Papatya Kokulu HikayelerEnder Haluk Derince

·
Okunma
·
Beğeni
·
6.394
Gösterim
Adı:
Papatya Kokulu Hikayeler
Baskı tarihi:
Mayıs 2014
Sayfa sayısı:
352
ISBN:
9786053847212
Kitabın türü:
Yayınevi:
Yakamoz Yayınları
"Papatya Kokulu Kitap!"

Hayata Bir Bardak Çay Molası

Hiç kimsenin yanınızdan mutsuz ve kötü ayrılmasına izin vermeyin. Bulunduğunuz konumda mutlu olmaya bakın. Çiçek büyütün, kitap okuyun. Hayatı yarım bırakmayın!

Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren birbirinden güzel 53 adet hikâyeden derlenen bu kitapla hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
Hiç kimsenin yanınızdan mutsuz ve kötü ayrılmasına izin vermeyin.
Bulunduğunuz konumda mutlu olmaya bakın.
Papatya sevin, kitap okuyun. Hayatı yarım bırakmayın!
Kitap gerçekten papatya kokuyordu.. Ancak boşuna alıp okuduğum bir kitap oldu. Hikaye sever biri olarak içinde 1 2 tane hiç okumadığım hikayeye rastladım. Yeniye dair hiç bir şey yoktu. Okumaya yeni başlayanlar için ideal bir kitap ama bana uymadı.

Benzer kitaplar

Bu tarz isminde "kokulu" kelimesi kullanan kitaplardan uzak durmanın ne kadar isabetli bir davranış olacağını kanıtlayan bir kitap. Kısa hikayeleri bir araya getiriyorsunuz, bu hikayeleri nereden topladığınız da önemli değil. Çünkü çoğu okur bu sorgulamayı yapmıyor. Cıvıl cıvıl bir kapak, çekici bir isim, koku, farklı bir ayıraç kitaba ekliyorsunuz bu iş tamam... İçindeki bilgilerin ne kadar doğru olduğunu irdeleyen maalesef yok gibi. Şimdi kitabın içinde kullanılan yanlış sözlere örnekler verelim:

Kitabın 26'ncı sayfasında Özdemir Asaf'a ait olarak gösterilen, "Sarılmak için önce yürek gerekir. Kollar sonraki iş" sözü ismi verilen şaire ait değildir. Böyle bir yanlışlığı yapabilmek için şairin şiir kitaplarının okunmadığı bellidir.

Kitapta "Şefkatli Koruyucu" isimli hikayenin başında bir söz yazılmış:

"Annesinden dayak yediği halde, yine 'anne' diye ağlayan bir çocuktur aşk."

Sözün altında da "Cemal Süreya" yazmakta. İlginç olan şu ki; Cemal Süreya'nın böyle bir sözü yok!

Kitaptaki bir diğer yanlış söz, 105'inci sayfada roman yazarı Oğuz Atay'a mal edilen "Cam kırıkları gibidir bazen kelimeler, ağzına dolar insanın... Sussan acıtır, konuşsan kanatır" cümlesidir. Aynı cümle bir başka yazarın(!) başka bir "kokulu" isimli kitabında daha paylaşılmış.
Çikolata Tadında Hikayeler isimli kitabın 93'üncü sayfasında da bu sözü görüyoruz. bknz. #17560044

Oğuz Atay'ın topu topu 7 kitabı var. İnternetten kolaycılığa kaçıp kopyala-yapıştır ile kitap yazılırsa olacağı budur! Allah aşkına böyle kitaplar okuyup zihninizi bulandırmayın. Zihine yerleşen yanlış bir bilgiyi düzeltmek, boş bir zihine doğru bilgi yerleştirmekten daha zordur. Gerçek şair ve yazarların kitaplarını okuyunuz, okutturunuz lütfen. Okulların kapısından bu tarz kitapları içeri almayınız.
Papatya en sevdiğim çiçeklerden biri olduğu için almış olduğum bir kitaptı.Hatta sonra iyi ki almışım dediğim.Kitabın içerisinde birçok hikaye var.Bu kitabı okumaya başlamadan önce hayatımda bazı şeyler değişmişti.Bu değişikler beni epeyce üzmüktü.Bir gün üzgün üzgün aklımı talan ederken kitaba elim gitti ve okumaya başladım.O an bir şey oldu ve aklımdan üzüntü namına hiçbir şey peydahlanmadı.O an anladım bu kitapta bir şeyler var.Belki de gerçek hikaye esintileri olduğu için beni büyülemişti.Hatta sonra bu papatya yaralı bir kalp daha iyileştirdiğini anımsarım.Okuyunca güzel , bitince üzer gibi gibi .
Hayatın İçinden 1 kitabındada söylediğim gibi kısa kısa hikayeleri sevdiğim için bu kitabi görür görmez aldım ayrıca kokusuda çok hoşuma gitti.
Yazarın her hikayenin başına sözler yazması çok hoşuma gitti . O sözler hikayenin anafikri gibi oluş.Yazarın her hikayesi kendine ait olmasada derlemeside çok güzel olmuş.
Güzel kokusu ile tabi duyguları çok iyi yaşıyoruz. Tatlı okumalar...
Diğer kokulu hikayelerin yanı sıra çok güzel bir kitaptı. Duygusal ağırlıklı bir yapıda hatta Rüyadaki Anne Kokusu'nda ben ağlamıştım. Yine okusam aynı yeri yine ağlarım.
Hayata bir bardak çay molası!
Bir sürü ders veren hikaye var. Kimi zaman ağlatan, güldüren, şaşırtan, kızdıran...
Okurken bizi geliştiren, bize ders veren hikayeler var.Kokusu yeter...
Hayatınıza yön verecek,ders çıkarabileceğiniz,akıcı,kısa ama etkili hikayeler.Kapağı ve hafif ama oldukça hoş kokusu kitaba ayrı bir renk katmış.Kokulu olması yönünden yaratıcı bir fikre sahip ayrıca keçeli bir ayracı da var.Güzel bir derleme kitabı olmuş,elinize,emeğinize sağlık!
Kokulu Hikayeler Serisi 'nin ilk kitabı bu kitap . Ben önce Menekşe Kokulu Hikayeler 'i almıştım ama bu ondan daha iyiydi .Çünkü hikayeler evet bilindik hikayeler ama çok etkileyici hikayeler vardı. Hikayeleri okurken burnuma dolan o hafif koku kitabı daha hoş yapmış. Baş ucu kitaplarınızdan biri olabilir.Zaten kapağı almak için itiyor insanı.Bence kolay okunan,güzel bir kitaptı.Kısa ve ders verici hikayeler okumayı sevenlere tavsiye ederim.
Bir öğrencimin bana hediyesiydi normalde bu tarz kitaplar okumam ama "öğretmenim sizin için aldım ben çok sevdim" deyince... Güzel hikayeler var içinde bunu okuduktan sonra tüm kokulu hikayeler serisini aldık kütüphaneye çay kokulusu bile var :) kız çocuklar için çok güzel beğenerek okuyorlar .
Her hikayeden ayri ders cikarabilecegimiz..zaman zaman gozlerimin doldugu.. akici... hayatin icinde hikayeler......zevkle okunabilen hikayeler........
İllaki okuyun diyebileceğim ve tam olarak önerebileceğim kitaplar arasında yer almıyor. Ayrıca arasında öyle bir hikaye var ki çocukların okuması uygun değil. Ama en iyi isiyi içerisinde hüzünlü veinsanların hayatını bile değiştirebilecek duygulu hikayelerin olması
Bir insanın zekası vereceği cevaplardan değil soracağı sorulardan anlaşılır .
Ender Haluk Derince
Sayfa 81 - yakamoz yayınları
Ve bazen bir zorluğun üstesinden gelmenin en iyi yolu olayları akışına bırakmaktır .
Ender Haluk Derince
Sayfa 47 - yakamoz yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Papatya Kokulu Hikayeler
Baskı tarihi:
Mayıs 2014
Sayfa sayısı:
352
ISBN:
9786053847212
Kitabın türü:
Yayınevi:
Yakamoz Yayınları
"Papatya Kokulu Kitap!"

Hayata Bir Bardak Çay Molası

Hiç kimsenin yanınızdan mutsuz ve kötü ayrılmasına izin vermeyin. Bulunduğunuz konumda mutlu olmaya bakın. Çiçek büyütün, kitap okuyun. Hayatı yarım bırakmayın!

Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren birbirinden güzel 53 adet hikâyeden derlenen bu kitapla hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 715 okur

  • Zeynep
  • Havva Nur Cevher
  • Sude ÖLMEZ
  • Gündoğdu i.
  • Şule Rana
  • Şenay Çelik
  • Tuğba Özdemir
  • Zehra Kırgın
  • Ayfer bugenc
  • Helin Hantaş

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%4
14-17 Yaş
%29.9
18-24 Yaş
%27
25-34 Yaş
%20.1
35-44 Yaş
%12.9
45-54 Yaş
%4.7
55-64 Yaş
%0.7
65+ Yaş
%0.7

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%94.7
Erkek
%4.8

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%35.5 (75)
9
%10 (21)
8
%15.2 (32)
7
%15.6 (33)
6
%7.1 (15)
5
%7.6 (16)
4
%3.8 (8)
3
%1.4 (3)
2
%1.4 (3)
1
%2.4 (5)

Kitabın sıralamaları