Parayı Bulduğum An Alayını

7,9/10  (57 Oy) · 
227 okunma  · 
55 beğeni  · 
2.332 gösterim
Bir gecede hayatım değişti…
Valmir Ohmberd
Efsane Mavi Adam

Ömrüm boyunca çok şeye şaşırdım ama böylesine ilk defa rastladım…
Prof. Dr. Rulyin Massal
Lossbano Tıp Ödüllü Bilim Adamı

Bu kadar para kazanacağımı asla düşünmemiştim…
Khalyus Rhontana
Loorbuz Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Yakında hepinizle görüşeceğiz
sonzan Hurbek
Tam Bir Deli

Hiç böyle terlememiştim…
Zevranz Bozhor
Bounzess Jurnal Baş Muhabiri
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9789756197400
 • Yayınevi:
  Kashna Kitap Ağacı
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
04 May 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Valmir bir sabah ,güvenlik görevlisi olarak çalıştığı fabrikaya geç kalmamak için hazırlıklarını yapmak için girdiği banyo da ki ayna da kendini görünce tam bir dehşete düştü.Aklının karşı çıkmasına karşın aynada ki bedeni tamamen mavi renkteydi.Bunun bir rüya olduğunu ve birazdan uyanacağını kendine telkin etse de uyanık olduğunun bilincindeydi.Birden endişesi artmaya başladı,yirmi dokuz yıllık ömründe ,içeride muhtemelen kahvaltı sofrasına oturmuş olan ve ona hiç bir zaman şefkat göstermeyen babasına ne diyeceğinin düşüncesi ile karşılaşmamak adına hemen giyinip evden kendini sokağa attı.Bir yandan kendisine neyin dokunmuş olduğunu düşünerek en yakındaki hastaneye koşarcasına gitti...
İtiraf etmeliyim ki ilk defa bir kitaba yorum yazarken çok düşündüm.Kitap günümüz toplumunun ,adı ne olursa olsun tüketim ve çılgınlık konusun da ki doyumsuzluğunu çok güzel bir biçim de önümüze sunuyor.Özellikle son bölümlerinden biri olan "Ders " başlıklı kısmı dünyamızda ki olayların dengesizliklerin, gerçeklerin ne kadar da acı olduğunu hatırlatıyor.İnsanın ön yargılarına bakışınızı değiştirebilecek bu eseri kesinlikle okumanızı tavsiye ederim...

Fadime Uzunkaya 
03 May 00:18 · Kitabı okudu · 33 günde · Beğendi · Puan vermedi

Kitabın önyargıyı ele alması ve daha ilk bölümü okurken Valmir'in bir sabah uyandığında bütün vücudunun mavi olması ve başta ailesi olmak üzere diğerlerinin tepkisinden çekinerek bir çözüm arayışına girmesi Kafka'nın Dönüşüm kitabında Gregor Samsa'nın başına gelen dönüşümle gelişen olayların benzerliği dikkatimi çekti yazarın bundan esinlenerek yazabilme ihtimali düşündürdü beni (bu da bir önyargı) ayrıca olayların nasıl seyredeceği hakkındaki merakımı da zirveye çıkardı.

Enes Malik Turhan 
22 Tem 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bir sabah sebebini anlayamadığı bir şekilde maviye renge dönüşmüş bir şekilde uyanan bir adamın daha sonra önyargılara karşı verdiği mücadeleyi konu edinen bir roman.En sonunda insanlığa bir ders veriyor.Hatta kitap insanların önyargılarını göstermek için ters basılmış.Erdal Demirkıran kalitesinin biraz altında ama yinede güzel bir kitap.

Ömer Faruk İNCELER 
24 May 23:43 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ön yargilarinizi çok değişik bir tarzda bir anda yikabilecek tek yazar.yuzyillar sonrası için mumyalanip gelecek nesillere saklanmalı.Her bireyin okumasını tavsiye ederim

Hatice Arı 
28 Ağu 16:09 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · Puan vermedi

Nasıl okuyacağım ben bu kitabı bir fikri olan varsa hayrına söyleyebilir mi lütfen en az 15 dakikadır uğraşıyorum ve hala okumaya başlayamadım

Emet Denizci 
26 Ağu 19:49 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bir sabah uyanıyorsun ve baştan aşağı masmavisin! Önceleri utanç verici bu durum daha sonra ayrıcalık haline getiriliyor! Nasıl mı??? Önyargıyla ve tabi para... Böyle bir olay örgüsü içinde anlamaya çalışıyoruz yaşananları... Ta ki 'ders' bölümüne gene dek... Hakikaten ders ama... Bu arada Erdal Demirkıran'ın kitaplarını okurken (okumadıysan ve düşünüyorsan hemen başla) ne kadar saçma herkes böyle diyor da kimsenin bir şey yaptığı yok diyorsan neden böyle düşündüğünü bir sorgula! Belki cevabı cevaptadır...

BEDRİ ÖZTÜRK 
01 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Önyargılarımızı bize yeterince sorgulatıyor. Kitabın sonuna gelip farkına vardığımızda tekrar en baştan ön yargıları yıkıp okumalıyım isteği uyandırıyor.

Emre Aldemir 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İlk 140 sayfa tamamen anlamsız ne olduğunu anlayamıyorsun. Ama 140. sayfadan sonra gerçekten mükemmel, okuyanı etkileyen fikirler veren bir kitap.

Muharrem Armağan 
24 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Roman tarzında yazılmış bir kitap.Kitapta yine en uç konulara değinmiş Erdal Demirkıran.Kitabın orjinalinde Parayı bulduğum alayını ....cağım(noktalı yerlerden önce kazı kazandaki kazınan maddeden yapılmış kazıdığınızda kelimeyi tamamlayan bi yazı var) şeklinde yine değişik bir tasarım uygulamış.Diğer kitaplarıyla kıyasladığımda bu kitap biraz daha aşağı seviyede benim için.

deathbook 
10 Oca 12:02 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kitap bizim önyargılarımızı yok etmek için yazılmayı amaçlamış. Ve amacınada ulaşmış. Kitabı zaten ters tutup okudugumuzdan çevreden büyük bir tepki geliyor. Ama yazar onu düşünüp öyle bir şey yapmış ki çok iyiydi.

2 /

Kitaptan 40 Alıntı

Nurhan Işkın 
02 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

İnsanın kaygıları bitmek,tükenmek bilmiyordu işte! "El alem bana ne der?" endişesi ölümle bile son bulmuyordu...

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 30)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 30)
Fadime Uzunkaya 
04 May 23:47 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Okyanus Yırtan
Oysa kişi kendisini herkesten daha iyi tanıyordu. Dolayısıyla kendini bilenlerin alkışlardan utanması; kimsenin bilmediği tek kişilik sırlarını, içinden çıkamadığı açmazlarını, önüne geçemediği zaaflarını bilmesi sebebiyleydi nitekim.

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 85 - Kashna Kitap Ağacı)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 85 - Kashna Kitap Ağacı)
Nurhan Işkın 
03 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

İnsan,uyanmalarını sayarak yaşar hayatını.Herkes başkalarının belirlediği takvimlere göre tüketir kendisine verilen,ömür denilen tek kullanımlık bu eğlenceyi.Oysa hayat burada yaşadığın kadar kısa ve yine burada gördüğün kadar heyecanlı bir armağandır.

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 107)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 107)
Fadime Uzunkaya 
05 May 00:17 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

181
Atlar mı gülüyordu yoksa herkes mutlu diye evren mi tebessüm ediyordu bilinmez, burada yapılan her şey gazetedeki ciddi adama tükenmez kalemle bıyık yapma kolaylığındaydı.

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 97 - Kashna Kitap Ağacı)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 97 - Kashna Kitap Ağacı)
Fadime Uzunkaya 
08 Haz 01:43 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Ders
Yemezse öleceği ekmek için pazarlık yapanlar, bir kutu cilt kremine yüz ekmek parası verip 'Pahalı ama değer!' diyerek benim reklamımı yapacaklardı ki yaptılar...

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 184 - Kashna Kitap Ağacı)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 184 - Kashna Kitap Ağacı)
Fadime Uzunkaya 
08 Haz 01:41 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Ders
'İşsiz birinin nesi dahidir?' diye düşünebilirsiniz çünkü siz 'deha'yı hala cüzdanlarda arıyorsunuz.

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 182 - KashnaKitap Ağacı)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 182 - KashnaKitap Ağacı)
Fadime Uzunkaya 
05 May 00:45 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

181
İnsan, uyanmalarını sayarak yaşar hayatını. Herkes başkalarının belirlediği takvimlere göre tüketir kendisine verilen, ömür denilen tek kullanımlık bu eğlenceyi.

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 107 - Kashna Kitap Ağacı)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 107 - Kashna Kitap Ağacı)
yusuf şimşek 
02 Eyl 10:34 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Doğruluktan şaşmayacaksın kardeşim,her zaman gerçeği konuşacaksın ucunda ölüm dahi olsa!

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal DemirkıranParayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran
Fadime Uzunkaya 
03 May 00:23 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Ayna
Kimse, kimse için ölmeyi göze almıyordu nitekim; kendisi için bile! Kaygıları vardı herkesin ve sadece bunu bilenler 'lider' oluyordu hepsine.Bir aslanın da gözünü karartıp aralarına dalarken bin ceylandan fazla bildiği bir şey buydu.

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 31 - Kashna Kitap Ağacı)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 31 - Kashna Kitap Ağacı)
4 /