Parayı Bulduğum An Alayını

8,0/10  (42 Oy) · 
176 okunma  · 
37 beğeni  · 
2.158 gösterim
Bir gecede hayatım değişti…
Valmir Ohmberd
Efsane Mavi Adam

Ömrüm boyunca çok şeye şaşırdım ama böylesine ilk defa rastladım…
Prof. Dr. Rulyin Massal
Lossbano Tıp Ödüllü Bilim Adamı

Bu kadar para kazanacağımı asla düşünmemiştim…
Khalyus Rhontana
Loorbuz Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Yakında hepinizle görüşeceğiz
sonzan Hurbek
Tam Bir Deli

Hiç böyle terlememiştim…
Zevranz Bozhor
Bounzess Jurnal Baş Muhabiri
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9789756197400
 • Yayınevi:
  Kashna Kitap Ağacı
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
04 May 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Valmir bir sabah ,güvenlik görevlisi olarak çalıştığı fabrikaya geç kalmamak için hazırlıklarını yapmak için girdiği banyo da ki ayna da kendini görünce tam bir dehşete düştü.Aklının karşı çıkmasına karşın aynada ki bedeni tamamen mavi renkteydi.Bunun bir rüya olduğunu ve birazdan uyanacağını kendine telkin etse de uyanık olduğunun bilincindeydi.Birden endişesi artmaya başladı,yirmi dokuz yıllık ömründe ,içeride muhtemelen kahvaltı sofrasına oturmuş olan ve ona hiç bir zaman şefkat göstermeyen babasına ne diyeceğinin düşüncesi ile karşılaşmamak adına hemen giyinip evden kendini sokağa attı.Bir yandan kendisine neyin dokunmuş olduğunu düşünerek en yakındaki hastaneye koşarcasına gitti...
İtiraf etmeliyim ki ilk defa bir kitaba yorum yazarken çok düşündüm.Kitap günümüz toplumunun ,adı ne olursa olsun tüketim ve çılgınlık konusun da ki doyumsuzluğunu çok güzel bir biçim de önümüze sunuyor.Özellikle son bölümlerinden biri olan "Ders " başlıklı kısmı dünyamızda ki olayların dengesizliklerin, gerçeklerin ne kadar da acı olduğunu hatırlatıyor.İnsanın ön yargılarına bakışınızı değiştirebilecek bu eseri kesinlikle okumanızı tavsiye ederim...

Enes Malik Turhan 
22 Tem 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bir sabah sebebini anlayamadığı bir şekilde maviye renge dönüşmüş bir şekilde uyanan bir adamın daha sonra önyargılara karşı verdiği mücadeleyi konu edinen bir roman.En sonunda insanlığa bir ders veriyor.Hatta kitap insanların önyargılarını göstermek için ters basılmış.Erdal Demirkıran kalitesinin biraz altında ama yinede güzel bir kitap.

Fadime Uzunkaya 
03 May 00:18 · Kitabı okuyor · Beğendi · Puan vermedi

Kitabın önyargıyı ele alması ve daha ilk bölümü okurken Valmir'in bir sabah uyandığında bütün vücudunun mavi olması ve başta ailesi olmak üzere diğerlerinin tepkisinden çekinerek bir çözüm arayışına girmesi Kafka'nın Dönüşüm kitabında Gregor Samsa'nın başına gelen dönüşümle gelişen olayların benzerliği dikkatimi çekti yazarın bundan esinlenerek yazabilme ihtimali düşündürdü beni (bu da bir önyargı) ayrıca olayların nasıl seyredeceği hakkındaki merakımı da zirveye çıkardı.

Ömer Faruk İNCELER 
24 May 23:43 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ön yargilarinizi çok değişik bir tarzda bir anda yikabilecek tek yazar.yuzyillar sonrası için mumyalanip gelecek nesillere saklanmalı.Her bireyin okumasını tavsiye ederim

BEDRİ ÖZTÜRK 
01 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Önyargılarımızı bize yeterince sorgulatıyor. Kitabın sonuna gelip farkına vardığımızda tekrar en baştan ön yargıları yıkıp okumalıyım isteği uyandırıyor.

Emre Aldemir 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İlk 140 sayfa tamamen anlamsız ne olduğunu anlayamıyorsun. Ama 140. sayfadan sonra gerçekten mükemmel, okuyanı etkileyen fikirler veren bir kitap.

Muharrem Armağan 
24 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Roman tarzında yazılmış bir kitap.Kitapta yine en uç konulara değinmiş Erdal Demirkıran.Kitabın orjinalinde Parayı bulduğum alayını ....cağım(noktalı yerlerden önce kazı kazandaki kazınan maddeden yapılmış kazıdığınızda kelimeyi tamamlayan bi yazı var) şeklinde yine değişik bir tasarım uygulamış.Diğer kitaplarıyla kıyasladığımda bu kitap biraz daha aşağı seviyede benim için.

deathbook 
10 Oca 12:02 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kitap bizim önyargılarımızı yok etmek için yazılmayı amaçlamış. Ve amacınada ulaşmış. Kitabı zaten ters tutup okudugumuzdan çevreden büyük bir tepki geliyor. Ama yazar onu düşünüp öyle bir şey yapmış ki çok iyiydi.

hakan akbaş 
13 Kas 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

güzel kitap ön yargılara hitap ediyor ayrıca çok mantıklı noktara değinen bir kitap ;)

Kitaptan 24 Alıntı

Nurhan Işkın 
02 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

İnsanın kaygıları bitmek,tükenmek bilmiyordu işte! "El alem bana ne der?" endişesi ölümle bile son bulmuyordu...

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 30)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 30)
Fadime Uzunkaya 
04 May 23:47 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi

Okyanus Yırtan
Oysa kişi kendisini herkesten daha iyi tanıyordu. Dolayısıyla kendini bilenlerin alkışlardan utanması; kimsenin bilmediği tek kişilik sırlarını, içinden çıkamadığı açmazlarını, önüne geçemediği zaaflarını bilmesi sebebiyleydi nitekim.

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 85 - Kashna Kitap Ağacı)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 85 - Kashna Kitap Ağacı)
Nurhan Işkın 
03 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

İnsan,uyanmalarını sayarak yaşar hayatını.Herkes başkalarının belirlediği takvimlere göre tüketir kendisine verilen,ömür denilen tek kullanımlık bu eğlenceyi.Oysa hayat burada yaşadığın kadar kısa ve yine burada gördüğün kadar heyecanlı bir armağandır.

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 107)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 107)
Fadime Uzunkaya 
05 May 00:17 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi

181
Atlar mı gülüyordu yoksa herkes mutlu diye evren mi tebessüm ediyordu bilinmez, burada yapılan her şey gazetedeki ciddi adama tükenmez kalemle bıyık yapma kolaylığındaydı.

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 97 - Kashna Kitap Ağacı)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 97 - Kashna Kitap Ağacı)
Fadime Uzunkaya 
05 May 00:45 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi

181
İnsan, uyanmalarını sayarak yaşar hayatını. Herkes başkalarının belirlediği takvimlere göre tüketir kendisine verilen, ömür denilen tek kullanımlık bu eğlenceyi.

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 107 - Kashna Kitap Ağacı)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 107 - Kashna Kitap Ağacı)
Fadime Uzunkaya 
03 May 00:23 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi

Ayna
Kimse, kimse için ölmeyi göze almıyordu nitekim; kendisi için bile! Kaygıları vardı herkesin ve sadece bunu bilenler 'lider' oluyordu hepsine.Bir aslanın da gözünü karartıp aralarına dalarken bin ceylandan fazla bildiği bir şey buydu.

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 31 - Kashna Kitap Ağacı)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 31 - Kashna Kitap Ağacı)

Bir kişinin arabasına bakıp cebindeki parayı anlamaya çalışıyordunuz hatta kolundaki saatin markasıyla onun bütün cehaletinin üstünü örtüyordunuz.

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal DemirkıranParayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran
Fadime Uzunkaya 
05 May 00:49 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi

181
İlk yaratıldığımız güne tabii ki ama koruyamadık kendimizi. 'Buzulu kurtaralım, havayı temizleyelim, suyu bitirmeyelim...' derken kendimizi kaybettik, ruhumuzu kirlettik ve insanlığımızı tükettik. Oysa insan sadece kendini korumayı başarsaydı olacaktı ve diğerlerine gerek kalmayacaktı.

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 108 - Kashna Kitap Ağacı)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 108 - Kashna Kitap Ağacı)
Fadime Uzunkaya 
18 May 21:53 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi

Mahkeme
En iyiler sevilmiyordu ve insanlar büyük bir hata yaparak egolarına yeniliyor, onlardan faydalanmak yerine kurtulmak için savaşıyordu. Oysa 'en iyi'yi düşman ilan etmek onu yok etmiyor aksine büyütüyordu. Birgün en iyi ihtimallerin %50 olduğunu ifade etmişti mesela. Birileri hiç sevmedi; ne onu ne de onun söylediklerini. Her büyük insan gibi onun da suçu en iyi olmaktı çünkü. Bir şey yapamadılar düşman olmaktan başka. Astılar suratlarını, kızdılar; inandıkları halde aksini ispat etmek için yaşadılar. Bunu hiç itiraf etmediler, gizlide sevip aşikarda küfrettiler. Sonra hayat girdi devreye ve attığı tokatlarla öğretti yaşarken bütün ihtimallerin %50 olduğunu her köşeye. Ve anladı sonunda insan 'en'lerden kurtulmanın tek yolunun onları kabul etmek olduğunu...

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 165 - Kashna kitap ağacı)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 165 - Kashna kitap ağacı)
3 /