Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.771
Gösterim
Adı:
Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler
Baskı tarihi:
Nisan 2014
Sayfa sayısı:
16
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054782925
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Sis Yayıncılık
Baskılar:
Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler
Snow White
İyi kalpli, dünyalar güzeli Pamuk Prenses, üvey annesinin kıskançlığı yüzünden bir ormana bırakılır. Burada küçücük, şirin mi şirin bir kulübeye sığınır...
16 syf.
·5/10
Toplumsal cinsiyet ayrımının bilinçaltına işlendiği yasaklanması ve çocuklara anlatilmamasi gereken bir hikayedir.Pamuk prenses evlenmesi için illa hayatı anlayacağı 7 cüceli bir eve gitmesi ve kadının yemek temizlik gibi şeyleri yerlerine getirdikten sonra prensle evlenebildigi iğrenç bir hikaye.Kucuk yaştaki kızlarımızın bilinçaltına girerek kadın temizlik,yemek ve bakıcı pozisyonunda evlenildiginin mesajını aşılıyor.
16 syf.
·10/10
Her ne kadar 17 yaşında olsam da hem kitabı hemde kitapla birlikte aldığım dvdyi her sene izlerim. Bazen ilkokulda okuduğum kitapların dvdlerini elime alır hepsiyle ilgili tekrar tekrar yorum yapar eleştiride bulunurum. Ve pamuk prenses ve yedi cüceleri her izlediğimde o çizgi filmde olmak ve cadıyı kendim cezalandırmak isterim. Çocukluktan kalan kötü karakterlere karşı hislerim hiç değişmedi :)) Ama çocukluğumun unutulmaz kitaplarından biri olduğu gerçeği asla değişmeyecek.
16 syf.
·Puan vermedi
Kitabın orijinal adı "Snow White" yani "Kar Beyaz" fakat nedense Türkçeye "Pamuk Prenses" diye çevirmişler...

Kral ve kraliçenin kar gibi beyaz tenli çok güzel bir kızları olur bu yüzden ismini Snow White koyarlar. Doğumdan kısa süre sonra kraliçe ölür ve kral kötü kalpli yeni biriyle evlenir. Yeni kraliçe yani Snow White'ın üvey annesi dünyadaki en güzel kişi olmakla kafayı bozmuş bir cadıdır aslında. Sihirli aynanın karşısına geçip sürekli "Ayna ayna söyle bana kim en güzel bu dünyada?" diye sorarmış. Aldığı cevap kendisi olunca kibiri dahada artarmış. Snow White her geçen gün biraz daha büyüyor, büyüdükçe güzelleşiyormuş... Gerisini biliyorsunuz zaten...

Bu klasik çocuk masalını okuyun demiyorum çünkü zaten herkes okumuştur :)
16 syf.
·10/10
Grimm Kardeşler den çok güzel bir masal. İnsana ait bazı vicdani ve güzel değerleri hatırlatan, cücelerin söyledeği şarkıda “Biz tam yedi cüceyiz, 14 kollu bir deviz.” sözleri ile birliğe beraberliğe yapılan vurgu ve beyaz perdeye kadar aktarılan güzel bir klasikti. Çocuklar başta olmak üzere her yaştan insan okyabilir :)
16 syf.
·8/10
Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler ezberleyene kadar okuduğum, şuanda bile bana çocukluğumu özleten sayılı masal kitaplarından bir tanesidir. Pamuk Prenses ve intikam peşinde olan üvey annesi sanki masal kitabını yıllar önce değil de daha dün okumuşum gibi hatırımda. Masal kitapları okurken mutlaka o masalın içinden kendime yakın hissettiğim en az bir tane masal kahramanı olurdu. Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masal kitabında ise Pamuk Prenses'i benimsemiştim.
16 syf.
·Puan vermedi
Kötünün kazanmasını istemiştim oysa ki. Ama masal bu ya; iyiler her zaman iyi, kötüler her zaman kötü ve iyiler her zaman sonda mükafatlandırılır. İstediği kadar Pamuk Prenses hep güzel olan olsun, ben zihnimde üvey annesini ödüllendireceğim.
32 syf.
·1 günde·10/10
Yeğenim için okuyabileceğimiz masallara bakarken bu seriye denk geldim ve çok sevdim. Hem ingilizce hem güzel görselleri var kesinlikle tavsiye ederim.
16 syf.
·1 günde
Grimm Kardeşler çocukluğumun en büyük ekollerinden olmuştur. Öyle farklı tarzda yazıyorlardı hayran olmamak elde değildi. Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler de buna dahildi. "Ayna ayan söyle bana var mı benden daha güzeli bu dünyada" gibi bir sözü pek çok neslin ağzına sakız eden bu romanda cücelerin karakteristik özelliklerine göre adlandırılmış olması oldukça farklı bir durumdur bana göre bu tarz karakteristik özelliklere göre isimlendirmeyi Şirinler'de de görebiliriz.

Bu eserde bizleri prenses ve 7 cücenin olası bir dostluğunun nasıl olabileceğine dair hayal gücü ile karşı karşıya bırakırken bir cadının da tehditleri ile yüzyüze getiriyordu.

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler adlı eser kendi başına pek çok animasyona ve filme konu olmuşken ki kendi Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler filmimiz de mevcut pek çok kitaba, animasyona, karikatüre ilham vermiş hala konuşulan karakterler olmuşlardır.

Bu kitap okunmalı ve okutulmalı. Bu eserden mahrum kalınmamalı.
16 syf.
·Puan vermedi
Yirmi beş kuruşunuz var mı? Hani şu sarı 25. likler den. Bir yüzün de ay yıldız ardında ise altında narin bir kurdele ile birbirine fiyonkla bağlanmış paranın yuvarlak köşeleri boyunca uzanan ve yukarıda kavuşan iki başak sapının ortalığında kocamanca 25 kuruş yazanlardan. Yok değil mi? Artık bende de yok.
Oysa Altmış yıl öncesi vardı. Nelerime dermen olmazdı ki o, Neler yapmazdık ki onunla. Langırt oynarsın, çekirdek alırsın, sakız, çukulata, daha neler neler..
Beyaz yakalarımızın süslediği Siyah podiyelerimizin cebinde yerini aldığın da kaybolmaması için ne tedbirler düşünülmüştür tarafımızdan. Planlar, günün hedefleri işte O, 25 liğe göre yapıldığı o yıllarda...
Bizlere; Pamuk Prenseslerle, Kurbağa Prensle, Çizmeli Kedilerle, Fareli Köyün Kavalcısı ile daha niceleriyle, tanıştıran dünyamıza sokan O, cürretkar, iş bilir, her derde deva, mutluluk habercisi sarı benizli metal idi.
Ne kadar çok şey borçluyuz ona Okumanın zevkini heyecanını o aşıladı bize.
İncecik kapağını içinde kara kalem resimlerle süslü saman kağıtlarda bulduk masallarımızı, onlar da saman yapraklardan doğdular dünyamıza, o, sayfalardan söylediler bize ninnilerini.
O, zamanlardan bu zamana kadar hep heyecan ve zevk vermiştir bana bu küçük dostlarımız.
Bu günde aynı heyecanı ve zevki duyarım. Geçmişte, kapatılıp da şimdi yeniden açılan mutluluk sayfasının verdiği haz ile. Torunuma okurken o, renkli dünyanın güzelliğini.
Büyük bir heyecan duymaktayım şimdi ....
Yarım dilli ile , yeni başlayan konuşma tarzı ile "DEDE OKU" emrini aldığım da...
Çocuktuk OKUDUK...
Baba olduk OKUDUK...
Dede olduk OKUYORUZ...
O K U Y A L I M.....
16 syf.
·Beğendi·9/10
Çocuklar için iyi ders verici masallardan bir tanesi bana göre. Kızımın bugün bu kitabı okurken öğrendikleri:
-Kapıyı açmadan gelenin kim olduğunu öğrenmek.
-Yabancılara kapıyı açmamak
-Yabancılardan yiyecek almamak.
-İyi niyetli görünen kişilerin gerçek niyetleri kötü olabilir.
16 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitabın içinde değişik hikayeler vardı.Hepside birbirlerinden güzel hikayelerde. Ama o kötü kraliçe hep kıskanç ve zalimdir. Bu nedenle herkese bu güzel kitabı sizlere öneriyorum
Kitaba henüz alıntı eklenmedi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler
Baskı tarihi:
Nisan 2014
Sayfa sayısı:
16
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054782925
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Sis Yayıncılık
Baskılar:
Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler
Snow White
İyi kalpli, dünyalar güzeli Pamuk Prenses, üvey annesinin kıskançlığı yüzünden bir ormana bırakılır. Burada küçücük, şirin mi şirin bir kulübeye sığınır...

Kitabı okuyanlar 655 okur

  • rukiye eglence
  • Ardan Toraman
  • Dilara Aksoy
  • erva
  • Şadan Çağlar
  • Didem Toy
  • Narin Tarım
  • Kardelen Özaslan
  • Yalçın kara
  • özge

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%7.3
14-17 Yaş
%8.9
18-24 Yaş
%28.8
25-34 Yaş
%31
35-44 Yaş
%15.6
45-54 Yaş
%5.6
55-64 Yaş
%1.1
65+ Yaş
%1.7

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%80.8
Erkek
%19.2

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%35.9 (33)
9
%13 (12)
8
%22.8 (21)
7
%13 (12)
6
%5.4 (5)
5
%4.3 (4)
4
%1.1 (1)
3
%1.1 (1)
2
%0
1
%1.1 (1)