Pamuk İpliğinden Hayaller

7,5/10  (40 Oy) · 
88 okunma  · 
30 beğeni  · 
1.660 gösterim
En fazla hasar görmüş, parçalanmış bir kalpte bile yeşermeyi bekleyen bir umut vardır daima... Hayat dediğimiz bu inişli çıkışlı yolculukta, düştüğümüzde bizi elimizden tutacak melekler bulunur. Bu melekler, kâh birlikte güldüğümüz kâh birlikte ağladığımız dostlarımızdır. Umut kapısını birlikte aralayan dört kadın...

Evelyn Dixon'ın tek hayali, yaşamın sahteliğinden sıyrıldığı bir yerde kendine yeni bir yol çizmek ve yapmayı çok sevdiği kırkyama işi üzerine bir dükkân açmaktır. Başlangıçlar her zaman zordur ama bu başlangıçlar yeni dostluklarla anlam kazanır. İşte tam bu noktada Evelyn'in karşısına, taşındığı kasabanın ileri gelenlerinden Abigail Burgess, annesinin ölümünden dolayı teyzesi Abigail'ı suçlayan Liza ve kendini kariyer yapmaya odaklayan Margot çıkar. 

Adeta bir kırkyama gibi eğri büğrü hayat kumaşını birleştirecek olan bu dört kadın, kendini keşfetmekle kalmayıp Pamuk İpliğinden Hayaller işleyecektir. 

"Oldukça yetenekli bir yazar... Yükselişini izlemeye hazır olun!"
-Debbie Macomber-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9789759997281
 • Orijinal Adı:
  A Single Thread
 • Çeviri:
  Simge Ölmez
 • Yayınevi:
  Arkadya Yayınları
 • Kitabın Türü:
Pelin Sueda 
 30 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Pamuk İpliğinden Hayaller,Marie Bostwick'in çevrilen ilk kitabı ve benim de yazardan okuduğum ilk kitap.Arkadya'nın mükemmel kapak tasarımına ve güzel konusuna vurularak bu kitabı satın aldım.Olumsuz yorumlar en başında beni tedirgin etse de korkulacak hiçbir şey olmadığını fark ettim.Pamuk İpliğinden Hayaller,dört kadının arkadaşlığıyla beraber filizlenen umudu anlatan ve sayfaları ardı ardına çevirdiğim çok akıcı bir roman.Tam tadını yakalayamasam da Sarah Jio'dan aldığım zevki bu kitapta da aldım.Bu türü sevenlerin listelerinin en başlarına yazması gereken ayrıca sarı püsküllü ayracıyla da gönlümü fetheden sıcacık bir kitap.