Parbat Dağı'nın Esrarı

8,6/10  (19 Oy) · 
98 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.403 gösterim
İnsanlar iki gündür merak içinde kıvranıyorlardı. Ülkenin çok sevilen Devlet Başkanı birdenbire kayıplara karışmıştı. Kayıp Başbakan kendini dünya barışına adamış çok değerli bir yöneticiydi. Ülkelerarası silahlanma yarışını durdurmaya çabalıyordu. Tüm silah yapımcıları bu yüzden ona düşman kesilmişlerdi. Halk Başkanın silah yapımcıları tarafından kaçırıldığına inanıyordu. Ama bu doğrultuda hiçbir ipucu bulunamıyordu. Gazete satıcılarının boş sokaklarda yankılanan sesleri herkesin yüreğini hoplattı. Tüm gazeteler kısa sürede kapışıldı...
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  141
 • ISBN:
  9789754050783
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Nurcan 
28 Nis 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitabı çocuklarınıza ,ogrencilerinize rahatlıkla okutabilirsiniz. Hem okurken sıkılmayacakları, akıcı, merak uyandırıcı hem de çevre bilinci aşılayan güzel bir kitap.

Burak POLAT 
15 Mar 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bu benim küçükken okuduğum en güzel kitaptı şuan konusunun çoğunu hatta hiç birini hatırlamıyorum ama çok güzeldi. Yeğeniniz gardaşınız yada bebeniz varsa mutlaka okutmalısınız belki okuma alışkanlığı kazanmasını sağlayabilir :)

Görkem Aybat 
24 Oca 12:02 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Mükemmel bir kitap ama ben Gülten Dayıoğlu'nun "Ölümsüz Ece" kitabını daha beğendim. Çünkü daha fazla heyecan içinde bırakıyor. Kardeşlerinize önerebilirsiniz. Bu arada orta 3'e gidiyorum. Bana uygun bir polisiye kitabı biliyorsanız lütfen önerin.

Uzel 
29 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İlkokul çağındayken sıkılmadan okuduğum az sayıda resimsiz romandan biri, hatta en hoşuma gideni bu kitaptır. Bitkilerin gizemli dünyasına dair merak uyandıracak, okurda keşif duygusunu tetikleyecek bir öykü. Beğenilmemesi mümkün değil.

Gülşah Özkaya 
10 Ara 2016 · Kitabı okumadı · Beğendi · Puan vermedi

Çocukken okuduğum en güzel kitaplarımdan biriydi. Çocukluğumda sürükleyici kitap ne demekmiş bana öğreten kitap buydu. İmzalı kitaplarımdan. Her yaşta bir çırpıda okunur.

Kitaptan 5 Alıntı

Ah insanoğlu! Allah'ın akıllı,yüce varlığı! Uygarlık tutsağı, gönül körü,duygu, sevgi yoksulu! Zora düştüğünde başını kuma gömen devekuşu gibisin.

Parbat Dağı'nın Esrarı, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 89 - Altın Kitaplar)Parbat Dağı'nın Esrarı, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 89 - Altın Kitaplar)
Taner Şener 
22 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kalan'lar şu sözleri dillerinden düşürmüyorlardı: seven canlı sevdiğine kötülük yapmaz.

Parbat Dağı'nın Esrarı, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 62)Parbat Dağı'nın Esrarı, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 62)

İnsanlar ekmeğe saygı göstermeye, onu çöpe, sokağa atmamaya ant içmedikçe, onları cezalandırmaya kararlılar. Şimdi bu durumu dünyaya duyur.

Parbat Dağı'nın Esrarı, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 124 - Altın Kitaplar)Parbat Dağı'nın Esrarı, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 124 - Altın Kitaplar)

Geçmişte yapılan savaşlarda askerler düşmanın buğday tarlalarını ateşe verirlerdi. Bizler insanın bu suçunu bile bağışladık. Ama ekmeğin ayak altına düşmesi çok zorumuza gidiyor.

Parbat Dağı'nın Esrarı, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 124 - Altın Kitaplar)Parbat Dağı'nın Esrarı, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 124 - Altın Kitaplar)

Bitkilerden alacağınız karşılık, içinizdeki sevgini,ilginin gücüne göre, az ya da çok olacaktır.

Parbat Dağı'nın Esrarı, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 129 - Altın Kitaplar)Parbat Dağı'nın Esrarı, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 129 - Altın Kitaplar)