursunuz, inşallah! Ozon tabakası tepenizde delinsin. Kafanıza meteor yağıp, sizi anaokulu çocuğuna çevirsin. Bir mankenle evlenin de silikonları elinizde patlasın. Allah belanızı versin! Ha bu arada, işe eleman alırken bir kez olsun onun da insan olduğunu unutmayın. Kendiniz de bunu unutmuş olabilirsiniz, isterseniz ben hatırlatayım size. Ya da boş verin. Sizden olsa olsa müsvedde olur. İnsan müsveddesi!
BİR DOST

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Pabucumun Ajanı 1
Yazar:
Baskı tarihi:
Mart 2014
Sayfa sayısı:
496
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055358563
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Ben Deniz Akın; Fiyasko Birlik Başkanı, yirmi beş yaşında, babasının kızı, annesinin kız kurusu, ekonominin niteliksiz iş gücüyüm. Klasik bir dünyalı, yurdum insanı, fazlaca dağınık ve meteliğe kurşun değil, ancak palavra sıkan beş parasız biriyim.

Tuna Üstüner ise 'Enler' listesinin zirvesinde bir yakışıklı, holdinglerin genç veliahdı, titiz ve disiplinli tam bir Kurumsal Kasıntı. Ben bir enkazsam o bir saray, ben bir köleysem o bir kral, ben bir esintiysem o bir tufan. Ve o benim hem felaketimin, hem de kurtuluşumun adı.

Bizim hikâyemiz nefretle başlayıp, şiddetle devam ederek, aşkla yol aldı. Beni şirketinden kovması hiçbir şey ifade etmiyordu, çünkü kanunlar bizi birbirimize mecbur bırakmıştı. Tuna her gün beni görecek ve ben her gün onun aşkıyla savaşacaktım. Bu aşk çıkmazının ortasında onu mahvetmek için tutulan bir ajan olduğumu ise çoktan unutmuştum.
Hem de onunla evlenecek kadar!
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 736 okur

  • Kübra
  • Cansum
  • Kayra Nil Beytaş
  • Kübra ÖZTÜRK
  • Başak Deren
  • Dora Aydil
  • Zerrin canbolat
  • SelinS
  • Esra S.
  • Halime gürel

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.3
14-17 Yaş
%17.6
18-24 Yaş
%31.6
25-34 Yaş
%24.6
35-44 Yaş
%17.6
45-54 Yaş
%4
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1.1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%97.7
Erkek
%2.3

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%36.8 (110)
9
%16.1 (48)
8
%18.4 (55)
7
%10.7 (32)
6
%5.4 (16)
5
%3.3 (10)
4
%1 (3)
3
%1.3 (4)
2
%2.3 (7)
1
%4.7 (14)

Kitabın sıralamaları