Parayı Bulduğum An Alayını

8,3/10  (34 Oy) · 
147 okunma  · 
32 beğeni  · 
2.053 gösterim
Bir gecede hayatım değişti…
Valmir Ohmberd
Efsane Mavi Adam

Ömrüm boyunca çok şeye şaşırdım ama böylesine ilk defa rastladım…
Prof. Dr. Rulyin Massal
Lossbano Tıp Ödüllü Bilim Adamı

Bu kadar para kazanacağımı asla düşünmemiştim…
Khalyus Rhontana
Loorbuz Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Yakında hepinizle görüşeceğiz
sonzan Hurbek
Tam Bir Deli

Hiç böyle terlememiştim…
Zevranz Bozhor
Bounzess Jurnal Baş Muhabiri
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9789756197400
 • Yayınevi:
  Kashna Kitap Ağacı
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
04 May 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Valmir bir sabah ,güvenlik görevlisi olarak çalıştığı fabrikaya geç kalmamak için hazırlıklarını yapmak için girdiği banyo da ki ayna da kendini görünce tam bir dehşete düştü.Aklının karşı çıkmasına karşın aynada ki bedeni tamamen mavi renkteydi.Bunun bir rüya olduğunu ve birazdan uyanacağını kendine telkin etse de uyanık olduğunun bilincindeydi.Birden endişesi artmaya başladı,yirmi dokuz yıllık ömründe ,içeride muhtemelen kahvaltı sofrasına oturmuş olan ve ona hiç bir zaman şefkat göstermeyen babasına ne diyeceğinin düşüncesi ile karşılaşmamak adına hemen giyinip evden kendini sokağa attı.Bir yandan kendisine neyin dokunmuş olduğunu düşünerek en yakındaki hastaneye koşarcasına gitti...
İtiraf etmeliyim ki ilk defa bir kitaba yorum yazarken çok düşündüm.Kitap günümüz toplumunun ,adı ne olursa olsun tüketim ve çılgınlık konusun da ki doyumsuzluğunu çok güzel bir biçim de önümüze sunuyor.Özellikle son bölümlerinden biri olan "Ders " başlıklı kısmı dünyamızda ki olayların dengesizliklerin, gerçeklerin ne kadar da acı olduğunu hatırlatıyor.İnsanın ön yargılarına bakışınızı değiştirebilecek bu eseri kesinlikle okumanızı tavsiye ederim...

Enes Malik Turhan 
22 Tem 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bir sabah sebebini anlayamadığı bir şekilde maviye renge dönüşmüş bir şekilde uyanan bir adamın daha sonra önyargılara karşı verdiği mücadeleyi konu edinen bir roman.En sonunda insanlığa bir ders veriyor.Hatta kitap insanların önyargılarını göstermek için ters basılmış.Erdal Demirkıran kalitesinin biraz altında ama yinede güzel bir kitap.

BEDRİ ÖZTÜRK 
01 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Önyargılarımızı bize yeterince sorgulatıyor. Kitabın sonuna gelip farkına vardığımızda tekrar en baştan ön yargıları yıkıp okumalıyım isteği uyandırıyor.

Emre Aldemir 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İlk 140 sayfa tamamen anlamsız ne olduğunu anlayamıyorsun. Ama 140. sayfadan sonra gerçekten mükemmel, okuyanı etkileyen fikirler veren bir kitap.

Muharrem Armağan 
24 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Roman tarzında yazılmış bir kitap.Kitapta yine en uç konulara değinmiş Erdal Demirkıran.Kitabın orjinalinde Parayı bulduğum alayını ....cağım(noktalı yerlerden önce kazı kazandaki kazınan maddeden yapılmış kazıdığınızda kelimeyi tamamlayan bi yazı var) şeklinde yine değişik bir tasarım uygulamış.Diğer kitaplarıyla kıyasladığımda bu kitap biraz daha aşağı seviyede benim için.

Tuğçe Sağdıç 
10 Oca 12:02 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kitap bizim önyargılarımızı yok etmek için yazılmayı amaçlamış. Ve amacınada ulaşmış. Kitabı zaten ters tutup okudugumuzdan çevreden büyük bir tepki geliyor. Ama yazar onu düşünüp öyle bir şey yapmış ki çok iyiydi.

hakan akbaş 
13 Kas 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

güzel kitap ön yargılara hitap ediyor ayrıca çok mantıklı noktara değinen bir kitap ;)

Kitaptan 12 Alıntı

Nurhan Işkın 
02 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

İnsanın kaygıları bitmek,tükenmek bilmiyordu işte! "El alem bana ne der?" endişesi ölümle bile son bulmuyordu...

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 30)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 30)
Nurhan Işkın 
03 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

İnsan,uyanmalarını sayarak yaşar hayatını.Herkes başkalarının belirlediği takvimlere göre tüketir kendisine verilen,ömür denilen tek kullanımlık bu eğlenceyi.Oysa hayat burada yaşadığın kadar kısa ve yine burada gördüğün kadar heyecanlı bir armağandır.

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 107)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 107)

Bir kişinin arabasına bakıp cebindeki parayı anlamaya çalışıyordunuz hatta kolundaki saatin markasıyla onun bütün cehaletinin üstünü örtüyordunuz.

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal DemirkıranParayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran

Bütün hastaneler aynı kokmak zorunda mıydı? Hepsi aynı yerden mi alıyordu temizlik malzemelerini ya da hiç mi kimse çıkıp da çilek kokulu deterjan üretmeyi akıl edemiyordu?

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal DemirkıranParayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran
Nesrin 
04 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ve acıydı yine; dünyanın bir yarısının obeziteyle diğer yarısının açlıkla mücadele etmesi.

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal DemirkıranParayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran

"İşsiz birinin nesi dahidir?" diye düşünebilirsiniz çünkü siz "deha"yı hala cüzdanlarda arıyorsunuz.

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal DemirkıranParayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran
Mücahit ÖZDEMİR 
20 Oca 01:04 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Üzerinde 'Cinayeti ben işledim!' yazan bir pankartla karakolun önünde 'Suçlular yakalansın !' diye slogan atarak eylem yapan katilin durumundan daha beterdi onunki .

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 71)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 71)
Nesrin 
 03 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ve bundan sonra her sabah uyandığında ne işe yaradığını sor kendi kendine! Acaba şimdi, tam da şu anda ölsen ne olurdu? Mesela ne kaybederdi dünya senin yokluğunla? Hangi iş aksardı, kaç kişinin canı yanardı? İnsanlar senden sonra seni ne şekilde anardı?..
Eğer gitmenle kalman arasında herhangi bir fark yoksa ve yarın da değişen bir şey olmayacaksa nedir senin var olmandaki amaç? Öyleyse sadece aldığın oksijenin değil, senin için tutulacak yasın da hakkını vermelisin! Kendin olmaktan korkma o zaman çünkü bu korkundur hep seni sıradan yapan…

Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 238 - kashna)Parayı Bulduğum An Alayını, Erdal Demirkıran (Sayfa 238 - kashna)
2 /