Paranın İmparatorları Rothschıld'lerin Küresel Gücü

9,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
143 gösterim
Binlerce yıllık süreçte belli bir bilgi birikimi ve ilişki ağları içinde oluşturulmuş çok büyük ve tekelleşmiş bir güç sistemi olan Küresel Finans Oligarşisi'nin başında çoğunlukla dünya nüfusunun % 0,2'sini teşkil eden Yahudiler vardır. Bunların en başında da Almanya, Frankfurt kökenli olup Avrupa'nın önemli şehirlerine yayılmış olan banker kökenli bir aile olan Rothschildler vardır. Rothschild ailesi 200 yılı aşkın bir dönemde perde arkasında kalarak eli kolu her yere uzanarak dünyada söz sahibi olmuştur.

Rothschild ailesi dünyada ekonomik ve politik sistemin nasıl çalıştığını çok iyi bilir. Aile bireyleri. Özellikle finans ve enerji konusunda çok önemli noktaları ellerinde tuttukları gibi diğer küresel güçlerle de işbirliği yaparlar. Uzun yıllardır en yakın işbirliği yaptığı aile yine büyük küresel güç olan Rockefeller ailesidir. İsrail Devleti'nin kuruluşunda da Rothschild ailesinin büyük rolü ve yardımları olmuştur. Rothschild'lerin perde arkasından dünya ekonomisi ve politikaları üzerinde iki yüz yılı aşkın sürede tarihsel süreç içinde nasıl bir küresel güç olduklarını geniş halk kitlelerinin bilmesi gerekmektedir.

Rothschild'ler doğru zamanda doğru yerde bulunan, bunu da fırsata çevirmesini çok iyi bilen rasyonel bir ailedir. Oyunu kurallarına göre oynar ve bu oyunda gerektiğinde acımasız olmayı da iyi bilirler. Rothschild'lerin kurucusu Mayer Amschel Bauer (Rothschild) (1743/44-1812) Frankfurt'ta çocuklarına bu gerçeği şöyle hatırlatıyordu: "Eğer sevilen bir insan olmayı başarmazsanız korkulan bir insan olun." Perde arkasında kalmış Rothschild gerçeklerini bilmek bize çok şey öğreteceği gibi küresel sistemin nasıl çalıştığını da burada dönen oyunları da anlamamızı kolaylaştıracaktır.
(Tanıtım Bülteninden)
yağmur 
05 Tem 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Herkese merhaba öncelikle :) Aylardır herhangi bir kitap incelemesinde bulunmadım. Kitap incelemesinin bayağı önemli olduğunu düşünüyorum. Bazen kitap almadan önce incelemelere, puanlara bakıp öyle alıyorum kitabı. Bu durumda incelemelerin onemli olduğunu gösteriyor benim için. Bu kitabın sitede daha önce kimse tarafından okunmamış olması şaşırttı beni. 2014 yılında ilk basımı yapılmış. Ismail Tokalak'ı bu kitapla tanımış oldum ve diğer kitaplarını büyük bir merakla okuyacağım. Rothschild ailesinin adını daha önce duymuştum. Ama bu kitapla daha bir çok şeyin farkına varacaksınız. Dünya haberlere okuduğumzdan daha farklı şeylerle ilerliyor. Medyayla aslında bize sunulana ulaşmıyor muyuz biz araştırmadıkça? Ekonominin, siyasetin, hakların ve benzeri birçok şeyin parının etrafında nasıl şekil aldığını merak eden herkese tavsiye ediyorum. Keyifli okumalar :)