Papatya Kokulu Hikayeler

7,8/10  (184 Oy) · 
621 okunma  · 
161 beğeni  · 
5.533 gösterim
"Papatya Kokulu Kitap!"

Hayata Bir Bardak Çay Molası

Hiç kimsenin yanınızdan mutsuz ve kötü ayrılmasına izin vermeyin. Bulunduğunuz konumda mutlu olmaya bakın. Çiçek büyütün, kitap okuyun. Hayatı yarım bırakmayın!

Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren birbirinden güzel 53 adet hikâyeden derlenen bu kitapla hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786053847212
 • Yayınevi:
  Yakamoz Yayınları
 • Kitabın Türü:
FATİME TURAN 
06 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hiç kimsenin yanınızdan mutsuz ve kötü ayrılmasına izin vermeyin.
Bulunduğunuz konumda mutlu olmaya bakın.
Papatya sevin, kitap okuyun. Hayatı yarım bırakmayın!

DUA 
 03 Haz 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitap gerçekten papatya kokuyordu.. Ancak boşuna alıp okuduğum bir kitap oldu. Hikaye sever biri olarak içinde 1 2 tane hiç okumadığım hikayeye rastladım. Yeniye dair hiç bir şey yoktu. Okumaya yeni başlayanlar için ideal bir kitap ama bana uymadı.

Papatya Kokulu Hikayeler benzeri kitaplar

Kağan Bilge 
 24 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Bu tarz isminde "kokulu" kelimesi kullanan kitaplardan uzak durmanın ne kadar isabetli bir davranış olacağını kanıtlayan bir kitap. Kısa hikayeleri bir araya getiriyorsunuz, bu hikayeleri nereden topladığınız da önemli değil. Çünkü çoğu okur bu sorgulamayı yapmıyor. Cıvıl cıvıl bir kapak, çekici bir isim, koku, farklı bir ayıraç kitaba ekliyorsunuz bu iş tamam... İçindeki bilgilerin ne kadar doğru olduğunu irdeleyen maalesef yok gibi. Şimdi kitabın içinde kullanılan yanlış sözlere örnekler verelim:

Kitabın 26'ncı sayfasında Özdemir Asaf'a ait olarak gösterilen, "Sarılmak için önce yürek gerekir. Kollar sonraki iş" sözü ismi verilen şaire ait değildir. Böyle bir yanlışlığı yapabilmek için şairin şiir kitaplarının okunmadığı bellidir.

Kitapta "Şefkatli Koruyucu" isimli hikayenin başında bir söz yazılmış:

"Annesinden dayak yediği halde, yine 'anne' diye ağlayan bir çocuktur aşk."

Sözün altında da "Cemal Süreya" yazmakta. İlginç olan şu ki; Cemal Süreya'nın böyle bir sözü yok!

Kitaptaki bir diğer yanlış söz, 105'inci sayfada roman yazarı Oğuz Atay'a mal edilen "Cam kırıkları gibidir bazen kelimeler, ağzına dolar insanın... Sussan acıtır, konuşsan kanatır" cümlesidir. Aynı cümle bir başka yazarın(!) başka bir "kokulu" isimli kitabında daha paylaşılmış.
Çikolata Tadında Hikayeler isimli kitabın 93'üncü sayfasında da bu sözü görüyoruz. bknz. #17560044 />
Oğuz Atay'ın topu topu 7 kitabı var. İnternetten kolaycılığa kaçıp kopyala-yapıştır ile kitap yazılırsa olacağı budur! Allah aşkına böyle kitaplar okuyup zihninizi bulandırmayın. Zihine yerleşen yanlış bir bilgiyi düzeltmek, boş bir zihine doğru bilgi yerleştirmekten daha zordur. Gerçek şair ve yazarların kitaplarını okuyunuz, okutturunuz lütfen. Okulların kapısından bu tarz kitapları içeri almayınız.

hatice 
11 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Papatya en sevdiğim çiçeklerden biri olduğu için almış olduğum bir kitaptı.Hatta sonra iyi ki almışım dediğim.Kitabın içerisinde birçok hikaye var.Bu kitabı okumaya başlamadan önce hayatımda bazı şeyler değişmişti.Bu değişikler beni epeyce üzmüktü.Bir gün üzgün üzgün aklımı talan ederken kitaba elim gitti ve okumaya başladım.O an bir şey oldu ve aklımdan üzüntü namına hiçbir şey peydahlanmadı.O an anladım bu kitapta bir şeyler var.Belki de gerçek hikaye esintileri olduğu için beni büyülemişti.Hatta sonra bu papatya yaralı bir kalp daha iyileştirdiğini anımsarım.Okuyunca güzel , bitince üzer gibi gibi .

Yeşim Gökyıldız 
 26 Tem 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kokulu Hikayeler Serisi 'nin ilk kitabı bu kitap . Ben önce Menekşe Kokulu Hikayeler 'i almıştım ama bu ondan daha iyiydi .Çünkü hikayeler evet bilindik hikayeler ama çok etkileyici hikayeler vardı. Hikayeleri okurken burnuma dolan o hafif koku kitabı daha hoş yapmış. Baş ucu kitaplarınızdan biri olabilir.Zaten kapağı almak için itiyor insanı.Bence kolay okunan,güzel bir kitaptı.Kısa ve ders verici hikayeler okumayı sevenlere tavsiye ederim.

Hayatın İçinden 1 kitabındada söylediğim gibi kısa kısa hikayeleri sevdiğim için bu kitabi görür görmez aldım ayrıca kokusuda çok hoşuma gitti.
Yazarın her hikayenin başına sözler yazması çok hoşuma gitti . O sözler hikayenin anafikri gibi oluş.Yazarın her hikayesi kendine ait olmasada derlemeside çok güzel olmuş.
Güzel kokusu ile tabi duyguları çok iyi yaşıyoruz. Tatlı okumalar...

Pelin Sueda 
30 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Hayatınıza yön verecek,ders çıkarabileceğiniz,akıcı,kısa ama etkili hikayeler.Kapağı ve hafif ama oldukça hoş kokusu kitaba ayrı bir renk katmış.Kokulu olması yönünden yaratıcı bir fikre sahip ayrıca keçeli bir ayracı da var.Güzel bir derleme kitabı olmuş,elinize,emeğinize sağlık!

Şeyda Serin 
02 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hayata bir bardak çay molası!
Bir sürü ders veren hikaye var. Kimi zaman ağlatan, güldüren, şaşırtan, kızdıran...
Okurken bizi geliştiren, bize ders veren hikayeler var.Kokusu yeter...

Sevgi Dinç 
23 May 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Diğer kokulu hikayelerin yanı sıra çok güzel bir kitaptı. Duygusal ağırlıklı bir yapıda hatta Rüyadaki Anne Kokusu'nda ben ağlamıştım. Yine okusam aynı yeri yine ağlarım.

Seçgin 
28 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir öğrencimin bana hediyesiydi normalde bu tarz kitaplar okumam ama "öğretmenim sizin için aldım ben çok sevdim" deyince... Güzel hikayeler var içinde bunu okuduktan sonra tüm kokulu hikayeler serisini aldık kütüphaneye çay kokulusu bile var :) kız çocuklar için çok güzel beğenerek okuyorlar .

4 /

Kitaptan 95 Alıntı

Hicret 
18 Şub 23:34 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Hıçkırarak ağlayan bir kadının gözyaşları, ağlatan adamın başına geleceklerinin altına atılacak imzadır.

Charles Bukowski

Papatya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk DerincePapatya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince
Hicret 
 18 Şub 23:43 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Çok ağlayan kadınlar eninde sonunda kendinlerine sarılırlar
...
İnsanlar soruyorlar çoğu zaman neden bu kadar çok bekar kadın var diye; hepsi kariyer derdinde olan. Çünkü inançlarını yitirdi o kadınlar. Zamanında yüreklerine o kadar çok iğne saplandı ki, o kadar çok ağladılar ki! Artık kendilerinden başka bir doğru olmadığına inanıyorlar, o yüzden kendilerine sarılıyorlar.

Papatya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (undefined)Papatya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (undefined)
Selin 
21 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

" Kelimeler bazı şeyleri anlatır ama her şeyi yaşatmaz.
Bazen ben bile yabancı olurken kendime,
Sana nasıl anlatırım ki beni ?
Neşeliyim diyeceğim suratsızlığıma denk geleceksin...
Espriliyim diyeceğim belki ağlamalarıma denk düşeceksin...
Özgürüm diyeceğim, belki tutsaklarımda yakalayacaksın beni...
Kendimi anlatıp da bir kalıba sığdırmak istemem düşüncelerimdeki beni.
Bazıları için herhangi biri...
Düşlediğin kadar insanım,
İnsan olduğum kadar hatalı ,
Hatalı olduğum kadar gerçeğin peşinde...
İŞTE BEN BUYUM! "

Papatya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk DerincePapatya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince